mujde-ardan-3-pkkli-yorumu

Müjde Ar'dan 3 PKK'lı yorumu!

Katıldığı televizyon programında konuşan Müjde Ar, Kürt sorunu ve CHP konusunda yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 17 Ocak 2013, Perşembe
Haber 158 kez görüntülendi.

Habertürk ekranlarında Didem Arslan Yılmaz'ın konuğu olan ünlü oyuncu Müjde Ar, Kürt sorunu ve İmralı görüşmeleri ile CHP üzerine çarpıcı açıklamalar yaptı. Sosyal demokrat hareketin en önemli isimlerinden Ercan Karakaş'ın eşi de olan Ar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na ilginç eleştirilerde bulundu.

Kürt sorununda çözüm arayışlarını ve İmralı görüşmelerine tam destek sunan Müjde Ar, Paris'teki infazları da yorumladı. Üç PKK'lı kadının öldürüldüğü saldırıyı alçakça bulduğunu söyleyen Müjde Ar, CHP milletvekili Hüseyin Aygün'ün, Sakine Cansız'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunmasını da desteklediğini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun liderliğini ve söylemini eleştiren Ar, "Kılıçdaroğlu'nu zayıf ve yetersiz buluyorum" dedi.

HABUR'DAKİ KARŞILAMAYI YANLIŞ BULMAMIŞTIM


Ben Habur'daki karşılamaların o zaman da yanlış olmadığını düşünmüştüm. Biz şekillere çok takılıyoruz. İşler içinden çıkılmaz hale geliyor. Ama bu sefer gerçekten umutluyum. BDP'li vekillerin İmralı'daki görüşmelerinden hemen sonra yine karşılıklı atışmalar yaşandı. Partilerin grup toplantılarını keşke askıya alsalar bu mesele çözülene kadar. Erdoğan her seferinde Kılıçdaroğlu'na bir gol atıyor. Ama biraz kibar bir dil kullanılsa, gol atma sevdası bir kenara bırakılsa. Ben artık herkesin barıştan yana olduğunu düşünüyorum.

DİYARBAKIR'DAKİ CENAZELERE KATILMAYI DÜŞÜNDÜM


"Çok alçakça bir şey olduğu çok açık. Üç tane kadın üç insan geçmişi ne olursa olsun. Çok da durumlarını bilmiyorum. Sakine Cansız'ın Diyarbakır'da yattığını biliyorum. Hüseyin Aygün'ün taziye ziyaretini tabi ki destekliyorum. Ben de o bölgenin insanı olsam ben de giderdim. Hatta, sade bir vatandaş olarak o cenazeye gitsem mi diye düşündüm. Ya bu insanların başka işi gücü yok mu. Sadece başkalarının yapıp ettikleri üzerinden kancayla çekip... Kaçırıldığı zaman da kendisi gitti diyenler oldu CHP içinde. Kabalık siyasetin içine öyle işlemiş ki kimse bundan kendini alıkoyamıyor."

KILIÇDAROĞLU'NU ZAYIF VE YETERSİZ BULUYORUM

"Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğini yorumlamak bana düşmez ama beğenmiyorum. Zayıf ve yetersiz buluyorum. Ercan'a da (Karakaş) diyorum, ne biçim parti bu diyorum. Orada da bir adalet var. Yeni CHP deniyor ama Hüseyin Aygün'e bunları yapmak mı yenilik. Ben sıkıldım artık bunlardan. Benim gönlümden tabi ki kocam geçer ama kocam genel başkan olsun demiyorum. Kılıçdaroğlu'nun yanına seçtiği kadrolara baktığımda, o kadar MYK değişti ama hala nasıl insanlarla çalışmak istiyor anlamadım. Keşke Baykal'ın başına gelenlerden sonra böyle paldır küldür olmadan, zaman içinde başka biri olsaydı diye düşünüyorum."

KÜRTLERİN BÜTÜN HAKLARI VERİLMELİ

"Bu savaş bitmeli. Barış olmalı ve Kürtlerin bütün hakları verilmeli. Anadilde eğitimi gayet tabi destekliyorum. Ben de anadilimde eğitim yapmak istiyorum. Ne demek yapma... Ben bunun bölünme değil aksine bütünleştirici olduğunu düşünüyorum."

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri