avrupa-birligi-mustesari-akay8217i-ziyaret-etti

Avrupa Birliği Müsteşarı Akay’ı ziyaret etti

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler Basın ve Enformasyon Bölüm Başkanı Müsteşar Michael Miller, AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay’ı ziyaret etti.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • TSK'dan istifa açıklaması...

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan flaş açıklama...

 • Her an eller tetikte!

  Gün boyu silah seslerinin susmadığı ilçede, ateşlenen mermilerin çıkardığı barut kokusu sınır hattına yakın noktalardan net olarak duyulmaya başlandı. Çatışmaların sınıra çok yakın noktalarda yoğunlaşması üzerine, vatandaşlara bölgeden uzaklaşmaları yönünde çağrılar yapılırken, askerler ise sıfır noktasında ellerinde silahlarıyla siper alarak Suriye'yi izlemeye başladı.

 • Kemal Unakıtan ameliyata alındı

  Böbrek yetmezliği tedavisi sırasında prostatta tümor tespit edilen eski Maliye Bakanlarından Kemal Unakıtan, ameliyata alındı.

 • Gazete Denge'den Köse Yazarı Sürprizi

  Yeni yayın dönemine başlayan Gazete Denge ailesine sürpriz köşe yazarlar katıldı.

 • Bakan çağrı merkezi görevlisi olursa!

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, çağrı merkezi açılışında operatör yerine geçince telefondaki şahısla aralarında ilginç diyaloglar yaşandı.

Son Güncelleme: 21 Kasım 2012, Çarşamba
Haber 132 kez görüntülendi.

Avrupa Birliği’nin Türkiye’yi dikkatle izlediğini belirten Müsteşar Michael Miller, Türkiye’nin özellikle son 10 yılda önemli değişiklikleri gerçekleştirdiğini belirtti. Miller, “Reform süreci daha önce başladı ama son 10 yıl içerisinde Türkiye çok önemli değişiklikler başardı. 2005-2006 yılları arasında Türkiye ve Avrupa Birliği arasında ilişkiler bakımından önemli aşamalar kaydedildi. Bunda tabi Türkiye’nin istikrarlı olması, siyasi açıdan ekonomik açıdan var olan istikrar önemli unsurdur. Öte yandan baktığımızda Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde yaşlanan bir nüfus olduğunu görüyoruz. Türkiye’de böyle bir sorun yok gayet genç dinamik bir nüfus var. Karşılıklı ikna süreçleri ile bir noktaya varılacağını düşünüyorum.” dedi. AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay ise ziyarette Avrupa Birliği’ne üye ülkeler tarafından Türk vatandaşlarına uygulanan vize konusuna değindi. Akay, “AB’nin Türkiye’den bazı beklentileri var ama Türkiye’nin de AB’den beklentileri var. Bizim şu aşamadaki en büyük beklentimiz vatandaşlarımıza uygulanan haksız, hukuksuz ve mantıksız vizelerin son bulması. Bütün vatandaşlarımızın AB üyelerine, Schengen ülkelerine Türkiye Cumhuriyeti pasaportuyla vizesiz gidebilmesini istiyoruz.” dedi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri