universitede-silahli-saldiri-4-ogretim-uyesi-oldu

Üniversitede silahlı saldırı... 4 öğretim üyesi öldü

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi'nde, bir öğretim görevlisinin silahlı saldırısını sonucu 4 öğretim görevlisinin hayatını kaybettiği, şüphelinin polis tarafından yakalandığı bildirildi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 06 Nisan 2018, Cuma
Haber 182 kez görüntülendi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde bir araştırma görevlisinin silahlı saldırısı sonucu 4 öğretim görevlisi hayatını kaybetti. Üniversitede öğretim görevlisi olan Prof Dr. Aypay, saldırganı defalarca şikayet ettiklerini ancak işlem yapılmadığını belirtti. Eğitim Fakültesi Dekanı Yücel ise saldırganın akli dengesinin yerinde olmadığını söyledi.              

ğitim Fakültesi'nde araştırma görevlisi olan Volkan Bayer, henüz belirlenemeyen nedenle, fakülte binasının 3. katında Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, araştırma görevlileri Yasir Armağan ve Serdar Çağlak'ı silahla öldürdü.

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Volkan Bayer'in Eğitim Fakültesi Dekanı'nın odasına gittiğini, tesadüfen hocanın yerinde olmadığını söyledi.

 

 

 

 

Saldırganın burada bulunan Eğitim Fakültesi Sekreteri Fatih Özmutlu'yu silahla öldürdüğünü ifade eden Gönen, "Daha sonra dekan yardımcımızı, öğretim üyemizi ve bir araştırma görevlisini vurmuş. Elinde tabancayla binayı terk ettikten sonra güvenlikçiler takip etmiş, ileride de polis derdest etmiş. Dört arkadaşımızı kaybettik, başımız sağ olsun, eğitim camiası olarak bir daha böyle bir şey yaşamayız inşallah. ESOGÜ camiasına ve arkadaşlarımızın ailelerine baş sağlığı diliyorum" dedi.

'PROBLEMLİ BİR KİŞİYDİ'

Gönen, saldırganın Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nden geldiğini belirterek, "Akademik ve idari personele yönelik sözlü saldırıları nedeniyle hakkında yürütülen soruşturma vardı. Problemli bir kişiydi" diye konuştu.

Şüpheli gözaltına alınırken, olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Eğitim Fakültesi'nde bugün öğleden sonra ve yarın yapılacak tüm sınavlar ertelendi.

ESKİŞEHİR VALİSİ: OLAYLA İLGİLİ 3 SAVCI GÖREVLENDİRİLDİ

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, "Saldırının sebepleriyle ilgili çok yönlü bir araştırma yapıldıktan sonra geniş bir bilgi verilecektir" dedi. Çakacak, "Saldırgan hakkında FETÖ'den soruşturma yürütülüyor muydu?" sorusunu yanıtsız bıraktı.
Olayın soruşturulması için 3 savcı görevlendirildiğini söyleyen Çakacak, "Başsavcılığımız olaya el koydu. Olay aydınlatıldıkça gerekli açıklama yapılacaktır" diye konuştu.

'VOLKAN BAYER'İ KORUMANIN HESABINI KİM VERECEK?'

Adliyeye gitmesi nedeniyle saldıran kıl payı kurtulduğunu ifade eden Prof. Dr. Ayşe Aypay, Volkan Bayer hakkında defalarca şikayette bulunduklarını söyledi.
Aypay, "Bir buçuk yıl boyunca defalarca şikayette bulunduk. Volkan Bayer'i korumanın hesabını kim verecek? Hiçbir işlem yapmadılar. Şu anda ben de beşinci bir cenaze olarak yatıyor olabilirdim. Tescilli bir FETÖ'cüdür, bunu kimse görmek istemedi. Yasir'in iki tane bebeği var, bunun hesabını kim verecek? Allah kahretsin sizi!" dedi

ÖLDÜRDÜKLERİNİ 'FETÖ'CÜ' DİYE SUÇLAMIŞ

Bayer, öldürdüğü kişiler hakkında daha önce FETÖ'cü oldukları iddiasıyla şikayette bulunarak dava açtırmış.

DEKAN YÜCEL: AKLİ DENGESİ YERİNDE DEĞİLDİ

Saldırının asıl hedefi olduğu iddia edilen Dekan Prof. Cemil Yücel, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Ben iyiyim, okula ulaşmaya çalışıyorum. Saldırgan Volkan Bayar adında bir araştırma görevlisi. Kendisi akli dengesi yerinde olmayan bir insan. Birçok kişiyi sürekli şikayet eden bir kişi. Önce benim odama geliyor. Beni bulamayınca sırasıyla diğer odalara giriyor. 4 arkadaşımızın görev başında şehit olduğunu öğrendik. Okula henüz ulaşamadım. Ben bir program için dışarıdaydım. Korkulan bir insandı" dedi.

Etiketler : silahlı saldırı  Osmangazi 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri