karisina-zehirli-kahveyle-oldurmeye-calisti-beraat-etti

Karısına zehirli kahveyle öldürmeye çalıştı! Beraat etti

İstanbul’da eşini, sabah ikram ettiği asitli kahveyle zehirleyip öldürmeye çalışan koca için müebbet hapis istendi. Yargılamada, eşini öldürmeye yönelik mağdur kadının beyanı dışında mahkumiyet kararı gerektirecek bir delil bulunamadığı öne sürülerek, kocanın beraatına karar verildi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Palamuttan veda: Sofraları hamsiye hazırlayın

  Balıkçılar, denizlerde av yasağının sona ermesi ve tezgahları şenlendiren palamudun göç döneminin başlamasıyla, hamsinin Karadeniz'de bollaşacağı zamanı beklemeye başladı. Dar gelirli vatandaşın sofradaki değişmeyen yemeği olan hamsinin Kasım ayında bol olması bekleniyor. Palamudun, hamsiyle beslenmesi ve çoğunu tüketmesi nedeniyle hamsideki bolluğun çok uzun sürmeyeceği de belirtiliyor.

 • Kadın-erkek ayrımcılığını medya körüklüyor

  Günümüzün en büyük güçleri arasında sayılan 'medya'da kadına şiddet haberleri, artık eskisinden daha çok yer alıyor. Peki cinsiyet ayrımcılığından doğan şiddet, bizzat medya tarafından teşvik ediliyor olabilir mi?

 • İzmir Barosu'ndan sert gözaltı çıkışı: Hesabını...

  İzmir Barosu, Soma’da polis tarafından hiçbir neden yokken saldırıya uğrayan ve gözaltına alınan Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatlar ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

 • İzmir 6.2 ile sallandı...

  Ege ve marmara sallandı 6.2 birçok ilde hissedildi.

 • TBMM Genel Kurulu’nda sahte oy krizi!

  TBMM Genel Kurulu’nda 6 vekilin sahte oy pusulası verdiği ortaya çıktı.

Son Güncelleme: 04 Nisan 2018, Çarşamba
Haber 108 kez görüntülendi.

İstanbul'da üç çocuk annesi 32 yaşındaki Gurbet E., eşi Cengiz E. ile aralarında anlaşmazlık yaşıyordu. Cengiz E. sürekli eşiyle tartışıyor ve 39 yaşındaki adam, karısını iddiaya göre sürekli darp ediyordu. İkili, geçtiğimiz günlerde kıskançlık sebebiyle yeniden tartışmaya başladı. Gurbet E., kendisini herkesten kıskanan kocasından boşanmak istedi. Eşinin kendisinden boşanacağı korkusuyla Cengiz E. intikam almak istedi.

8 Nisan sabahı, erkenden uyanan koca, karısına kahve hazırladı. Yataktan kalkan Gurbet E., eşinin hazırladığı kahveyi içti. Fakat bu sırada genç kadının ağzı ve dili yandı. Kusmaya başlayan genç kadının ağzından köpükler geldi. Eşi tarafından hastaneye kaldırılan genç kadının zehirlendiği tespit edildi. Genç kadın gördüğü tedavinin ardından eşinin kendisini öldürmek için zehirlediğini anlattı. İstanbul Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu tarafından, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

ZEHİR TESPİT EDİLMİŞTİ

Koca Cengiz E.'nin ifadesine başvuruldu. Genç adam, boşanmak davası açan eşine sinirlendiği için bir anlık öfkeyle bu suçu işlediğini anlattı. Eşini öldürmeye teşebbüs eden Cengiz E., İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanarak cezaevine gönderildi. Başlatılan soruşturmada kahvenin içindeki krozif madde (asit) bulunduğu tespit edildi. Soruşturma sonunda, "Tasarlayarak adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

 

 

"KAHVEYİ İMHA ETTİ"

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, Cengiz E., boşanmak üzere olduğu eşinin zehirlenmesine sebep olan maddenin ne olduğu ne şekilde kahveye bulaştığı belli olmadığını, kendisini haklı çıkartmak için eşinin kendisini kontrollü olarak zehirlemiş olabileceğini iddia etti. Cengiz E., "Söz konusu kahve günlerce mutfaktaydı. Bu maddeye el konulabilirdi. İnceleme yapılabilirdi. Gurbet zehirlendiğini iddia ettiği kahveyi çöpe atmış, fincanı da yıkamış. Savcılığa delil olarak götürdüğü kahvenin benim yaptığım kahve olduğu kesin değildi. Gurbet, bu durumu kendisi dile getirmiştir. İfadesinde mevcuttur" dedi.  

BERAAT ÇIKTI

Yargılama sonrası mahkeme, mağdur Gurbet E.'nin soyut ve çelişkili beyanları dışında mahkumiyet kararı gerektirecek bir delil bulunamadığı öne sürülerek, beraatına karar verildi.

Etiketler : Zehirli Kahve 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri