baskan-demirden-ermeni-cemaate-yaninizdayiz-mesaji

BAŞKAN DEMİR'DEN ERMENİ CEMAATE "YANINIZDAYIZ" MESAJI

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samatya'da Ermeni cemaati ile bir araya geldi. Son zamanlarda Ermeni vatandaşlara yönelik saldırıların artmasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Demir, "Samatya'da huzurun bozulmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • BDP heyeti Kuzey Irak'ta

  Öcalan'ın mektubunun Kandil'e gönderildiğini kaydeden Demirtaş, operasyonları eleştirdi

 • Meclis'e Taşındı

  CHP İzmir Milletvekili Umut Oran, İzmir'de DİSK, KESK, TMMOB ve TTB yönetici ve üyelerinin katılımıyla, Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki maden faciasını protesto için İzmir'de düzenlenen yürüyüşte polisin topluluğa çok sert müdahalede bulunmasını, DİSK Genel Başkanı Kani Beko'nun yaralanmasını bir soru önergesiyle TBMM'ye taşıdı.Soma'da 13.5.2014 tarihinde büyük bir facia yaşandı ve buradaki ihmaller zincirine tepki gösteren birçok yurttaş, 14 Mayıs 2014 tarihinde işçi ve memur yurt genelinde bir günlük iş bırakma eylemi yaparak, protesto gösterileri düzenlediler.

 • Okullarda devrim niteliğinde karar!

  Anne babalar dikkat! Bu haber içinizi rahatlatacak...

 • Herkesi ilgilendiriyor! İlk büyük ceza geldi

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, binlerce tüketiciyi yakından ilgilendiren izinsiz mesaj gönderimine için ilk cezayı kesti.

 • En acı bayram ziyareti: Annesinin...

  Fethiye’de yalnız yaşayan 82 yaşındaki Şahsene Konukçu, elektrikli battaniyeden çıkan yangında yanarak can verdi. Bayram kutlaması için eve gelen Konukçu'nun kızı Perihan Konukçu, annesinin yanmış cesediyle karşılaşınca şoke oldu.

Son Güncelleme: 28 Ocak 2013, Pazartesi
Haber 149 kez görüntülendi.

 

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, son zamanlarda Samatya semtinde Ermeni yaşlı kadın vatandaşlara yönelik yapılan saldırıların artması ve bir vatandaşın hayatını kaybetmesi üzerine Ermeni Cemaati temsilcileri ile bir araya geldi. Samatya Surp Kevork Ermeni Kilisesi'ni ziyaret eden Demir, vatandaşların sorunlarını dinledi. Surp Kevrok Ermeni Kilisesi'nde gerçekleşen buluşmaya Kilise Vakfı Başkanı Yesayi Demir ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Ermeni vatandaşlar katıldı.


Ermeni vatandaşlar, yaşanan saldırıların ardından emniyet güçlerine yönelik inançlarının tam olduğunu söyledi. Fatih ilçesine 34 tane mobese kamerası yerleştirildiğini belirten Başkan Demir, "Bunların büyük bir bölümünü okulların önlerine yerleştirdik. Bazılarını problemli bölgelere yerleştirdik. Samatya problemli bir bölge değildi. Ancak şuan yine bu yönde bir çalışmamız var. Bu bölgeye de kamera koyacağız" diye konuştu.

Çıkışta basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Demir, "Samatya 560 yıldır beraber yaşadığımız bir yerdir. Huzurun sağlandığı yegane yerlerden bir tanesidir. Samatya'nın vazgeçilmez özelliği de budur. Burada huzurun bozulmasına asla müsaade etmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

Vakıf Başkanı Yesayi Demir ise, "Emniyetle iş birliğimiz devam ediyor. Emniyet çok yakın takipte. Ben bu sürecin çok uzun sürmeyeceği kanaatindeyim. Asılsız fısıltı şeylere de fırsat vermeyeceğiz. Başkanla her zaman birlikteyiz. Bugün yine yanımızda. Belediye de emniyette üzerine düşeni yapıyor. Biz faillerin biran önce bulunmasını bekliyoruz. Saldırıların Ermenilere yönelik olduğu teorilerini ortaya atmak şuan için doğru olmaz. Bunun için yorum yapmak çok erken. Bu da olabilir ama olay açığa çıkmadan yorum yapmak doğru olmaz. Bekleyip göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri