kirmizi-isik-degisiyor

Kırmızı ışık değişiyor!

Trafikte devrim!

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • 3,5 metrelik yayın balığı şaşırttı

  Karadeniz'de kefal avına çıkan balıkçılar 3,5 metre boyunda, 227 kilo ağırlığında yayın balığı yakaladı.

 • İzmir'e NATO çıkarması!

  NATO cuma günü İzmir’de Müttefik Kara Komutanlığı’nı faaliyete geçirmeye hazırlanıyor.

 • Ege ve Marmara'da deprem

  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ege Denizi açıklarında meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depreme en yakın yerleşimlerin Çanakkale'nin Gökçeada ilçesine bağlı Uğurlu, Şirinköy, Dereköy, Tepeköy ve Zeytinli olduğunu bildirdi.

 • Adnan Keskin'e saldırı anı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'in, korumasının Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Mahmut Azmaz'ın burnunu kırdığı iddialarının tartışıldığı sırada olaylı 29 Ekim'e ilişkin bir fotoğraf daha ortaya çıktı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'in aynı gün uğradığı saldırının fotoğrafı da ortaya çıktı.

 • Prezervatif devletten mavi hap kantinden

  Çok tartışılan yönetmeliğin detaylarına Habertürk ulaştı

Son Güncelleme: 29 Ocak 2013, Salı
Haber 99 kez görüntülendi.

“Tüm ulaşım sistemi tek bir noktadan yönetilecek. Akıllı sinyalizasyon projemiz sayesinde kırmızı ışıkta gereksiz beklemeler sona erecek. Sinyalizasyon sistemi araç trafiğine göre programlanacak”

İstanbul Genç Girişimciler Derneği’nin (İSGİD) toplantısına katılan Büyükşehir Belediye BaşkanıKadir Topbaş, ulaşım projeleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Topbaş, kentte yaşanan trafik sorununa karşı tüm ulaşım araçlarının tek elden yönetileceği idari bir merkez kuracaklarını belirterek şöyle konuştu:

DÜNYADA İLK OLACAK


“Halk otobüsü, metrobüs, tramvay, metro, dolmuş, taksi hepsi tek bir idareden yönetilecek bir sistem ortaya koyacağız. Akıllı sinyalizasyon projemiz sayesinde kırmızı ışıkta gereksiz yere beklemeler sona erecek. Sinyalizasyon sistemi otomobil trafiğine göre programlanacak. Bu şekilde zaman ve yakıt tasarrufu elde ederek dünyada bir ilki hayata geçireceğiz. Osmanlı’nın sadaka taşı uygulamasını ulaşımda yeniden hayata sokacağız. Artık otobüsler 100 metre ilerden durakta bekleyen engelliyi algılayacak.” Yeni havalimanının yapımı ile senede 150 milyon kişinin uçakla yolculuk yapabileceğine işaret eden Topbaş, “Şu anda 3. havalimanından metro ile şehre ulaşımı mümkün kılacak bir projeye eğiliyoruz. Havalimanı ihalesi için içeriden ve dışarıdan büyük sermaye gruplarının ilgisi var. Kanal İstanbul projesinde ise erteleme yok. Bu sene ihalesine çıkmayı planlıyoruz” dedi. Başkan Kadir Topbaş, gelinen aşamada İstanbul’a 34 milyar dolar yatırım yaptıklarının altını çizdi.

Metrobüs geçici ASLOLAN METRO


TOPBAŞ: “Bu yıl kente 4.5 milyar dolar yatırım daha yapacağız. Söz konusu yatırımın yüzde 55’i trafik sorununu aşmak için harcanacak. Trafik sorununu aşmada metrobüs geçici bir çare. Esas çare metro yatırımıdır. Şu ana kadar ihmal edilmiş raylı sistem için 7 milyar dolar daha yatırım yapacağız. 1 kilometre metro hattının maliyeti 100 milyon dolar. 2016'da 7 milyon birey metro hattı ile ulaşım yapar hale gelecek.” 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri