darbeci-pasalar-emlak-krali-cikti

Darbeci Paşalar Emlak Kralı Çıktı

12 Eylül darbesini yapan paşaların mal varlıklarıyla ilgili rapor, mahkemeye ulaştı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 28 Kasım 2012, Çarşamba
Haber 161 kez görüntülendi.

Maliye Bakanlığı Mali Suçlar Araştırma Kurumu (MASAK), paşaları mercek altına aldı. 15 yılı kapsayan araştırmadan tam 500 sayfalık rapor çıktı.

Raporda, 12 Eylül Darbesini yapan 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Hava Kuvvetleri Komutanı Ali Tahsin Şahinkaya ile Kara Kuvvetleri Komutanı Nurettin Ersin, Deniz Kuvvetleri Komutanı Nejat Tümer ve Jandarma Genel Komutanı Osman Sedat Celasun'un çocukları, gelinleri, damatları, kardeşleri ve torunlarının tüm malvarlıkları gözler önüne serildi.

APARTMANLAR, ARSALAR...

Raporda Evren ve Şahinkaya'nın damatlarının üzerine kayıtlı akılları durduracak değerde servet çıkarken bunların nasıl alındığı, kaynağının ne olduğuna ilişkin bilgilere yer verilmedi.

Evren'in damadı Maksut Süleyman Göksu: Üzerine Ankara'nın en gözde semtlerinden Çankaya Aziziye Mahallesi'nde 3 bloklu apartman, Gölbaşı ilçesinde 17 adet parsel, Ankara'nın en pahalı semtlerinden İncek'te 4 imarlı arsa, Belen'de 10, İskenderun'de 7, Marmaris'te 1 arsa kayıtlı çıktı.

Evren'in damadı eski MİT'çi Erkan Gürvit: İstanbul Sarıyer'de 68 parselden oluşan 41 bloklu apartman ve arsası ile İstanbul Şişli Cumhuriyet Mahallesi'nde bir rezidansa sahip.

Şahinkaya'nın oğlu Serdar Şahinkaya: İstanbul Kadıköy'de 6 katlı 12 daireli apartmanın sahibi görünüyor.

Şahinkaya'nın damadı M. Cemil Kartal: Gebze'de içinde fabrika olan arsa, Yalova Çiflikköy Taşköprü'de 90 dubleks villa, 3 betonarme iş binası ve kafeterya ile arsası var.

Celasun'un gelini Füsun Celasun: Çankaya'da 5'er katlı 28 blokta 224 dairenin sahibi bulunuyor.

Ersin'in gelini G. Julide Ersin: Ankara Yenimahalle'de 14 bloktan oluşan sitenin sahibi.

Ersin'in oğlu Oktay Ersin: Çankaya'da 18 parsel üzerine kurulu apartman, Bodrum'da 29 bahçeli dubleks villa,169 bağımsız bölümden oluşan bina, Bodrum'da 8 pafta ev ve arsası var.

Ersin'in eski gelini Şebnem Piriçcioğlu: Bebek'te 4 katlı 13 daireli bahçeli bina. Banka hesabında toplam 760 bin lira bulunuyor.

Ersin'in eski gelini Ülker Talayer: Beyoğlu'nda 6 katlı 9 daireli apartmana sahip.

Ersin'in kuzu Yıldız Ülgen Alp: Çankaya'da ve Ayrancı'da bir apartman, Bodrum'da 29 blok, 169 bağımsız bölümden oluşan binalara sahip.

Tümer'in gelin Zeynep Tümer: Bankada üç ayrı hesabında toplam 750 bin lira var.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri