turk-ogrencilerden-buyuk-basari

Türk öğrencilerden büyük başarı

Türk öğrenciler tasarladıkları robot için çizdikleri 3 boyutlu projeyle en iyi tasarım ödülünü kazandı...

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Google röntgenciliğe başlıyor

  İnternet arama motoru olarak işe başlayıp, e postasından, sosyal ağ ve mobil cihazlara kadar onlarca alana giren Google, şimdi de evimizin içine giriyor.

 • Oyunseverlerin en iyi dostu olmaya aday

  PC’lerin yeni nesil tablet ve dizüstü bilgisayarlara kıyasla giderek daha az tercih edildiği son bir iki yıl içinde, oyun oynama alışkanlıkları da hızla değişim gösterdi. Hatta, oyunseverlerin büyük kısmı PC’lerden yüksek işlemcili dizüstü bilgisayarlara terfi etti. Bu alanda kendini öne çıkarmayı başaran marka ise Alienware.

 • Japonlar yapmış abi!

  Tembeller için özel gözlük...

 • Facebook IQ ölçüyor!

  Neler neler yapıyormuş haberimiz yok!

 • HTC bombayı patlatıyor!

  Akıllı telefonu HTC One için Türkiye tarihi verildi

Son Güncelleme: 21 Ocak 2013, Pazartesi
Haber 173 kez görüntülendi.

ABD'nin New Jersey Eyaleti'nde Pioneer Academy of Science Lisesi 3. sınıf öğrencileri, tasarladıkları robot için çizdikleri 3 boyutlu proje ile en iyi tasarım ödülünü kazandı.

Bu yıl altıncısı düzenlenen FTC (First Tech Challange) robot yarışmasında, ABD'nin New Jersey Eyaleti'nden özel Türk okulu Pioneer Academy of Science Lisesi 3. sınıf öğrencileri Sinan Şahin, Ali Sinan Çiftçi, Bünyamin Yusuf Konuk, Hilal Bulur, Hilal Tekin, Mücteba Gürcanlı ve Zeynep Hale Teke, eyalet elemelerini geçerek finallere katılmaya hak kazanırken, tasarladıkları robot için çizdikleri 3 boyutlu proje tasarımı da en iyi tasarım ödülünü kazandı.

PİOTEC grubundaki robot projesinin 3 boyutlu tasarımını çizen Sinan Şahin, 15 günlük geceli gündüzlü çalışmanın sonucu bu başarıyı elde ettiklerini söyledi. Şahin, "New Jersey'de faaliyet gösteren ve bu yarışmaya katılmak için hazırlık yapan 95 lise arasından Türk öğrenciler olarak böyle bir sıralamada üst sıralara çıkmamız çok güzel bir duygu" diye konuştu.

New Jersey'nin farklı bölgelerinde son bir ay içerisinde hemen hemen her hafta gerçekleştirilen yarışmalar hakkında bilgi veren Şahin şunları söyledi:

"Bir tür robot yarışması olan FTC, Amerika ve dünyanın birçok ülkesinden lise ve dengi okulların katılımı ile gerçekleşen bir organizasyon. Bu yarışmada hedef, takımların tasarladıkları robotlarla yarışma komitesinin belirlediği kaidelere göre istenilen sürede, istenilen yerlere materyalleri taşımasıdır. Yarışmaya katılan robotlarda uzaktan kumanda, bluetooth, wi-fi gibi kablosuz bağlantı kontrol mecburiyeti olduğu için, tasarladığınız robotla bir anlamda teknolojinizi ve gelişiminizi de yarıştırmış oluyorsunuz."

(AA)

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri