odtu-yine-karisti

ODTÜ yine karıştı!

ODTÜ'de araçlarının içeri alınmamasına tepki gösteren halk otobüsü şoförleri ile özel güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • BURADA MADEN OCAĞI İSTEMİYORUZ…

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın 23.08.2017 tarih-1098 sayılı olurları ve "ÇED Raporu Gerekli Değildir" kararıyla, Menemen ilçesi Alaniçi - Göktepe mevkiinde bulunan toplam 85 bin 990 m2 alanda KALKER Ocağı İşletme Ruhsatı verilmesi en az 100 yaşında çam ağaçlarının kesimine başlanması ilçede kanaat önderlerini harekete geçirdi. Çevre katliamına dur demek için Alaniçi Köy Kahvesinde basın açıklamasında bulunan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Menemen ve çevresinde yaşayan binlerce canlının yaşam kalitesi için bu denli hayati bir durum söz konusu iken ilgili kurumlar hangi sebep veya sebeplerden ötürü ‘ÇED Raporu Gerekli Değildir’ kararını verebilmiştir” sorusunu yöneltti ve yargı sürecinin devam etmesi nedeniyle ağaç kesiminin durdurulmasını istedi.

 • "Kadınlar evlenecek erkek bulamayabilir"

  Bağcılar Kadın Meclisi’nce düzenlenen Kadınlar Şurası’nda düzenlenen panelde konuşan Psikolog Mehtap Kayaoğlu, pozitif ayrımcılık kapsamında kadınlara yönelik getirilen yasal düzenlemeleri bazı kadınların araç olarak kullandıklarına dikkat çekerek, “Kadınlar bir süre sonra evlenecek erkek bulamayabilirler” dedi.

 • İzmir'de su kesintisi yapılacak

  İZSU Genel Müdürlüğü, 13 Mart 2013 tarihinde İzmir'in konak ilçesinin bazı mahallelerinde su kesintisi yapacağını açıkladı.

 • Yeşilbağlar Derneğine Bekiroğlu'dan Ziyaret

  İzmir Büyükşehir Belediye Meclis üyesi İsmail Bekiroğlu Yeşilbağlar Sağlıklı Yaşam Derneğini ziyaret ederek dernek başkanı Eyüp Yalur ve üyeleriyle görüştü. Yalur dernek hakkında Bekiroğlu’na bilgiler verdi ve belediyeden beklentilerini anlattı

 • GAZETECİLER “BARIŞ SELÇUK” İÇİN YARIŞACAK

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilecek Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması için başvurular başladı. 1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşama veda eden gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri Yarışması’nda katılımcılar haber, fotoğraf ve görüntülerini, 13 Ağustos 2018 Pazartesi gününe kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’ne ulaştırabilecek.

Son Güncelleme: 15 Ocak 2013, Salı
Haber 87 kez görüntülendi.

ODTÜ yönetiminin belediyenin kararına rağmen kampüs içine girmesine izin vermediği özel toplu taşıma araçlarının sürücüleri, sabah saatlerinde üniversitenin Eskişehir Yolu üzerinde toplandı. Şoförler, Ankara Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin, 18 araçlarının ODTÜ-Kızılay arasında çalışmasına izin verdiğini belirterek, rektörlüğün alınan karara rağmen içeri girmelerini engellediğini söyledi.

Yapılan açıklamaların ardından otobüs sürücüleri, ODTÜ kampüsüne girmek istedi. Özel güvenlik görevlileri ise, otobüslerin girişini engellemek için barikat kurdu. Bazı sürücüler, otobüslerini barikat kuran özel güvenlik görevlilerinin üzerine sürdü. Barikattaki 2 güvenlik görevlisi, otobüsün altında kalarak ezildi. Bunun üzerine güvenlik görevlileri ile sürücüler arasında arbede yaşandı. Yaralanan 2 özel güvenlik görevlisi, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Yaşanan arbedenin ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri