turkiyede-erkek-genelevleri-acilsin

"Türkiye'de erkek genelevleri açılsın!"

TBMM'ye dilekçe verecekler!

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Twitter'da yoksa anlamı yok

  "İstanbul'un doğusunda, İzmir'in, Ankara'nın doğusunda koca bir dünya olduğunu bilmez, o dünyayı asla umursamazlar"

 • İZKA’dan sanayiciye şok: 12 milyonluk can suyu iptal!

  İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), 4 Nisan'da açıkladığı organize sanayi bölgeleri ve küçük sanayi sitelerini bölgelerine mali destek programını iptal etti. Bu karar ile İzmir'de organize bölge ve küçük sanayi sitelerinde faaliyet gösterenler, 12 milyon liralık destekten mahrum kalacak.

 • Ankara çağrıya ses verdi

  Yeni Asır’ın Soma’ya “Alo 170” çağrı merkezi açılması önerisine Manisa milletvekilleri de sahip çıktı. Vekiller bu hafta Çalışma Bakanı Faruk Çelik ile görüşecek

 • Bakan Çelik'ten kadro müjdesi

  Bakan Çelik, bu yıl 5 bin 423 kadroya engelli memur alınacağını ve yerleştirme işlemlerinin şubat ayı içerisinde olacağını açıkladı.

 • Okullarda devrim niteliğinde karar!

  Anne babalar dikkat! Bu haber içinizi rahatlatacak...

Son Güncelleme: 11 Mart 2013, Pazartesi
Haber 44 kez görüntülendi.

Şefkat-Der Genel Başkanı Hayrettin Bulan, TBMM’ye çağrıda bulunarak, “Madem kadınların çalıştırıldığı, köleleştirildiği genelevleri normal ve ihtiyaç görüyorsunuz, o halde erkeklerin vesikalandırılıp çalışacağı, kadınların müşteri olarak gideceği erkek genelevleri de açılsın” dedi.

MİTİNG DÜZENLEYECEKLER

Bulan yaptığı yazılı açıklamada, 17 Mart Pazar günü Taksim Meydanı’nda, erkek genelevlerinin açılması için bir miting düzenleyerek, 18 Mart Pazartesi günü saat 13.30'da da TBMM'ye dilekçe vereceklerini bildirdi.

“Erkeklerin kadınları vesikalandırıp köle gibi çalıştırıldığı genelevler normal de, erkeklerin vesikalandırılıp kadınların hizmetine sunulacağı genelevler de normal olacak mı?” diye sorun Bulan, şunları ifade etti:

“Ya kadınların vesikalandırılıp köleleştirilip mal gibi satıldığı insanlık ayıbı genelevlerdeki kadınlardan özür dilenip, vesikaları imha edilip, tazminat ödenerek sosyal haklara kavuşturulacak ya da isteğimizin gerçekleşmesi için gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne dahi başvurarak mücadelemize devam edeceğiz. TBMM, Hükümet, siyasi partiler tam bir uyum içerisinde bunlara gerek kalmadan genelevlerin insan hakları, kadın hakları ihlali olduğunu kabul etsin, genelevlerdeki hayatı çalınan hayatsız kadınların vesikalarını imha ederek, bu kadınlardan özür dileyip tazminat ödemesi sosyal haklara kavuşturulması sağlasınlar. Yoksa tüm dünya yakında Türkiye'deki ‘erkek genelevi’ tartışmasını konuşacak.”

Etiketler : Şefkat-Der  erkek genelevi  tbmm 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri