bornova-belediyesinden-yol-ve-asfalt-hamlesi

BORNOVA BELEDİYESİ’NDEN YOL VE ASFALT HAMLESİ

Bornova Belediyesi, Mayıs Ayı sonunda başladığı asfaltlama çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İlçenin dört bir yanındaki yollar yenileniyor. Yeni açılan yollar asfaltla kaplanıyor. Eylül Ayı’na kadar sürecek çalışmalar kapsamında toplam 40 bin ton asfalt dökülecek. Bornova Belediyesi, ara sokakları ele alırken, İzmir Büyükşehir Belediyesi ana caddeleri asfaltlıyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Türkiye'nin Barcelona'sı

  İngiltere'nin yeni Ankara Büyükelçisi Dominick Chillcott, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti. İzmir'i Barcelona'ya benzeten konuk diplomat, Atatürk hayranlığını ve İzmir Marşı sevgisini de anlattı.

 • CHP’li Çam’dan Baroya ‘güvenlik’ çağrısı

  CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, aralıksız sürdürdüğü seçim çalışmasında halkın en büyük isteğinin seçimde oylara sahip çıkılması olduğunu belirterek, İzmir Barosu’nu seçim güvenliği için göreve çağırdı.

 • İZBAN’DA HER ÇOCUK İÇİN BİR FİDAN

  İZBAN’ın Çiğli’deki merkez binası bahçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde bir koruluk oluşturuldu ve dikilen her fidana personelin çocuklarının isimleri verildi.

 • İzmir Kitap Fuarı’nda Tudem rüzgârı!

  Eğitim ve kültür yayıncılığının 34 yıllık markası Tudem Yayın Grubu, 23. kez kapılarını açacak olan İzmir Kitap Fuarı’na yedi ayrı markası, sevilen yazarları ve 1.000’den fazla kültür ve eğitim kitabıyla katılıyor. İzmir merkezli bir yayın grubu olan Tudem, üç ayrı standıyla, fuarın en büyük katılımcıları arasında yer alıyor.

 • Anıt ağaçlara "gençlik aşısı"

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, aralarında asırlık çınarların da bulunduğu 50 tescilli ağacı koruma altına alıyor. Geçen yıl 50 anıt ağacı daha yok olma tehdidinden kurtaran Büyükşehir Belediyesi, gelecek kuşaklara önemli bir miras bırakıyor.

Son Güncelleme: 23 Haziran 2018, Cumartesi
Haber 98 kez görüntülendi.

 

Bornova Belediyesi’nin 2018 yılı yaz sezonu asfaltlama çalışmaları devam ediyor. Hem yıpranan ve ömrünü tamamlayan asfalt yollar kazınarak yenileniyor, hem de yeni imar alanlarının yolları asfaltlanıyor. Yapılacak çalışmalar kapsamında Eylül ayına kadar 40 bin ton yani 116 bin 829 metrekare asfalt dökülecek. Ana caddelerde ve içme suyu hattı çalışmalarının yapıldığı yollardaki asfaltlamalar ise İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor. Bornova Belediyesi’nin yama ve tadilat çalışmaları da her zaman olduğu gibi bu süreçte de devam ediyor.

 

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova’nın her geçen gün değişen, büyüyen ve gelişen bir ilçe olduğuna dikkat çekti. Daha planlı ve modern bir kent yaratmak için için fiziki yatırım ve çalışmaları sürdürdüklerini söyleyen Başkan Atila, “İlçemizin dört bir yanındaki asfaltlama çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Yaz boyunca ihtiyaç duyulan bölgelerdeki yollara toplam 40 bin ton asfalt dökeceğiz.İzmir Büyükşehir Belediyemizin yaptığı ve yapacağı çalışmalarla birlikte ilçemizde sorunlu yol kalmayacak” diye konuştu.

Etiketler : İZMİR  BORNOVA  ASFALT ÇALIŞMASI 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri