anne-karninda-mucize

Anne karnında mucize!

Fransız bilim adamları araştırdı!

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • İşte Türkiye'nin yeni sismik gemisi

  Türkiye'nin yeni satın aldığı 85 metre uzunluğundaki sismik gemi 'Polarcus Samur' Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yapıp Marmara Denizi'ne doğru yol aldı.

 • Kullanıcılardan Instagram'a dava!

  Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, kullanıcılarına ait fotoğrafları gelir elde etmek için reklam şirketlerine satacağına yönelik iddiaların sosyal medyada büyük tepki uyandırmasının ardından, ABD’de davalık oldu.

 • iPhone'unuzdaki casuslar!

  Dikkat! Bu popüler uygulamalar sizi adım adım takip ediyor; bilgilerinizi ele geçiriyor!

 • Bu bilgisayar virüsü öldürüyor

  TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu raporunun 'siber savaş'la ilgili bölümünde, 'Siber savaş adı altında yıllarca dillendirilen senaryoların aslında çok da gerçek dışı olmadığı' vurgulandı.

 • Öteki dünyadan tweet atabileceksiniz!

  Hayat biter, tweet bitmez!

Son Güncelleme: 26 Şubat 2013, Salı
Haber 229 kez görüntülendi.

Fransız bilim adamlarınca yapılan çalışma, 28 haftalık bebeklerin anne karnında heceleri ayırt edebileceğini ortaya koydu. Bu tespit bebeklerin konuşma becerisini anne karnında kazanma ihtimalini güçlendiriyor.

Fransız bilim adamlarınca yapılan çalışma, 28 haftalık bebeklerin anne karnında heceleri ayırt edebileceğini ortaya koydu.

Ulusal Bilimler Akademisi'nde yayınlanan araştırmada, 12 prematüre doğan bebeğin beyin taramaları incelendi.

KONUŞMA BECERİSİNİ ANNE KARNINDA MI KAZANIYORLAR?

Doğumdan birkaç gün sonra yapılan beyin taramalarında, gürültü ve hecelerin, yeni doğanların anne rahmi dışındaki yeni çevrelerinde hızlı gelişime yol açabilmesinin mümkün olduğunu belirten bilim adamları, ancak bu konuda şüphelerin bulunduğunu kaydetti.

Bu veriler ışığında bilim adamları, 28 haftalık bebeklerin anne karnında kadın ve erkek sesinin yanı sıra ''ga'' ve ''ba'' gibi hecelerin ayırt edebildiğini ifade etti.

Bebeklerin anne karnında işitme yeteneğini geliştiren beyindeki işitsel kısmın, hamileliğin 23'üncü haftasında oluştuğu kaydedildi.

Bilim dünyasında bebeklerin anne karnında gürültüleri işitebilme yeteneklerine sahip olundu bilinirken, bilim adamları tartışma konusu olan şeyin, konuşma becerisini kazanma yeteneğinin doğuştan mı yoksa doğduktan sonra mı öğrenildiğini belirtiyor.

AA

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri