erkekler-beyaz-kurdele-takti

Erkekler beyaz kurdele taktı

51 ülkenin yürüttüğü evrensel eylemi İzmir'de hayata geçiren platform üyeleri, şiddete karşı aileyi korumak için kolları sıvadı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 18 Mayıs 2014, Pazar
Haber 128 kez görüntülendi.

Kadın Hakları Koruma Derneği İzmir Şubesi'nde bulunan 12 erkek üye platform kurarak şiddete karşı "Beyaz Kurdele" hareketini başlattı. Sadece erkeklerden oluşacak olan platform üyeleri, yakalarına beyaz kurdele takarak şiddete "dur" diyecek. Kanada'da 6 Aralık 1989 yılında 14 kadının üniversitede katledilmesine tepki olarak, erkeklerin 25 Kasım- 6 Aralık 1991 yılında yakalarına beyaz kurdele takarak başlattığı eylem, bugün 51 ülkenin yürüttüğü evrensel bir harekete dönüştü. İzmir'de ilk kez hayata geçirilecek platformda her meslek grubundan erkek yeralıyor. 

KADIN, ERKEK BİRLİKTE 

Platform üyeleri, sosyal medya, konferanslar ve sunumlar ile farkındalık yaratmaya çalışacak. Kadın Haklarını Koruma Derneği Başkanı Engin Demir, "Dernek olarak biz zaten kadın ve erkek olarak beraber çalışıyoruz. Ve şiddete karşı erkeklerle beraber harekete geçtik" dedi. Aile Danışmanları Derneği Başkanı Ferhan Bıçakcılar, "İnsanlar son dönemde kendilerini yeterli ve değersiz hissettikleri için şiddete yöneliyor. Biz kadınların değerli, erkeklerin yeterli olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Aile mutsuz ise toplum da mutsuz. Biz de bu bütüncül bakış açısıyla hareket edeceğiz" dedi.

Dernek üyeleri
Hakan Tartan (Konak eski belediye başkanı), Erdal Aksünger (CHP İzmir Milletvekili), Cihan Türsen (Avukat), Adnan Atabek (Ekonomist), Ferhan Bıçakçılar (Aile Danışmanları Derneği Başkanı), Süleyman Can (Eğitimci), Enis Engin (Mali Müşavir), Adil Arslan (Eğitimci), Metin Göl (Emekli Albay), Rifat Mertoğlu (Yazar), Hayrullah Şener (Eğitimci).

Etiketler : Erkekler  beyaz  kurdele  taktı   

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri