sezerin-iki-kizi-kovuldu

Sezer'in İki Kızı Kovuldu

10.Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kızlarının Eximbank'taki işlerinden çıkarıldıkları ortaya çıktı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 18 Aralık 2012, Salı
Haber 117 kez görüntülendi.

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kızları Ebru Akbatur ve Zeynep Kısacıkoğlu'nun, çalıştıkları Eximbank'ta işten çıkarıldıkları ortaya çıktı.

Durum, konuyu soru önergesiyle Meclis'e taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a, "Cumhurbaşkanı'nın çocukları olmaları aleyhlerine karar çıkmasına, ayrımcılığa tabi tutulmalarına mı yol açtı?" sorması ile ortaya çıktı.

"SEZER'İN ÇOCUKLARI ALEHTE DURUM MU YARATTI"

Oran, konuya ilişkin olarak Tbmm'ye soru önergesi verdi. Eximbank yönetiminin gereksiz lüks harcamalarının bulunduğu iddialarının da yer aldığı soru önergesinde, Oran'ın Babacan'a yönelttiği sorular şöyle:

"Sezer'in çocukları olmaları aleyhte durum mu yarattı? Eximbank'ta uzun yıllardır çalışan Türkiye Cumhuriyeti 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kızları Ebru Akbatur ve Zeynep Kısacıkoğlu'nun sözleşmeleri, niçin yenilenmeyerek iş akitleri feshedildi?

Ebru Akbatur ve Zeynep Kısacıkoğlu'nun, ailevi gerekçelerle İstanbul'a gelemeyecekleri yönündeki mazeretleri niçin kabul edilmedi? Bu iki personelin, 10. Cumhurbaşkanı'nın çocukları olmaları aleyhlerine karar çıkmasına, ayrımcılığa tabi tutulmalarına mı yol açmıştır?

Eximbank'ın İstanbul'a taşınması nedeniyle 36 personelin iş akitlerinin feshedildiği doğru mudur, bu sayı kaçtır, isimleri, görevleri nelerdir, akitleri hangi tarihte feshedildi? Eximbank, hangi tarihte tam olarak İstanbul'a taşınmıştır, söz konusu personelin iş akitleri niçin bu tarihten önce feshedildi?

Taşınma için neden eğitim yılının ortası beklenerek aileler mağdur edildi? Bu kadar lüks harcamanın yapıldığı Eximbank'ta, 10. Cumhurbaşkanı'nın uzun zaman hizmet etmiş 2 çocuğunun işsiz bırakılması kurum politikasına ve kamu vicdanına uygun mudur?"

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri