71-donum-nefes

71 dönüm nefes

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Mithatpaşa bölgesinde kentlilerin "kesintisiz olarak denize ulaşacağı" yeni meydan çalışmalarını inceledi. Başkan Kocaoğlu, İzmirlilerin denizle ilişkisini güçlendiren kıyı tasarımı projesinin sadece sahilleri değil, kentteki yaşam biçimini de zenginleştirdiğini söyledi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • 3 FİDAN SAYGIYLA ANILDI

  Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idam edilişlerinin 46. yılında Buca’da Üç Fidan Anıtı önünde anıldı. Ellerinde meşalelerle Üç Fidan anıtına yürüyen yüzlerce İzmirli, idam saati olan 04.00’de anıt önünde toplanıp, devrim şarkılarıyla şehitlerini andı.

 • Korkutan rapor: 10 doktordan 8’i şiddet mağduru

  Türk Sağlık-Sen'in araştırmasına göre, sağlık çalışanlarının 3'te 1'i sözlü ve fiziksel şiddete uğradı. Araştırmaya göre, doktorların yüzde 78'i şiddete maruz kaldı.

 • ŞEHİTLERE HAKARET EDEN ZANLI TUTUKLANDI

  İzmir’de sosyal medya hesabından şehitlere ve şehit ailelerine ağza alınmayacak hakaretler eden zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi

 • YILBAŞI GECESİNE ULAŞIM AYARI

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 31 Aralık gecesi için tüm ulaşım araçlarında ilave seferler koydu. Bazı otobüs hatları 02.05’e, metro ve tramvay seferleri 01.20’ye kadar uzatılırken, Alsancak’tan Karşıyaka’ya son vapur saati 03.00 olarak belirlendi. Karşıyaka Tramvayı için 02.20 ve 03.30’de ek seferler konuldu.

 • 'İZBAN YÖNETİMİ YALAN SÖYLÜYOR'

  İZBAN’da greve çıkan Demiryolu-İş Sendikası gerçekleştirdiği basın açıklaması İZBAN yönetimin toplu iş sözleşmesi konusunda yaptığı açıklamanın doğru olmadığını belirtti. Açıklamayı okuyan sendika başkanı Hüseyin Ervüz, “İZBAN yönetimi bize o parayı versin biz sözleşmeyi hiç sormadan imzalayacağız.” diye konuştu. İZBAN yönetimi ile Demiryolu İşçileri Sendikasının toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden sonuç çıkmamasının ardından Demiryolu İşçileri Sendikası sabah 5’te, Alsancak Garı’na astığı pankart ile greve başladı. Sendika ayrıca Alsancak Garı’nın önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına farklı siyasi partilerden birçok isim katılırken, Alsancak Garı’nın önünde çok sayıda polis hazır olarak bekledi. ‘Sadaka değil hakkımızı verin’ ve ‘Zafer direnen emekçinin olacak’ sloganlarının atıldığı basın açıklamasında konuşan Demiryolu İşçileri Sendikası Başkanı Hüseyin Ervüz, İZBAN işçisinin 1 Ocak 2018 tarihinden bu yana herhangi bir zam almadığına dikkat çekti. Ervüz, bu süreç içerisinde enflasyonun yüzde 30’ları aştığı dönemde mevcut maaşların üyelerin karnını bile doyuramayacağını söyledi.

Son Güncelleme: 06 Nisan 2018, Cuma
Haber 170 kez görüntülendi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinde oluşturulacak yeni kent meydanının yapım çalışmalarını denetledi. Mithatpaşa Parkı önünde düzenlenen 71 bin 500 metrekarelik  meydanın bölgeye yeni bir soluk getireceğini söyleyen Başkan Kocaoğlu, "Huzurlu kentimizin yaşam kalitesinde önemli bir yeri olan sahillerimizi yeniden tasarlıyoruz. Buradaki temel hedefimiz, İzmirlilerin denizle ilişkisini güçlendirmek. Yenilikçi ve katılımcı bir anlayışla hazırladığımız İzmirdeniz Projesi ile Mavişehir-İnciraltı Kent Ormanı arasındaki 40 km’lik kıyı şeridini tasarımla yeniliyoruz. Bu meydan da, aynı bütünün çok önemli bir parçası" diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı, bu projelerle sadece kıyıların değil, kentteki yaşam biçiminin de zenginleştiğini sözlerine ekledi.

İskele de geliyor
Mithatpaşa Karayolu Alt Geçidi'nin üzerinde oluşturulan ve yeşil dokusu, farklı peyzaj uygulamaları ve oyun gruplarıyla bölgeye estetik açıdan önemli bir değer katacak olan bu yeni meydan, İzmirlileri 1200 metrekarelik sahil şeridi ile buluşturacak.  Ayrıca yeni düzenleme sayesinde, Mithatpaşa Parkı’nın kara tarafında kalan tarihi doku da daha görünür ve algılanır hale gelecek. Meydanda, sanatçı Günnur Özsoy'un anıt heykel çalışması da yer alacak. Anıt, hem birlik ve beraberliği hem de İzmirliler’in demokrasiye inancını anlatacak.   
Mithatpaşa Endüstri Meslek Lisesi ve Hamidiye Cami önünde kentlilerin kesintisiz olarak denize ulaşacağı yeni meydan projesinde çocuk oyun alanı, sahne olarak kullanılabilecek gösteri alanı, su oyun alanı, dinlenme alanları, bisiklet ve yaya yolları, özel tasarlanmış kentsel donatılar, otomatik tuvaletler ve etkinlik alanları yer alacak. Şu anda yolculu ön işletme seferlerini yapan tramvay da meydanın içerisinden geçiyor. İmar planı sürecinin tamamlanmasının ardından planlanan ikinci etapta ise deniz ulaşımını güçlendirmek amacıyla kıyıda vapur iskelesi ve tekne yanaşma yeri de yapılacak.
Meydana, Meclis kararıyla "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri " adı verilmişti.

Etiketler : İzmir  Aziz Kocaoğlu 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri