avrupa-birligi-mustesari-akay8217i-ziyaret-etti

Avrupa Birliği Müsteşarı Akay’ı ziyaret etti

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler Basın ve Enformasyon Bölüm Başkanı Müsteşar Michael Miller, AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay’ı ziyaret etti.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Sözleşmeli erlere 3 bin lira maaş

  Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 12 ilde görev yapmak üzere sözleşmeli er alımı yapacak. Doğubayazıt ve Hakkari'de görev yapacak sözleşmeli erlerin maaşları 2.900-3.000 lira, diğer illerde görev yapacak sözleşmeli erlerin maaşları ise 1.600-1.700 lira olacak.

 • Bilim adamları son noktayı koydu: Hz. Nuh’un gemisi Cudi Dağı’nda

  Tufandan sonra Hz. Nuh'un gemisinin nerede durduğuna yönelik kapsamlı bir araştırma yapan bilim adamları, bütün kaynakların geminin Cudi Dağı'na indiğine işaret ettiğini ortaya çıkardı.

 • "Kanun ne diyorsa o olacak"

  Kapatılan Özel İdare mallarının paylaşımına yönelik Başkan Kocaoğlu'nun eleştirilerine cevap veren Toprak, "Mallar, ilgili kanunun gösterdiği şekilde paylaşılacak" dedi

 • Selvi Kılıçdaroğlu İzmir’de Anneler Günü etkinliğine katıldı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İzmir’de Çiğli Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte annelerle bir araya geldi.

 • Refiye Yılmaz İçin Yardım Kampanyası

  İNCE bağırsağında bulunan tümör nedeniyle 6 ay ömrünün kaldığı söylenen Refiye Yılmaz'a Türk Kızılayı elini uzattı. Refiye Yılmaz için Twitter'da başlayan kampanya sonrasında 2868 numaralı SMS bağış hattını tahsis eden Türk Kızılayı, banka hesap numaraları, 168 Çağrı Merkezi ve resmi internet sitesi üzerinden de bağış kabul etmeye başladı.

Son Güncelleme: 21 Kasım 2012, Çarşamba
Haber 156 kez görüntülendi.

Avrupa Birliği’nin Türkiye’yi dikkatle izlediğini belirten Müsteşar Michael Miller, Türkiye’nin özellikle son 10 yılda önemli değişiklikleri gerçekleştirdiğini belirtti. Miller, “Reform süreci daha önce başladı ama son 10 yıl içerisinde Türkiye çok önemli değişiklikler başardı. 2005-2006 yılları arasında Türkiye ve Avrupa Birliği arasında ilişkiler bakımından önemli aşamalar kaydedildi. Bunda tabi Türkiye’nin istikrarlı olması, siyasi açıdan ekonomik açıdan var olan istikrar önemli unsurdur. Öte yandan baktığımızda Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde yaşlanan bir nüfus olduğunu görüyoruz. Türkiye’de böyle bir sorun yok gayet genç dinamik bir nüfus var. Karşılıklı ikna süreçleri ile bir noktaya varılacağını düşünüyorum.” dedi. AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay ise ziyarette Avrupa Birliği’ne üye ülkeler tarafından Türk vatandaşlarına uygulanan vize konusuna değindi. Akay, “AB’nin Türkiye’den bazı beklentileri var ama Türkiye’nin de AB’den beklentileri var. Bizim şu aşamadaki en büyük beklentimiz vatandaşlarımıza uygulanan haksız, hukuksuz ve mantıksız vizelerin son bulması. Bütün vatandaşlarımızın AB üyelerine, Schengen ülkelerine Türkiye Cumhuriyeti pasaportuyla vizesiz gidebilmesini istiyoruz.” dedi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri