cenazeler-de-artik-bir-donem-sona-eriyor

Cenazeler de artık Bir dönem sona eriyor!

Cenaze ve toplumsal olaylarda kullanılan demir bariyer dönemi bitiyor. Tanınmış simaların cenazelerinde ve toplumsal olaylarda artık elektronik bariyer (sepilatör) kullanılacak.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 10 Aralık 2012, Pazartesi
Haber 149 kez görüntülendi.

Tekerlekleri sayesinde rahatlıkla taşınabilen bariyerler iki kişi ile kolayca açılabiliyor. İlk kez Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın babası Ali Ak'ın cenaze töreninde kullanılan bariyerler tam not aldı. ANFA Genel Müdürü Ferhat Ertürk, cenaze törenleri ve toplumsal olaylarda kullanılmak için yurt dışından 7 adet elektronik bariyer getirttiklerini söyledi.

Vefat eden Başkan Ak'ın babasının cenaze namazı, Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde öğle namazını müteakip kılındı. Cenazeye; İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Başbakan Müsteşarı Efkan Ala, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti genel başkan yardımcıları Menderes Türel ve Süleyman Soylu, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı AK Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl, AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek ve birçok vatandaş katıldı.

Cenaze töreninde ilk kez demir bariyerler yerine elektronik bariyer kullanıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Anfa Altınpark İşletmeleri (ANFA) tarafından yurt dışından cenaze ve toplumsal olaylarda kullanılmak amacıyla elektronik bariyerler (sepilatör) getirildi. İlk kez Mustafa Ak'ın babası Ali Ak'ın cenaze namazında kullanılar elektronik bariyerler artık önemli şahsiyetlerin cenaze törenlerinde ve toplumsal olaylarda kullanılacak.EMNİYET TALEP EDERSE ELEKTRONİK BARİYERLERİ KULLANABİLECEK
Taşınma kolaylığı ve hafifliği sayesinde kısa sürede kurulabilen bariyerler, ilk etapta Hacı Bayram Camii'nde kullanılacak. Normalde toplumsal olaylar ve cenazelerde çelik bariyerler kullanıldığını belirten ANFA Genel Müdürü Ferhat Ertürk, "İlk defa bugün Hacı Bayram'da yurt dışından ithal ettiğimiz motorlu elektronik bariyeri kullandık. Hem fonksiyonel olması, hem de görsel olarak güzel bir sistem." diye konuştu.
Elektronik bariyerlerin, çok kısa sürede katlanabiliyor ve aynı şekilde kısa sürede toplanabiliyor olma özelliği sayesinde kullanışlı olduğunu anlatan Ertürk, "Elektrikli ve üzerine her türlü led ekranla uyarıcı tabelaları koyabiliyorsunuz. Hacı Bayram Camii ve çevresinde kullanmak için ithal ettik. 7 tane getirdik. Emniyetin talebi olması durumunda toplumsal olaylarda kullanılması için bariyerleri tahsis edebileceğiz. Bugün de emniyetten arkadaşlarla birlikte bu bariyerleri nerede kullanabileceğimize karar verdik." diye konuştu.


CHA

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri