8220izmir-ab8217li-olmali

“İzmir AB’li olmalı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden İsveç Büyükelçisi Hakan Akesson, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğini destekleyeceklerini belirterek, “Özellikle İzmir gibi dinamik bir kente Avrupa Birliği’nde ihtiyacımız var” diye konuştu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Günde 10 bin kişi tecavüz şurubu alıyor!

  Ruhsatsız şurup cezalar yetersiz olduğu için yasaklanamıyor...

 • İZMİR'DE İNŞAAT İŞÇİSİNİN FECİ ÖLÜMÜ!

  İzmir'de inşaat işçisinin feci ölümü... İzmir'in Karabağlar ilçesinde bir inşaatta çalışan 61 yaşındaki Mehmet Çelik, başına beton düşmesi sonucu hayatını kaybetti.

 • ODTÜ'de 10 yıldır sular durulmuyor

  Göktürk-2 uydusunun yörüngeye oturtulması nedeniyle ODTÜ yerleşkesi TUBİTAK Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Araştırma Merkezinde düzenlenen tören sırasında çıkan olaylarla nedeniyle tartışmaların hedefi olan ODTÜ çıkan öğrenci olaylar nedeniyle son 10 yıldır gündemde sık sık yer aldı.

 • Davos'tan Türkiye'ye!

  Davos'ta bulunan ünlü sinema oyuncusu Charlize Theron, kurduğu vakfa destek bulmak amacıyla Türkiye'ye geleceğini söyledi.

 • ''İstifa ederim''

  Davutoğlu, Katar iddiaları için sert konuştu, "Muhalefetin de bir seviyesi olması lazım"

Son Güncelleme: 20 Aralık 2012, Perşembe
Haber 74 kez görüntülendi.

İsveç’in Ankara Büyükelçisi Hakan Akesson, İsveç’in İzmir Fahri Konsolosu Haluk Özsaruhan ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti. İzmir’e daha önce turistik amaçlı geldiğini ve ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdiğini belirten Büyükelçi Akesson, İzmir’in ekonomik açıdan dinamik bir kent olduğunu, ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla bir dizi temasta bulunacağını söyledi. Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğini desteklediklerini belirten Büyükelçi, “Türkiye’nin AB üyeliği bizim için hem ekonomik, hem politik açıdan çok önemli. Ortadoğu ülkelerini anlamak için de Türkiye’ye ihtiyacımız var. Özellikle Türkiye’nin genç nüfusuna ihtiyacımız var. İzmir gibi dinamik bir kenti AB’de görmek istiyoruz” diye konuştu.

Ziyaretten ve konuk büyükelçinin İzmir’e ilişkin olumlu düşüncelerini duymaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AB üyesi bir Türkiye’nin bulunduğu coğrafya itibariyle dünya barışına katkı koyacağını belirterek en kısa sürede bunun hayata geçmesi gerektiğini söyledi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri