1001-mahalleye-gonullu-polis

1001 mahalleye gönüllü polis

Bir ilke imza atacak olan İzmir Emniyeti, her mahalleden seçeceği gönüllüler ile suçun önlenmesini sağlayacak

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 27 Mayıs 2014, Salı
Haber 146 kez görüntülendi.

İzmir Emniyeti Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü yine bir ilke imza atarak 1001 TDP Gönüllüsü Projesi'ni başlatmak için kolları sıvadı. Proje kapsamında her mahalleden bir gönüllü seçileceği ve mahallelerdeki suç ve suçun önlenmesi için TDP gönüllüleriyle Toplum Destekli Polislerin ortak çalışmalar yürüteceği öğrenildi.

Olumsuzluklarla mücadele
Okullar ve mahalleler başta olmak üzere kentin pek çok yerinde görmeye alıştığımız Toplum Destekli Polisler suç ve suçlularla daha etkin mücadele sağlamak amacıyla halkında desteğini almak için "1001 TDP Gönüllüsü Projesi" başlattı. İnsanı en yüce değer olarak kabul ettiklerini, toplumun hizmetinde olmayı ve vatandaş memnuniyetini temel hedef olarak gördüklerini, halktan aldıkları destekle toplum düzenini bozan tüm olumsuzluklarla mücadele için Toplum Destekli Polislerin görev yaptığını belirten yetkililer, projeyle vatandaşların gerek asayiş gerekse diğer toplumsal olaylarla ilgili sorunlarının kısa sürede çözüme kavuşacağını bildirdi. İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'nın desteleyerek hayata geçirdiği projeyle amaçlarının polis ve halk arasında köprü kurulmasını sağlamak olduğunun altını çizen yetkililer, 1001 TDP gönüllüsünün katılımıyla herkesin içinde bulunduğu yaşam alanlarını suç ve suçludan arındırmak için böyle bir proje başladıklarını vurguladı. 

Eğitim verilecek

TDP, en uzak ve en uç noktadaki maddi olarak zor günler geçiren vatandaşları bularak ilgili kurum ve kuruluşlara iletiyor. Vatandaşlara hizmette sınır olmadığını belirten TDP yetkilileri, daha koordineli ve gereken yardımlarda hızlı olmak adına İzmir'in birçok mahallesinde TDP gönüllüleri oluşturdu. İlk etapta eğitimden geçen TDP gönüllüleri mahallelerinde oluşan sıkıntıları TDP'lere ileterek sorunların çözülmesinde etkin rol oynayacak.

Etiketler : 1001  mahalleye  gönüllü  polis   

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri