eski-vekiller-chpye-geciyor

Eski vekiller CHP'ye geçiyor

AKP'li, ANAP'lı ve DYP'li eski 50 milletvekili CHP'ye geçiyor iddiası

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Davos'tan Türkiye'ye!

  Davos'ta bulunan ünlü sinema oyuncusu Charlize Theron, kurduğu vakfa destek bulmak amacıyla Türkiye'ye geleceğini söyledi.

 • 12 öğrenciyi ölüme götürüyordu

  BURSA’da 12 anaokulu öğrencisini taşıyan servis minibüsünün sürücüsü Mustafa D., geç kaldığı için kestirme yol olarak Mihraplı Deresi’nden karşıya geçmek isterken, miniklere kabus dolu yarım saat yaşattı.

 • AKP HÜKÜMETİ; ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN İŞÇİLERİN YEVMİYESİNE 70 KURUŞ ZAM YAPTI.

  Asgari ücretin ülkemizdeki milyonlarca çalışan için son derece yaşamsal bir öneme sahip olduğu bilinmektedir. Özellikle gelir dağılımı da dikkate alındığında çalışanların yaşam standartları yönünden belirleyici bir özelliği vardır. İçerisinde bulunduğumuz kriz dönemlerinde, hemen her gün doğalgazdan elektriğe, giyimden kiralara gelen zamlar düşünüldüğünde, işçi ve emekçiler için yaşam şartları giderek ağırlaşmaktadır. Bu yüzden asgari ücretin nasıl belirleneceği bugün eskiye göre daha büyük bir önem arz etmektedir.

 • Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı!

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün Adana, Hatay, Osmaniye'de sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış beklendiğini açıkladı...

 • 400'e yakın hükümlüye özgürlük umudu

  Meclis'te bu hafta görüşülecek tasarının yasalaşması halinde 400'e yakın ağır hasta tutuklu ve hükümlü, cezaevinden çıkacak...

Son Güncelleme: 05 Şubat 2013, Salı
Haber 74 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, önümüzdeki günlerde AK Parti, ANAP, DYP kökenli 50 civarında eski milletvekilinin partilerine katılacağını belirterek “CHP herkesin partisidir. Yeni katılımlarla gücüne güç katarak yerel seçimlerde oy patlaması yapacaktır” dedi.

Tekin Habertürk’e yaptığı açıklamada yaklaşık 1 yıldırmerkez sağdan partilerine katılım konusunda yoğun talep geldiğini belirterek “CHP’ye katılacak isimler arasında AK Parti’de, ANAP’ta ve DYP’de geçmişte milletvekilliği yapmış 50 civarında isim bulunuyor. İsimleri bu aşamada açıklamamdoğru olmaz. Bu ülkede demokratik, laik, sosyal hukuk devletini destekleyen, özgürlüklerden yana olan, Türkiye’nin çağdaşlaşmasına katkı yapmak isteyen, geçmişte hangi partide siyaset yaparsa yapsın herkese CHP şemsiyesi altında yer var” diye konuştu.

CHP’nin çekim merkezi haline gelmesinden çekinenlerin önce basın destekli partide ulusalcı yenilikçi kavgasını çıkarmaya çalıştıklarını, bunda istedikleri sonucu alamayınca bu kez CHP’li belediyelere yönelik itibarsızlaştırma operasyonlarının başlatıldığını öne süren Tekin, sürpriz bir öneride de bulundu: “Meclis, parti ayırımı yapmadan tüm belediye başkanlarının mal varlığını araştırsın. Böylece kimin Harun kimin Karun olduğu ortaya çıksın.” 

Etiketler : chp  gürsel tekin  akp  anap  dyp 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri