hgssi-olana-ceza-yok

HGS'si olana ceza yok!

PTT'den sürücüleri rahatlatan açıklama

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Gürsel Tekin’den seçime ve İzmir’e bakış…

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, internet üzerinden yayın yapan Ben TV’ye katılarak, Başkan Kocaoğlu’nu başarılı bulduğunu söyledi ve yerel seçimlere yönelik önemli açıklamalar yaptı.

 • “İzmir AB’li olmalı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden İsveç Büyükelçisi Hakan Akesson, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğini destekleyeceklerini belirterek, “Özellikle İzmir gibi dinamik bir kente Avrupa Birliği’nde ihtiyacımız var” diye konuştu.

 • Deprem dede hayata gözlerini yumdu...

  Afet bilinci kazandırmak için durmak bilmeden çalışan Kandilli Rasathanesi’nin eski müdürü Prof. Işıkara dün akşam saatlerinde hayata gözlerini yumdu. ‘Deprem Dede’ 8 Aralık’tan beri hastanedeydi...

 • Yıpranma hakkı için SGK'ya başvurun

  Fiili hizmet süresi zammından faydalanmak isteyenlerin gazeteciler ile milletvekillerinin, SGK'ya başvurması gerekiyor...

 • İZMİR VALİSİ'NE BU KEZ BARO'DAN ÇAĞRI!

  Soma'daki maden faciasının ardından İzmir'deki gösterilere polisin tazyikli su ve biber gazlı müdahalesine bir tepki de İzmir Barosu'ndan geldi. Barı Başkanı Av.Ercan Demir, DİSK Ege Bölge Başkanı Memiş Sarı ile CHP İzmir milletvekilleri Alaattin Yüksel ve Musa Çam'ın da katıldıkları bir basın toplantısı düzenledi.

Son Güncelleme: 27 Şubat 2013, Çarşamba
Haber 96 kez görüntülendi.

PTT Genel Müdürü Osman Tural, "Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) etiketi olduğu zaman nereden nasıl geçilirse geçilsin oradaki cihazlar okusa da okumasa vatandaşların herhangi bir cezai müeyyideye tabi olması mümkün değil." dedi. Yeni uygulamaya başlanan HGS hakkında basın toplantısı düzenleyen Osman Tural, HGS' nin 1 Şubat 2013 tarihi itibariyle KGS' nin yerini aldığını, köprü ve otoyollarda 166 giriş, 217 çıkış olmak üzere toplamda 383 HGS gişesinin kurulduğunu kaydetti.

Tural, HGS etiketlerinin PTT şubeleri, anlaşmalı bankalar ve petrol istasyonları ile AVEA bayilerinden satışa sunulduğunu söyleyerek, 17 Eylül 2012 tarihinden bugüne kadar satılan HGS etiket sayısının 2 milyonu geçtiğini dile getirdi. Tural, HGS etiketiyle günlük geçiş sayısının ortalama 250 bine ulaştığını da ifade ederek, köprülerdeki HGS geçiş oranının yüzde 35'e ulaştığını bildirdi.

"ETİKETİN BAŞKA ARAÇTA KULLANMASI SIKINTI OLUŞTURMAZ"

Osman Tural, HGS etiketi yapıştırılmayan ve plakası okunmayan araç geçişinde ise aracın fotoğrafının manuel olarak incelendiğini ve ücretin HGS etiketinden düştüğünü ifade etti. Sistemin arızalanması durumunda yaşanacak sıkıntıların giderilmesi için ikinci kamera sisteminin gişelere kurulma çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Tural, "Yaklaşık 7 ay sürecek çalışma sonunda gişeler kaldırılacak." dedi.

"HGS KARTLARINA 5 ARAÇ PLAKASI TANINACAK"

HGS kartlarına 5 aracın plakasının tanımlanması için yapılan yazılım çalışmalarının da tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Tural, birden fazla aracı olanların tek kartla geçiş yapabileceğini açıkladı. Tural, HGS gişelerinden etiketi olmadan geçiş yapıp, 7 gün içinde HGS etiketi almayan aracın bilgilerinin Karayolları Genel Müdürlüğü' ne gönderildiğini, burada gerekli tespitler yapıldıktan sonra araç sahibine ceza kesildiğini belirtti. Etiketin araca doğru yapıştırılmasının önemli olduğuna dikkati çeken Tural, "HGS'ye geçişle birlikte köprü ve otoyollarda geçişten kaynaklanan yığılma ortadan kalktı." diye konuştu. PTT Genel Müdürü, HGS etiketi olmadan geçiş yapan araç sahibinin, 7 gün içinde HGS etiket almaması durumunda geçiş ücretinin 10 katı kadar ceza kesileceğini de sözlerine ekledi.


CHA

Etiketler : hgs 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri