14-bin-kisiye-is-imkani-dogdu

14 Bin Kişiye İş İmkanı Doğdu

Maliye Bakanı Şimşek, üniversitelere ilave 14 bin atama yapılacağını açıkladı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • "Kanun ne diyorsa o olacak"

  Kapatılan Özel İdare mallarının paylaşımına yönelik Başkan Kocaoğlu'nun eleştirilerine cevap veren Toprak, "Mallar, ilgili kanunun gösterdiği şekilde paylaşılacak" dedi

 • Volkicar ‘da ÜLKÜ Fırtınası

  İzmir Ülkü Yarış Pisti yöneticisi ve Ülkü Motorsport kaptanı olan deneyimli pilot Ümit Ülkü ,V1 Challange 6’ıncı ayak mücadelesinde yarışın ünlü ismi olarak yarışacak.İzmir’li motorsporları severler ve yarış meraklıları bugün İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde 16 aracın startıyla bu heyecana şahit olacak.

 • 'İhbar yarım saat geç geldi'

  Galatasaray Üniversitesi'nde çıkan yangınla ilgili açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, ''Yarım saat geç ihbar geldi, 6 dakikada olay yerindeydik'' diye konuştu.

 • En acı ayrılık

  Fenerbahçe eski Başkanı Ali Şen ve Süha Tanık'ın trafik kazasında yaşamını yitiren 17 yaşındaki torunları Alp Ali Şen, dün son yolculuğuna uğurlandı

 • Kastamonu'da saldırı KÜ genel sekreteri silahlı saldırıda öldü

  Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Genel Sekreteri Muhiddin Sağlam evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Çok yakından 4 kurşun isabet eden ve ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Sağlam tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı

Son Güncelleme: 10 Aralık 2012, Pazartesi
Haber 142 kez görüntülendi.

Meclis Genel Kurul'unda 2013 Bütçesi'nin sunuş konuşması yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, üniversitelerin öğretim elemanı ve personel ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılayabilmek için ilave 14 bin atamaya izin verileceğini açıkladı.

ŞİMŞEK, HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

Tbmm Genel Kurulu'nda, 2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi Kanunu Tasarısı'nın sunumunu yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu yıl ''yumuşak iniş'' sürecini başarıyla yönettiklerini belirterek, ''Küresel ekonomideki belirsizliklere rağmen önümüzdeki dönemde büyümeyi hızlandırarak 2014 yılında potansiyel büyüme hızına ulaşmayı hedefliyoruz'' dedi.

Şimşek, ekonomide yaşanan olumlu gelişmelerin Türkiye'nin önemli ve başarılı bir yapısal dönüşüm içinde olduğunu gösterdiğini belirterek, ''Ancak gelinen noktayı yeterli bulmuyoruz, daha gidecek çok yolumuz var'' diye konuştu.

"HARCAMALAR TEK TEK GÖZDEN GEÇİRİLECEK"

2013 yılı vergi gelirleri tahminlerinin temkinli olduğunu belirten Şimşek, şunları kaydetti:

''2013 yılında harcamaların bütçe öngörüleri çerçevesinde kalması için gerekli tedbirleri alacağız. Bu çerçevede harcama programlarında verimlilik artışı sağlamak amacıyla idari bir mekanizma oluşturacağız. Önemli harcama programlarını tek tek gözden geçireceğiz. 2013 yılı bütçesi Mali disiplini ve makroekonomik istikrarı korumayı amaçlayan, büyümeyi, istihdamı ve yatırımları destekleyen, eğitim, sağlık ve altyapıyı önceliklendiren bir bütçedir.''

14 BİN ATAMA

Şimşek, 2013 yılı bütçesiyle akademik altyapının daha da güçlendirileceğini belirterek, üniversitelerin öğretim elemanı ve personel ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılayabilmek için ilave 14 bin atamaya izin vereceklerini bildirdi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri