iste-yeni-facebook

İşte yeni Facebook!

Facebook'un yeni tasarımı tanıtıldı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 08 Mart 2013, Cuma
Haber 176 kez görüntülendi.

 

Facebook'un yeni uygulaması dün yapılan basın toplantısı ile Mark Zuckerberg tarafından tanıtıldı.Tanıtılan yeni tasarım ile Facebook artık "Kişiselleştirilmiş Gazete" haline geliyor.Facebook CEO'su Zuckerberg, mobil kullanımla uyumlu görsel içeriği daha çok vurgulayan yeni tasarımı sundu.

NASIL GÖRÜRÜM?
YENİ UYGULAMAYI GÖRMEK İÇİN FACEBOOK'TA ARAMA BÖLÜMÜNE "NEWS FEED VİEW" YAZIYOR, GELEN SAYFADAN "YENİ UYGULAMAYI KUR" DİYORSUNUZ.

"KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ GAZETE" OLDU!

Zuckenberg ve Facebook Tasarım Direktörü Julie Zhou, yeni düzenleme sonrası fotoğrafların ve görsellerin ön planda olacağını söylediler.

Zuckenberg, bu değişimin paylaşımlarının yüzde 50'sinin fotoğraflardan oluşmasının bir sonucu olduğunu belirtti.Zuckenberg, yapılan yeniliklerle Facebook'u "Kişiselleştirilmiş Gazete" haline getirmeye çalıştıklarını söyledi.

"Kişiselleştirilmiş Gazete" yeniliğini özellikle vurgulayan Zuckerberg, yeni tasarımın güncel paylaşımları öne çıkarmada eski tasarımdan daha iyi olduğunu belirtti.

Bu yeni tasarımı ile Facebook, popüler fotoğraf paylaşım siteleri instagram ve pinterest'e benzetilerek fotoğraf ve videolar ön plana çıkarıldı.

YENİ FACEBOOK'TA TWİTTER'DAN İZLER
Facebook'taki en büyük değişiklik ise yeni takipçi sekmesi. Bu sekme ile abone olunan insanların bütün paylaşımları görülebilecek.Yani bu uygulama ile Facebook Twitter'daki gibi takip edilen herkesin saniye saniye bütün paylaşımlarını görmenizi sağlayacak.

HABER KAYNAĞINIZI KENDİNİZ SEÇİN
Yeni tasarım ile birlikte ayrıca haber kaynağı bölümünü kendi ilgi alanlarınıza göre ayarlayabileceksiniz böylelikle haber akışınıza beğenileriniz doğrultusunda müdahale edebileceksiniz.

Etiketler : Facebook  Twitter 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri