cepten-internet-ilk-kez-adsli-solladi

Cepten internet ilk kez ADSL'i solladı!

Hangi operatör ne kadar kazandı?

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Twitter'dan şok haber

  "Siber saldırıya uğradık. 250 bin kullanıcının bilgisi çalınmış olabilir."

 • Sosyal Medya Kullanıcılarına Kötü Haber

  Amerika’da ortaya atılan bir iddia tüm dünyanın merak konusu olurken, tartışmaları da beraberinde getirdi. Henüz teyit edilemeyen iddiaya göre Amerika Birleşik Devleti, bugünden itibaren tüm dünyada yeni iletişim kurallarını yürürlüğe sokacak.

 • Twitter'dan ilk resmi yasaklama

  Twitter, Alman yasaları altında yapılan başvuruda, bir neo-Nazi grubunun mesajlarını bloke etti.

 • Facebook'tan 18 yaş altı önlemi

  Facebook, kısa bir süre önce hayata geçirdiği ‘sosyal ağ araması’ özelliği ‘Grafik Araması’nda 18 yaş altı kullanıcıları korumak için önlem aldı. Önlem kapsamında, 18 yaş altı kullanıcıların yerini tespit etmek için yapılacak aramalar sonuçsuz kalacak.

 • Cepten konuşmaya zam geldi!

  Dakika ücreti arttı, mesaja ise zam yok!

Son Güncelleme: 13 Mart 2013, Çarşamba
Haber 80 kez görüntülendi.

Türkiye’de interneti ‘cep’ten kullananlar yüzde 109, ‘fiber’den kullananlar yüzde 141 arttı. 2012’de 6 milyon kişinin internetle tanıştığı Türkiye’de, ADSL ilk defa bir yılı küçülerek kapattı. Toplam internet abone sayısı ise 20 milyonu geride bıraktı .

Türkiye’de 2011’de 14 milyon olan toplam internet abone sayısı, fiber ve mobil cepten internetteki 3 haneli büyüme ile 2012’de 20 milyonu aştı. Cepten internete girenlerin sayısı yüzde 109’luk artışla 4.9 milyondan 10.1 milyona çıkarken, ilk defa bir yılı düşüşle kapatanADSL’de abone sayısı 6.7 milyondan (yüzde 2 düşüşle) 6.6 milyona geriledi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) açıkladığı 2012 Yılı 4. Çeyrek Pazar Verileri Raporu'na göre Türkiye’de fiber internet kullananlar, yüzde 141’lik artışla 645 bini bulurken, toplam internet abone sayısı da yüzde 42, diğer bir deyişle 6 milyon kişi arttı. Geçen yıl Türk Telekom, Turkcell, Vodafone ve Avea'nın toplam cirosu yüzde 9 artışla 24.3 milyar TL'ye çıkarken, toplam yatırımları yüzde 3.5 düşüşle 3.7 milyar TL'ye geriledi.

 


AYDA 3.5 SAATİMİZİ TELEFONDA GEÇİRDİK 
Sabit hattan ayda ortalama 198 dakika, cepten ise 350 dakikaya varan süre konuşan Türkiye’nin toplam telefon trafiği 189 milyar dakikayı aştı. Türkiye’nin kişi başına aylık ortalama ‘Alo’ süresi de 210 dakika (3.5 saat) oldu. 2012’de toplam SMS sayısı 175 milyar, abone başına aylık ortalama SMS sayısı 215 olarak hesaplandı.

Etiketler : adsl 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri