cikolatadan-cikan-kila-tazminat

Çikolatadan çıkan 'kıl'a tazminat

Ankara Gölcük'te, çocuklarının yediği çikolatadan kıl çıkan aileye, bin lira manevi tazminat veren yerel mahkeme kararı, Yargıtay tarafından onandı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Türkiye'den Ahmet Kaya sürprizi

  Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın Fransa’ya yaptığı ziyaretin son gününde bir ilk gerçekleşti.

 • İzmir'de yürekleri parçalayan kader birliği: İki şehit madencinin de...

  Soma’daki maden faciasının en trajik öykülerinden biri İzmir'in Kınık İlçesi'nin Köseler Mahallesi'nde ortaya çıktı. Faciada yaşamını yitiren aynı köyden iki maden işçisi de evli ve birer kız çocuğu babasıydı. En acısı ise ikisinin eşleri de ikinci çocuklarına hamile. İki madenci, doğacak ikinci çocuklarını göremeden birlikte ölüme gitti, yakınları perişan oldu.

 • Valilikten 'çocuğa gözaltı'ya 30 fotoğrafla savunma

  İzmir Valiliği kentteki Soma anması olaylarında büyük tepki toplayan görüntüye açıklama getirdi. Paylaşılan 30 fotoğrafla gözaltına alınmak istenen çocuğun ‘kanunsuz eylemlere’ iştirak ettiği vurgulandı.

 • Atanamayan öğretmenlere müjde

  Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

 • Mevlid Kandili'niz kutlu olsun

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Bütün alemleri onurlandırmak için gönderilen rahmet yüklü adalet, hikmet yüklü ahlak peygamberinin onur mücadelesini ve insana bakışını yeniden keşfetmeye ve bu keşfimizi toplumun bütün katmanlarına açmaya her zamankinden daha fazla muhtacız" dedi.

Son Güncelleme: 09 Ocak 2013, Çarşamba
Haber 133 kez görüntülendi.

Yargıtay 13. Hukuk Dairesi, çocuklarının yediği çikolatadan kıl çıkan aileye, bin lira manevi tazminat veren yerel mahkeme kararını onadı.

Gölcük'te çocuklarının yediği çikolatanın içinden kıl çıkması üzerine tespit yaptıran anne-baba, çocuklarının manevi zarar gördüğü gerekçesiyle üretici firmaya 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Davalı çikolata firması ise içinden kıl çıktığı iddia edilen ürünün firmaya ait olup olmadığının belirlenmesi gerektiğini, olayın manevi tazminat gerektirmediğini, davacı tarafın kötü niyetle hareket ederek firmanın marka değeri üzerinden menfaat sağlamak amaçlı bu davayı açtığını savunarak, davanın reddine karar verilmesini istedi.

Davaya bakan Gölcük 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, davayı kısmen kabul ederek, aileye bin lira manevi tazminat verilmesine karar verdi, fazlaya ilişkin talebi reddetti.

Yerel mahkeme hükmü, taraflarca temyiz edildi.

Temyiz istemini görüşen Yargıtay 13. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin kararını onadı.

Daire, dosyadaki yazılara, kararın dayandığı delillerle yasaya uygun gerektirici nedenlere ve özellikle delillerin takdirinde bir isabetsizlik bulunmamasına göre her iki tarafın temyiz itirazlarının reddine ve hükmün onanmasına karar verildiğini belirtti.

Kaynak: AA

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri