sezerin-iki-kizi-kovuldu

Sezer'in İki Kızı Kovuldu

10.Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kızlarının Eximbank'taki işlerinden çıkarıldıkları ortaya çıktı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Diyarbakır'da sıradışı olay!

  Savcı ve polisler alarma geçti! İnsanın tüyleri diken diken oluyor...

 • İZMİR’Lİ TAKIM ‘’ÜLKÜ MOTORSPORT KLÜBÜ’’ TÜRKİYE PİST TAKIMLAR ŞAMPİYONU OLDU.

  Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nca düzenlenen Türkiye Pist Şampiyonası’nın 2012 sezonunun son yarışı geçtiğimiz haftalarda İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleşti. İzmir, İstanbul ve İzmit’ de nefeslerin kesildiği ulusal pist yarışlarında, İzmir’i en iyi şekilde temsil eden İzmir’li takım Ülkü Motosport Klübü Türkiye Pist Takımlar Şampiyonu Oldu.

 • Kuvvetli yağış uyarısı alan 7 il !

  Hava sıcaklığı, Batı ve Orta Karadeniz başta olmak üzere, kuzey ve iç bölgelerde 6 ila 8 derece azalacak.

 • BUCA KADINA ŞİDDETE KARŞI TEK SES OLDU

  Bucalılar kadına şiddete karşı mücadele ve dayanışma için tek ses oldu. Buca Belediyesi ve Buca Kent Konseyi’nin düzenlediği kadın zincirinde kadın erkek, genç yaşlı şiddete karşı tüm vatandaşlar siyah eldivenlerini takarak “Şiddet İnsanlık Suçudur”, “Öldüren Sevgi İstemiyoruz” sloganları ve dövizleriyle Buca Belediyesi Özgecan Aslan Kadın Dayanışma Merkezi’ne yürüdü. Merkezde düzenlenen çeşitli etkinliklerle şiddetin acı yüzü bir kez daha gözler önüne serildi. Merkezin danışanlarıyla birlikte sahne alan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Biz adam olduğumuzda kadınlar ölmeyecek” dedi.

 • Derviş: Kürt kimliğinin kabul görmesi gerekiyor

  Eski Devlet Bakanı ve ABD’deki düşünce kuruluşu Brookings Enstitüsü’nün başkan yardımcısı Kemal Derviş, "Türkiye’nin önündeki en temel iki sorunun laikliğin yeniden tanımlanması ve Kürt sorununun çözümü olduğunu" belirterek, "Devlet tüm inanışlara karşı nötr ve eşit uzaklıkta kalmaya devam etmeli, Kürt kimliğinin de kabul görmesi gerekiyor" dedi.

Son Güncelleme: 18 Aralık 2012, Salı
Haber 138 kez görüntülendi.

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kızları Ebru Akbatur ve Zeynep Kısacıkoğlu'nun, çalıştıkları Eximbank'ta işten çıkarıldıkları ortaya çıktı.

Durum, konuyu soru önergesiyle Meclis'e taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a, "Cumhurbaşkanı'nın çocukları olmaları aleyhlerine karar çıkmasına, ayrımcılığa tabi tutulmalarına mı yol açtı?" sorması ile ortaya çıktı.

"SEZER'İN ÇOCUKLARI ALEHTE DURUM MU YARATTI"

Oran, konuya ilişkin olarak Tbmm'ye soru önergesi verdi. Eximbank yönetiminin gereksiz lüks harcamalarının bulunduğu iddialarının da yer aldığı soru önergesinde, Oran'ın Babacan'a yönelttiği sorular şöyle:

"Sezer'in çocukları olmaları aleyhte durum mu yarattı? Eximbank'ta uzun yıllardır çalışan Türkiye Cumhuriyeti 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kızları Ebru Akbatur ve Zeynep Kısacıkoğlu'nun sözleşmeleri, niçin yenilenmeyerek iş akitleri feshedildi?

Ebru Akbatur ve Zeynep Kısacıkoğlu'nun, ailevi gerekçelerle İstanbul'a gelemeyecekleri yönündeki mazeretleri niçin kabul edilmedi? Bu iki personelin, 10. Cumhurbaşkanı'nın çocukları olmaları aleyhlerine karar çıkmasına, ayrımcılığa tabi tutulmalarına mı yol açmıştır?

Eximbank'ın İstanbul'a taşınması nedeniyle 36 personelin iş akitlerinin feshedildiği doğru mudur, bu sayı kaçtır, isimleri, görevleri nelerdir, akitleri hangi tarihte feshedildi? Eximbank, hangi tarihte tam olarak İstanbul'a taşınmıştır, söz konusu personelin iş akitleri niçin bu tarihten önce feshedildi?

Taşınma için neden eğitim yılının ortası beklenerek aileler mağdur edildi? Bu kadar lüks harcamanın yapıldığı Eximbank'ta, 10. Cumhurbaşkanı'nın uzun zaman hizmet etmiş 2 çocuğunun işsiz bırakılması kurum politikasına ve kamu vicdanına uygun mudur?"

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri