ankara-cagriya-ses-verdi

Ankara çağrıya ses verdi

Yeni Asır’ın Soma’ya “Alo 170” çağrı merkezi açılması önerisine Manisa milletvekilleri de sahip çıktı. Vekiller bu hafta Çalışma Bakanı Faruk Çelik ile görüşecek

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • PKK'nın yeni kabusu olacak!

  TÜBİTAK, Türk Hava Kuvvetleri için terör örgütü PKK'nın başta Kandil olmak üzere Kuzey Irak'taki üslerini imha etmede de kullanabileceği yeni silah sistemleri tasarladı.

 • Arda Kural intihar etti!

  Kısa bir süre önce tedavi gördüğü hastaneden taburcu olan Arda Kural, hap içerek hayatına son vermek istedi.

 • Ölüm tuzağı hala açık duruyor

  İzmir'in Balçova ilçesi Mithatpaşa Caddesi'ndeki Şehit Teğmen Akın Akın Parkı'nda yaya üstgeçidi yapılması için açılan ancak çocuk parkının hemen yanında olması itibariyle tehlike saçan çukur hala kapatılmadı. Yeni Asır günlerdir tehlikeye dikkat çekmesine rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından önlem amaçlı herhangi bir olumlu adım atılmazken Balçovalı vatandaşlar da yetkililere tepki gösterdi.

 • Firari Çift Yakalandı...

  Bursa'da yüzlerce kişiyi ev sahibi olma vaadiyle dolandıran ve haklarında bin 300 yıl hapis cezası bulunan inşaat firmasının yöneticisi firari çift, Ankara'da gözaltına alınarak tutuklandı.

 • ‘Bu şantaja boyun eğmeyiz’

  Başbakan Erdoğan, açlık grevlerinin ‘şantaj’ ‘blöf’ ve ‘şov’ olduğunu söyleyerek, ‘Şimdi de milletvekilleri yapıyorlarmış. Ne yapıyorlarsa yapsınlar. Bizim görevimiz belli’ dedi. Erdoğan idamla ilgili yeni düzenleme yapılacağı sinyali verdi

Son Güncelleme: 21 Mayıs 2014, Çarşamba
Haber 83 kez görüntülendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 2012'den beri Karaman ve Şanlıurfa'da uyguladığı "Alo 170" çağrı merkezi sisteminin Soma'da uygulamaya geçirilmesi önerisi ilçede heyecanla karşılandı. Manisa milletvekilleri, sistemin Soma'da bir an önce hayata geçirilmesi için Ankara'da konunun ısrarla takibini üstleneceklerini ifade etti. 
Yeni Asır'ın gündeme getirdiği "Bir çağrı merkezi Soma'da olsun" önerisi ilgiyle karşılandı. En iyi dış kaynaklı iş ortaklığı kategorisinde dünya devlerini geride bırakarak altın madalya kazanan Alo 170'in getireceği avantajlar arasında maden kazasının yaraladığı ailelere en büyük teselli armağanı olacağı belirtildi. 

Türkiye'de üç yerde var
Şu anda Türkiye'de sadece Şanlıurfa ve Karaman'da bulunan çağrı merkezlerinde 500 kişinin istihdam edildiğine dikkat çeken uzmanlar, Soma'da da en az 300 kişinin istihdam edilebileceğini hatırlattı. Çalışma hayatında geniş hizmet alanları sunan Alo 170 Çağrı Merkezi sayesinde Soma'da iş güvenliği ve kaçak işçi çalıştırılmasının önüne geçilmesi de sağlanacak. Manisa milletvekilleri de Alo 170'in yürürlüğe girmesi için destek olacaklarını dile getirdi.

NE DEDİLER?
AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi: Alo 170 hattı, Manisa'da da faaliyette. Ancak Soma'da da kurulması iyi olur. Bu konu önceki gün milletvekili arkadaşlarımızla kendi aramızda yaptığımız toplantıda gündeme geldi. Biz de Soma'ya hattın kurulması için gerekeni yapmaya hazırız. Bakanımız Faruk Çelik ile bu konuyu AK parti Manisa Milletvekilleri adına görüşeceğim. 

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş: Alo 170 hattının bir sembol olarak kalmasını istemiyoruz. Soma dahil tüm ilçelerimizde ihbar hattı kurulmalı. Bu konuda Bakanlık nezdinde bu hafta çalışmalar yapacağız. Bu bizim görevimiz. 

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ: İnsanın iç huzuru, iç sesi vicdanı çok önemlidir. Bu hattı hükümetiz işçinin hakkını savunmak adına kurdu. Keşke işverenler bu hattın kurulmasına hiç gerek bırakmasaydı. Soma'da 170 hattının kurulması, bir ofis açılması için gerekeni yaparız. 

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığın'a biz de Alo 170 çağrı merkezi açılması için istekte bulunuruz. Ancak, sadece Soma'da kurulursa haksızlık olur. İhbar hattının 17 ilçemizin tamamında olması ve işçinin o açılan ofislerde bir muhatap bulabilmesini isteriz.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel: Soma için işçiler için bir ihbar hattı kurulması gerekiyorsa bunun yapılması için canımızı dişimize takmaya hazırız. Çıkıp bunu mecliste söyler gerekenin yapılmasını sağlarız. Ancak işçilerden talebimiz de kendi haklarını korumaları ve savunmaları yönünde. Soma'ya ve diğer tüm ilçelere bu hattın ve ofisin açılması için gerekeni biz yapacağız" 

Etiketler : Ankara  çağrıya  ses  verdi   

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri