14-bin-kisiye-is-imkani-dogdu

14 Bin Kişiye İş İmkanı Doğdu

Maliye Bakanı Şimşek, üniversitelere ilave 14 bin atama yapılacağını açıkladı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • İstifa etmezsem şerefsizim!

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar'dan TOKİ çıkışı

 • Ergin Saygun tahliye edildi

  Yargılandığı Balyoz Planı davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Orgeneral Ergun Saygun sağlık sorunları nedeniyle tahliye edildi.

 • İzmir Tarihiyle Gelişecek

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi, İzmir-Tarih projesi kapsamında Kadifekale-Antik Tiyatro-Agora ve Kemeraltı'nı da kapsayan alanda tarihi değerleri koruyacak, turizmi geliştirecek stratejileri belirlemek için harekete geçti.

 • İZMİR’Lİ TAKIM ‘’ÜLKÜ MOTORSPORT KLÜBÜ’’ TÜRKİYE PİST TAKIMLAR ŞAMPİYONU OLDU.

  Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nca düzenlenen Türkiye Pist Şampiyonası’nın 2012 sezonunun son yarışı geçtiğimiz haftalarda İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleşti. İzmir, İstanbul ve İzmit’ de nefeslerin kesildiği ulusal pist yarışlarında, İzmir’i en iyi şekilde temsil eden İzmir’li takım Ülkü Motosport Klübü Türkiye Pist Takımlar Şampiyonu Oldu.

 • 2013 KPSS ne zaman yapılacak?

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, kamuya ilk defa atanacaklar için 2013 yılı sınav ve yerleştirme takvimini açıkladı...

Son Güncelleme: 10 Aralık 2012, Pazartesi
Haber 85 kez görüntülendi.

Meclis Genel Kurul'unda 2013 Bütçesi'nin sunuş konuşması yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, üniversitelerin öğretim elemanı ve personel ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılayabilmek için ilave 14 bin atamaya izin verileceğini açıkladı.

ŞİMŞEK, HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

Tbmm Genel Kurulu'nda, 2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi Kanunu Tasarısı'nın sunumunu yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu yıl ''yumuşak iniş'' sürecini başarıyla yönettiklerini belirterek, ''Küresel ekonomideki belirsizliklere rağmen önümüzdeki dönemde büyümeyi hızlandırarak 2014 yılında potansiyel büyüme hızına ulaşmayı hedefliyoruz'' dedi.

Şimşek, ekonomide yaşanan olumlu gelişmelerin Türkiye'nin önemli ve başarılı bir yapısal dönüşüm içinde olduğunu gösterdiğini belirterek, ''Ancak gelinen noktayı yeterli bulmuyoruz, daha gidecek çok yolumuz var'' diye konuştu.

"HARCAMALAR TEK TEK GÖZDEN GEÇİRİLECEK"

2013 yılı vergi gelirleri tahminlerinin temkinli olduğunu belirten Şimşek, şunları kaydetti:

''2013 yılında harcamaların bütçe öngörüleri çerçevesinde kalması için gerekli tedbirleri alacağız. Bu çerçevede harcama programlarında verimlilik artışı sağlamak amacıyla idari bir mekanizma oluşturacağız. Önemli harcama programlarını tek tek gözden geçireceğiz. 2013 yılı bütçesi Mali disiplini ve makroekonomik istikrarı korumayı amaçlayan, büyümeyi, istihdamı ve yatırımları destekleyen, eğitim, sağlık ve altyapıyı önceliklendiren bir bütçedir.''

14 BİN ATAMA

Şimşek, 2013 yılı bütçesiyle akademik altyapının daha da güçlendirileceğini belirterek, üniversitelerin öğretim elemanı ve personel ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılayabilmek için ilave 14 bin atamaya izin vereceklerini bildirdi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri