milletvekili-o-ailenin-yasadigi-gariplige-sahit-oldu

Milletvekili o ailenin yaşadığı garipliğe şahit oldu

AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, evlerinde 4 ayda 300’den fazla yangın çıkan Toprak ailesini ziyaret etti. Demirkıran’ın ziyareti sırasında incelediği buzdolabında yanar vaziyette çocuk elbisesi bulunması korkuya yol açtı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 27 Aralık 2012, Perşembe
Haber 148 kez görüntülendi.

Evren Mahallesi’ndeki Toprak ailesine ait eve giden Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı ve AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, aile reisi Zeki Toprak, eşi Gurbet ve çocuklarıyla görüştü.

Ziyarette konuşan Demirkıran, valilik tarafından bugüne kadar gerekli yardımların yapıldığını ve bundan sonra da her türlü yardımın yapılacağını söyledi.

Evin büyük kızı Melek ile görüşen ve eşyalarının nasıl yandığını da soran Demirkıran, Melek ve ailenin diğer çocuklarına yanmayan mont ve giysi gönderileceğini belirtti.

Evde gördüklerinden sonra işin vahametinin daha büyük olduğunu gördüğünü ifade eden Demirkıran, şöyle dedi: ”Gerçekten olay düşünüldüğünden daha vahim. Hatta biraz önce buzdolabının açarken buzdolabının içinde bir bebek pantolonu konmuş ve yanıyor, dumanlar çıkıyordu. Biz burada iken bizzat bu olayı yaşadık. Derler ki pencereler kapalı iken içerideki eşya dışarıda olabiliyor. Çocuğun montu kendisi buraya getirdiği halde ertesi gün montunu bulamıyor. Okula gittiğinde montu yanıyor, arkadaşları haber veriyor. Yorganlar yataklar yanmış durumda.

Valilik tarafından yardım yapılıyor. Üç öğün yemek veriliyor. Tüplerini açamıyorlar. Fakat işin ilginç tarafı, evde çocukların nenesine ait olan bir oda ile mutfakta hiçbir şey olmuyor. Diğer odalarda ve ailenin mutfak olarak kullandığı balkonda her zaman yangın çıkıyor. Dolayısıyla bu olay gerçekten incelemeye değer. Şu anda herhangi bir yorum yapmak istemiyorum. Ne yapılması gerekir niçin olmuş, bunlarla ilgili herhangi bir yorum yapmak istemiyorum. Ama biz her türlü desteği ve bu ailenin karşı karşıya kaldığı bu olaydan kurtulması için gereken her türlü yardımı yapacağız.”

Aile reisi Zeki Toprak, AA’nın haberi yapmasının ardından her taraftan yardım için arandıklarını belirterek, ”Yurt dışından da aradılar. Allah razı olsun vali bey her türlü desteği veriyor. Milletvekilimiz de geldi. Ben maddi bir şey aramıyorum. Ben yalnızcı bu durumdan kurtulmak istiyorum” dedi.

Demirkıran’a AK Parti Siirt İl Başkanı Ali İlbaş, Merkez İlçe Başkanı Adnan Efe ve bazı yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri