2018de-22-acilis-birden

2018'de 22 Açılış Birden

2018 yılı içerisinde İzmir, Manisa ve Uşak'ta 12 barajın temelini atmaya hazırlanan DSİ Genel Müdürlüğü 22 projenin de açılışını yapacak.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • 3 aylık bebeğini darp etti

  Balıkesir'de eşine şiddet uygulayan şahıs, henüz 3 aylık bebeğini başını defalarca yere vurarak darp etti. Baba gözaltına alınırken, minik bebek kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

 • Erdoğan: BDP şımardıkça şımarıyor, demokrasiyi zehirliyor

  Başbakan Erdoğan, '29 Kasım 2012'den itibaren Allah'ın inayetiyle bir Filistin yeniden tarih sahnesinde yerini aldı. Bir Filistin yine var' dedi

 • 'Yine madene döneceğim'

  Patlamanın ardından hayatta kalanlar yaşadıkları korkunç anları anlattı. Yaşanan trajedinin boyutları gözler önüne serildi

 • Türk Sanayii'nin önde gelen isimlerinden işadamı Asım Kocabıyık vefat etti

  Borusan Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Asım Kocabıyık, tedavi görmekte olduğu İstanbul'da yaşamını yitirdi. Türkiye sanayisine büyük hizmetleri geçen, Borusan Grubu’nu kurarak Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri haline getiren Asım Kocabıyık'ın cenazesi yarın öğle namazının ardından Fatih Camii’nden kaldırılacak.

 • Muharrem Okutucu'yu Kaybettik !

  Buca'nınsevilen isimlerinden Buca Esnaf Odası Başkanı Muharrem OKUTUCU (66) bir süredir tedavi gördüğü Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hayatını kaybetti.

Son Güncelleme: 11 Nisan 2018, Çarşamba
Haber 125 kez görüntülendi.

Bu yıl tamamlanacak projeler içerisinde 7 Baraj ve Gölet, 11 sulama tesisi, 2 iletim hattı, 2 de taşkın koruma projesi yer alıyor.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun Ege tarımını kalkındırmak amacıyla başlattığı Ege Gelişim Projesi'nde (EGEGEP ) bir yandan çalışmalar son hızla sürerken öte yandan da projeler bir bir tamamlanıyor. İzmir Manisa ve Uşak'ta 2018 yılı içerisinde 16 proje bitirilecek. 17 bin 832 dekar arazi ilk kez modern sulama ile tanışacak.

2018 yılı içerisinde bitirilmesi hedeflenen 22 projeden 10'u Manisa, 7'sı İzmir, 5'ü ise Uşak'ta bulunuyor.

KELEBEK BARAJI TAMAMLANIYOR

Bu yıl tamamlanması planlanan 7 barajdan en büyüğü Manisa Ahmetli'deki Kelebek barajı. Şu ana kadar yaklaşık % 70 bitirilen barajın gövde dolgusunun Aralık ayı sonuna kadar bitirilip, 2019'la birlikte su tutulması hedefleniyor.

22 milyon 920 bin m3 su tutacak Kelebek Barajı tamamlandığında 24 bin 270 dekar araziye can suyu verecek.

2018 yılı içerisinde İzmir Seferihisar Gödence Göleti, ve Sulaması, Alaşehir GülpınarGöleti ve Sulaması, Demirci Durhasan Göleti ve Sulaması, Kula Konurca Göleti ve Sulaması, Eşme Eşmeli Göleti ve Sulaması, Sivaslı Karaboyalık Göleti ve Sulaması projeleri hizmete girecek.

SARIGÖL SULAMASI YENİLEMESİ GÜN SAYIYOR.

23 bin 780 dekar üzüm bağını kapalı sistem sulama ile tanıştıracak Sarıgöl Sulaması Yenilemesi de haziran ayı içerisinde tamamlanacak. Daha az su ile daha çok ürün elde edecek bölge üreticisinin cebine her yıl ortalama 18 milyon 790 bin lira daha fazla para girecek.

Ayrıca Aralık ayı sonuna kadar ise İzmir Salman Barajı Sulaması'nda 179, Uşak Eskisaray Barajı Sulaması'nda ise 227 dekar arazi can suyu ile buluşturulacak.

BEYDAĞ SULAMASI'NDA REKOR KIRILACAK

 Türkiye'nin en verimli tarım arazileri arasında gösterilen Küçük Menderes Ovası'nda yaklaşık 130 bin dekar araziyi modern sulama ile buluşturan Beydağ Barajı Projesi'nde ise yıl sonuna kadar yaklaşık 12 bin dekara arazi daha basınçlı borulu sulama sistemine geçmiş olacak. Ödemiş Ovası'ndan tarihte ilk kez 140 bin dekarın üstünde araziye modern sulama ile tanışmış olacak.

 Akhisar Gördes Sol Sahil Sulaması'nda ise 5040 dekar arazi sulamaya hazır hale getirilecek

İZMİR SUSUZ KALMAYACAK

İzmir'in 2040 yılına kadar ki içme suyu ihtiyacını karşılamak için projelendirilen İzmir Gördes İçme suyu Projesi'nde ise İletim Hattı 3. Kısım inşaatı yıl sonuna kadar bitirilecek. 1.9 kilometrelik Buca Tünelleri'nin içerisine boru döşenmesi ile ilgili ihale ve yer teslimi yapıldı. İnşat süreci başladı.                    

Onbinlerce kuşun yaşadığı İzmir Kuş Cenneti'ne tatlı su sağlayacak 5318 metrelik Süzbeyli İletim Hattı ise Haziran ayı sonuna kadar bitirilecek; ve cennete yeni sistemnden 50 lt/saniye su sağlanacak.

Ayrıca 2018 yılı sonuna kadar Bornova Doğanlar Killik Deresi Taşkın Koruma Projesi ile Saruhanlı Yeni Osmaniye Mahallesi Kuru Dere Taşkın Koruma Projeleri bitirilecek

Etiketler : Açılış  İzmir 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri