emniyetten-suruculere-hiz-ayari

Emniyet'ten sürücülere hız ayarı!

Hız limitleri yine değişiyor

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • "Başbakan Öcalan!"

  MHP'li milletvekilinin dili sürçtü, toparlamaya çalışırken daha tuhaf sözler sarfetti

 • ‘Bu şantaja boyun eğmeyiz’

  Başbakan Erdoğan, açlık grevlerinin ‘şantaj’ ‘blöf’ ve ‘şov’ olduğunu söyleyerek, ‘Şimdi de milletvekilleri yapıyorlarmış. Ne yapıyorlarsa yapsınlar. Bizim görevimiz belli’ dedi. Erdoğan idamla ilgili yeni düzenleme yapılacağı sinyali verdi

 • 'Kandil'e mesajı biz götüreceğiz'

  BDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere yarın İmralı’ya gidecek heyetin belirlenmesine ilişkin, “Öcalan kardeşine ‘içinde bulunduğumuz hafta içinde heyet gelmezse yol haritası sunmaktan vazgeçeceğim. Süreci tıkanmış ve bitmiş kabul edeceğim. Hükümetin de sorumluluğunu kabul etmiş olacağım’ diyor. Biz de bu nedenle heyetin gitmesini kolaylaştırmaya çalıştık.Herkes Öcalan’la tanışmak ister. Kandil’e mesajı biz götüreceğiz. Güvence verilsin, vallahi Kandil’e gider ikna ederim” açıklamasını yaptı.

 • Emine Erdoğan ilk kez röportaj verdi

  Mısır'ın ünlü dergisi: Bizim gibi ülkelerde bu tip eşlere neden rastlanmıyor?

 • Cem Yılmaz Emine Erdoğan'ı kahkahalara boğdu!

  Cem Yılmaz, yaptığı esprilerle gülmekten kırıp geçirdi

Son Güncelleme: 01 Mart 2013, Cuma
Haber 84 kez görüntülendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, şehir içinde hız sınırının arttırılmasına olanak sağlayacak düzenleme yaptı.
Karayolları Trafik Kanunu, motorlu araçların cins ve kullanma amacına göre sürülebileceği en fazla hız sınırını, şehirler arası çift yönlü karayollarında 90 kilometre, bölünmüş yollarda 110 kilometre, otoyollarda da 120 kilometreyi geçmemek üzere yönetmelikte belirlenmesini ön görüyor.

Karayolları Trafik Yönetmeliği ile yerleşim yerleri içindeki hız limitleri 50 kilometre olarak belirlenmiş ve Ulaşım Koordinasyon Merkezleri (UKOME) ile il trafik komisyonlarına yerleşim yerleri içindeki hız limitlerini 20 kilometreye kadar artırma yetkisi verilmişti. UKOME ile il trafik komisyonları, birçok şehir içi ana yolda hız sınırını 20 kilometre arttırarak 70 kilometreye çıkarmıştı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Dairesi Başkanlığı, yerleşim yerleri içerisindeki trafik sıkışıklığını azaltmak ve akıcılığı sağlamak amacıyla diğer ülkelerde olduğu gibi şehir içinde bulunan ve şehirler arası yolların standartlarına sahip olan bölünmüş karayollarında hız sınırının arttırılmasına olanak sağlayan düzenleme hazırladı.

Düzenlemenin yürürlüğe girmesinden sonra UKOME veya il trafik komisyonlarınca karar alınması halinde yerleşim yeri içindeki bölünmüş yollarda hız sınırı 70 kilometreden 80 kilometreye çıkarılabilecek.


AA

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri