baskan-durak8217tan-engellilere-iki-mujde

BAŞKAN DURAK’TAN ENGELLİLERE İKİ MÜJDE

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’tan engellilere “Dünya Engelliler Günü”nde iki müjde geldi. Girne Caddesi’nde eski lunapark alanında yapımı devam eden “Sosyal Yaşam Alanı” projesinde sadece engellilerin çalışacağı özel kafe yer alacağını belirten Başkan Durak, Zübeyde Hanım Mahallesi’nde gerçekleştirecekleri “Sosyal Yaşam Merkezi” içinde bulunan bölümde de engellilerin eğitim ve gündüz bakımlarının yapılacağını açıkladı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • “Beyaz bastonu” fark edin!

  “Beyaz bastonu” fark edin! Kamuoyunda farkındalık yaratmak ve görme engellilerin sorunlarını yetkili kurumlara duyurmak amacıyla kutlanan Beyaz Baston Körler Haftası etkinlikleri kapsamında İzmir’de bir yürüyüş düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi, Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğü ve Çağdaş Görmeyenler Derneği tarafından gerçekleştirilen yürüyüş, Konak Metro İstasyonu önünde başladı ve Konak Pier Köprüsü’ne kadar devam etti.

 • SEYRE DOYULMUYOR…

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Konak Tramvayı'nı tamamlayarak hizmete almasının ardından Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndaki peyzaj çalışmaları da ağırlık kazandı. Özellikle Konak- Karataş arasındaki kesim dikilen çiçekler, renkli çalılar ve ağaçlarla yepyeni bir çehreye büründü.

 • Can Hastanesi’ne ve Hastalarına Çirkin Saldırı

  İzmir Özel Can Hastanesi’ne hastaların ulaşımını kolaylaştırmak için konulan kavşaklardaki yönlendirme tabelaları boyanarak, halkın hastaneye ulaşımı engellenmek istendi.

 • İşte merakla beklenen Buca TİM

  Buca Belediyesi tarafından asılan bilbordlar nedeniyle merak uyandıran “Buca TİM” ilçenin genç belediye başkanı Levent Piriştina tarafından açıklandı. Buca TİM’in halkın sorunlarını çözmekle görevli Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü olduğunu belirten Piriştina, “Artık Bucalının sorunları

 • Koltuğu haczetmişti arabası haczedildi

  İZMİR’de 2006’da Çiğli Belediyesi’nden alacağı olan özel bir firmanın avukatı iken zamanın başkanı Ensari Bulut’un makam koltuğuna haciz koyduran, Bulut’un 2009’da hayatını kaybetmesinin ardından yerine seçilen Metin Solak da aynı kazaya uğradı.

Son Güncelleme: 04 Aralık 2012, Salı
Haber 101 kez görüntülendi.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Karşıyaka Belediyesi’nde çalışan engellilerle Atakent Gondol Kafe’de kahvaltıda bir araya gelen Başkan Durak, sorunlarını dinledi, sohbet etti. Karşıyaka Engelliler Meclis Başkanı Hülya Polat ve yöneticilerinin de katıldığı kahvaltıda, belediyenin tüm tesislerinde engellilere yönelik iyileştirme yaptıklarını belirten Başkan Durak, “Ülkemizde 8 milyona yakın engelli ver. Onlarla ilgili yapılacakları sadece bir güne indirmek olmaz. Sizler hayatımızın parçasısınız. Bütünü sizlerle oluşturuyoruz. Karşıyaka Belediyesi olarak tüm hizmetlerimizde engellileri düşünerek hareket ediyoruz“ dedi.

 

Yeni projelerde de engellileri unutmadıklarını belirten Başkan Durak, “Eski lunapark alanında yapımı devam eden projemizde engellilerin çalışacağı bir kafe de yapıyoruz. Daha önce Osman Bey Parkı’nda açtığımız Sevgi Kafe ile birlikte engellilere iş imkanı sağladığımız tesis sayısını ikiye çıkartmış olacağız. En önemli projem olan Sosyal Yaşam Merkezi içinde ise, engelli vatandaşlarımız için bakım imkanı da sunacağız. Özellikle engelli çocukları olan aileler günlük işleri sırasında çocuklarını bırakacak yer bulmakta sıkıntı çekiyor. Bu tesisimizle, ailelere günlük işleri sırasında engelli çocuklarını, yakınlarını bırakacakları bir yer imkanını sağlayacağız” diye konuştu.

 

Engelliler kendileri için sahneye çıktı

 

Öte yandan, Karşıyaka Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü de, “Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir etkinlik düzenledi. Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde sahneye çıkan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Empati Tiyatro Atölyesi oyuncuları engellilerin günlük yaşamda başlarına gelen olayları konu alan “Yoksa Engel Siz Misiniz?” adlı oyunu sergiledi. İçinde engellilerin de yer aldığı Ramazan Baş’ın yazıp Özkan Güngör’ün sahnelediği oyunu engelliler izledi. Engellilerin günlük hayatta yaşadığı sıkıntıları kara mizah olarak anlatan oyun büyük beğeni topladı.  “Hayaller engel taşımaz ve engelliyiz ama özrümüz yok“ sloganlarıyla yola çıkan tiyatro oyununda engellilerin beklentileri, hayalleri ve yaşamda verdikleri mücadeleler de anlatılıyor.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri