baskan-demirden-ermeni-cemaate-yaninizdayiz-mesaji

BAŞKAN DEMİR'DEN ERMENİ CEMAATE "YANINIZDAYIZ" MESAJI

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samatya'da Ermeni cemaati ile bir araya geldi. Son zamanlarda Ermeni vatandaşlara yönelik saldırıların artmasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Demir, "Samatya'da huzurun bozulmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 28 Ocak 2013, Pazartesi
Haber 85 kez görüntülendi.

 

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, son zamanlarda Samatya semtinde Ermeni yaşlı kadın vatandaşlara yönelik yapılan saldırıların artması ve bir vatandaşın hayatını kaybetmesi üzerine Ermeni Cemaati temsilcileri ile bir araya geldi. Samatya Surp Kevork Ermeni Kilisesi'ni ziyaret eden Demir, vatandaşların sorunlarını dinledi. Surp Kevrok Ermeni Kilisesi'nde gerçekleşen buluşmaya Kilise Vakfı Başkanı Yesayi Demir ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Ermeni vatandaşlar katıldı.


Ermeni vatandaşlar, yaşanan saldırıların ardından emniyet güçlerine yönelik inançlarının tam olduğunu söyledi. Fatih ilçesine 34 tane mobese kamerası yerleştirildiğini belirten Başkan Demir, "Bunların büyük bir bölümünü okulların önlerine yerleştirdik. Bazılarını problemli bölgelere yerleştirdik. Samatya problemli bir bölge değildi. Ancak şuan yine bu yönde bir çalışmamız var. Bu bölgeye de kamera koyacağız" diye konuştu.

Çıkışta basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Demir, "Samatya 560 yıldır beraber yaşadığımız bir yerdir. Huzurun sağlandığı yegane yerlerden bir tanesidir. Samatya'nın vazgeçilmez özelliği de budur. Burada huzurun bozulmasına asla müsaade etmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

Vakıf Başkanı Yesayi Demir ise, "Emniyetle iş birliğimiz devam ediyor. Emniyet çok yakın takipte. Ben bu sürecin çok uzun sürmeyeceği kanaatindeyim. Asılsız fısıltı şeylere de fırsat vermeyeceğiz. Başkanla her zaman birlikteyiz. Bugün yine yanımızda. Belediye de emniyette üzerine düşeni yapıyor. Biz faillerin biran önce bulunmasını bekliyoruz. Saldırıların Ermenilere yönelik olduğu teorilerini ortaya atmak şuan için doğru olmaz. Bunun için yorum yapmak çok erken. Bu da olabilir ama olay açığa çıkmadan yorum yapmak doğru olmaz. Bekleyip göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri