chp-bucada-ilce-danisma-kurulu-yapildi

CHP Buca’da İlçe Danışma Kurulu Yapıldı

CHP Buca İlçe Danışma Kurulu Toplantısı'nda erken seçim değerlendirildi. Toplantıya CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve CHP Milletvekili Musa Çam da katıldı. Akdağ tek adamlık rejimini eleştirerek demokratik ve özgür bir Türkiye kurmanın 24 Haziran seçimin son şans olduğunu belirti. Musa Çam ise partisindeki erken adaylık açıklamalarını eleştirdi. CHP üyeleri toplantıya yoğun ilgi gösterdi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Genelkurmay personel sayısını açıkladı

  Genelkurmay Başkanlığı, personel istatistiklerini güncelledi.

 • Uyuşturucu Operasyonu

  İzmir'in Karşıyaka ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 2 kişi tutuklandı.

 • BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ ÖDÜLÜ KADRİ GÜRSEL’E VERİLECEK

  Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından 7’nci kez düzenlenen “Basın Özgürlüğü Ödülü” bu yıl, Uluslararası Basın Enstitüsü adına, Türkiye Temsilcisi Kadri Gürsel’e verildi. Kurumun, Türkiye’deki özgür basını desteklemek için başlattığı ‘Abone olun, gazete alın’ çağrısı ödüle gerekçe olarak gösterildi. Tören, Eylül ayının ilk haftasında Karşıyaka’da düzenlenecek.

 • KARŞIYAKA’NIN ANITI’NA ‘DÜNYA’ ÖDÜLÜ!

  Karşıyaka Belediyesi tarafından baştan sona yenilenen Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtı ile alt kısmında oluşturulan Kadına Saygı Müzesi, İngiltere’de verilen Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri kapsamında ‘Çok Amaçlı Kullanım Mekanlarının Geliştirilmesi’ ve ‘Kamu Kullanım Alanlarının Geliştirilmesi’ kategorilerinde ‘Dünya Ödülü’nün sahibi oldu. Başkan Akpınar “Bu gurur hepimizin” dedi.

 • Amerika'dan "Kıyamet" Açıklaması

  Dünya'nın 21 Aralık'ta yok olacağı ile ilgili iddialar Amerikan hükümetini de harekete geçirdi.

Son Güncelleme: 24 Nisan 2018, Salı
Haber 264 kez görüntülendi.

Kasım Akdağ Tek Adamlık Rejimi Eleştirdi.

Eken seçim kararının Türkiye’nin demokratik haklarına ihanet ve tanımama olduğunu belirten Kasım Akdağ, aydınlık ve demokratik bir Türkiye adına 24 Haziranda bir olup AK Partiye gereken cevabın verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Akdağ “Seçimi oldubittiye getirmek isteyen bir zihniyet mevcut. Tek adamlık rejimini ilan edip tüm demokratik, aydınlık ve özgürlük haklarımızı elimizden almak isteyen bir oluşumla karşı karşıyayız. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan bu yana Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda ilerleyen Cumhuriyet Halk Partisi olarak, AK Partinin baskıcı yönetimine 24 Haziranda gereken cevabı vereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.” Faşist ve tek adamlık rejimine karşı koymak için 24 Haziran seçiminin  son şans olduğunu belirten Akdağ, seçim günü CHP olarak seçim sandıklarına sahip çıkılması gerektiğini belirtti..

 

Piriştina “Haklı Mücadelemizde Kardeşlerimizin Yanındayız”.

Görevine yeni başlayan Buca CHP İlçe Başkanı Kasım Akdağ’ı haklı mücadelesini Belediye Başkanı olarak desteklediğini belirten Levent Piriştina “CHP’nin Atatürk ilkeleri doğrultusunda ilerleyen siyaset anlayışını desteklemek benim de görevim. Erdoğan’ın bu baskıcı ve tek adamlık rejimine artık bir dur dememiz gerek, seçim tarihini 24 Haziran gibi erken bir tarihe çekerek halkın ne oldu bitiğini anlamadan baskıcı yönetimini pekiştirmek istemektedir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak buna bir dur dememiz gerek.” dedi.

 

CHP’li Musa Çam Erken Seçimi Değerlendirdi.

 

CHP’li Musa Çam, AKP’nin, tek başına hükümet etme hakkına sahipken, 18 ay daha iktidar olma şansına sahipken neden erken seçim kararı aldığının sorgulanması gerektiğini belirterek, “Bu danışma kurulu geçen hafta olmuş olsaydı farklı şeyler söylüyor olacaktık. Ama Türkiye’nin gündemi değişti, iki genel başkan, Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli bir toplantı yaptılar ve seçimin tarihini 24 Haziran olarak belirlediler. Bu saatten sonra önümüzdeki 63 gün ile ilgili konuşmamız gerekiyor. AKP’nin erken seçim kararı alma nedeni şu: Türkiye hem dış politika hem de ekonomik olarak çok kötü durumda. Ekonomi, önümüzdeki yıla kadar sürdürülebilir bir durumda değil. Önümüzdeki 2019 yılında ekonomi çok daha kötü durumda olacak” diye konuştu.

PARTİDEKİ ADAYLIK AÇIKLAMALARINA TEPKİ

CHP’nin İYİ Parti, Saadet Partisi ve diğer partilerle ittifak konusunda görüşmeler yürüttüğünü belirten Çam, “Bu süreçte bazı arkadaşlarımızın, ‘Ben adayım’ şeklinde çıkışlar yapmasını son derece yanlış ve fevri buluyorum. Genel merkezimizin bu arkadaşlarımıza müdahale etmesi gerektiğini düşünüyorum. Salı günü yapılacak Parti Meclisi’nde, diğer partilerle yapılan temasların sonuçları netleşecektir” dedi.

‘BANA KAVGA ADAMI LAZIM’

Milletvekili Çam, seçimde sandıklarda görev yapacak partililerin dikkatli seçilmesi gerektiğini de vurgulayarak şunları söyledi: ”Kumanya gelmedi, geç geldi diye problem yapılmayacak, o gün sigara içilmeyecek. Aksi yöndeki kararlara rağmen o oy pusulalarını mühürleteceğiz. Bana, dünya iyisi adam lazım değil. Bana, o gün sandık başkanına itiraz edecek, ‘Hayır başkan yanlış yapıyorsunuz’ diyebilecek kavga adamları lazım.”

Bu seçimlerin bir milletvekili seçimi olmadığını belirten Çam, “Kimin milletvekili olacağı hiç önemli değil. Yapılan bu yasal düzenlemelerden sonra, bunun hiçbir kıymeti yok. Bizim önümüzde tarihi bir görev var. Önümüzdeki seçimde, demokrasi mi diktatörlük mü, insan hakları mı tek adamlık mı, temel hak ve özgürlüklerin yaşanacağı bir Türkiye mi yoksa faşizm mi, bunun kararı verilecek” diye konuştu.

 

 

Etiketler : İZMİR  CHP  DANIŞMA KURLUĞU 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri