baskan-durak8217tan-engellilere-iki-mujde

BAŞKAN DURAK’TAN ENGELLİLERE İKİ MÜJDE

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’tan engellilere “Dünya Engelliler Günü”nde iki müjde geldi. Girne Caddesi’nde eski lunapark alanında yapımı devam eden “Sosyal Yaşam Alanı” projesinde sadece engellilerin çalışacağı özel kafe yer alacağını belirten Başkan Durak, Zübeyde Hanım Mahallesi’nde gerçekleştirecekleri “Sosyal Yaşam Merkezi” içinde bulunan bölümde de engellilerin eğitim ve gündüz bakımlarının yapılacağını açıkladı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bornova’da kadınlar söz sahibi

  Bornova Belediyesi kadın istihdamı ve kadınların yönetime katılması konusunda örnek oluyor. Belediye personelinin yaklaşık yüzde 40’ını kadınlar oluşturuyor. İmar, etüd proje, planlama ve yapı kontrol gibi müdürlüklerin bağlı olduğu başkan yardımcılığı görevini bir kadın yürütüyor. Ayrıca Bornova Belediyesi’nde toplam 10 kadın müdür görev yapıyor. Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, imza attığı Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Birliği Konseyi’nin “Yerel Yaşamda Kadın-Erkek Eşitliği” sözleşmesinin gereklerini yerine getiriyor

 • Ev Hanımları Yoga ile stres atıyor

  Güzelyalı’da bulunan Konak Belediyesi Melahat Yılmayan Öğrenme Evi yoga kursuyla kadınların ikinci adresi oldu.

 • İlk yolcusu Başkan oldu

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, satın aldığı 300 yeni solo otobüsten 70’ni teslim aldı. Törenle hizmete giren otobüslerin ilk seferine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı. Başkan Kocaoğlu, “Kim ne derse desin, kim hangi laftan ne üretirse üretsin, Büyükşehir Belediyesi çalışmaya ve 4 milyon İzmirli’ye hizmete devam edecektir” şeklinde konuştu.

 • Karabağlar’da sevgililer günü coşkusu

  Sevgililer gününde 48 çifte toplu nikah

 • “Vatandaş mağdur olacaksa, biz yokuz!”

  Karabağlar ilçesindeki 18 mahalle muhtarıyla bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentsel dönüşümün seçim arifesinde istismar edildiğini söyledi. Başkan Kocaoğlu, “Vatandaşın mağdur edildiği yerde biz yokuz” dedi.

Son Güncelleme: 04 Aralık 2012, Salı
Haber 125 kez görüntülendi.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Karşıyaka Belediyesi’nde çalışan engellilerle Atakent Gondol Kafe’de kahvaltıda bir araya gelen Başkan Durak, sorunlarını dinledi, sohbet etti. Karşıyaka Engelliler Meclis Başkanı Hülya Polat ve yöneticilerinin de katıldığı kahvaltıda, belediyenin tüm tesislerinde engellilere yönelik iyileştirme yaptıklarını belirten Başkan Durak, “Ülkemizde 8 milyona yakın engelli ver. Onlarla ilgili yapılacakları sadece bir güne indirmek olmaz. Sizler hayatımızın parçasısınız. Bütünü sizlerle oluşturuyoruz. Karşıyaka Belediyesi olarak tüm hizmetlerimizde engellileri düşünerek hareket ediyoruz“ dedi.

 

Yeni projelerde de engellileri unutmadıklarını belirten Başkan Durak, “Eski lunapark alanında yapımı devam eden projemizde engellilerin çalışacağı bir kafe de yapıyoruz. Daha önce Osman Bey Parkı’nda açtığımız Sevgi Kafe ile birlikte engellilere iş imkanı sağladığımız tesis sayısını ikiye çıkartmış olacağız. En önemli projem olan Sosyal Yaşam Merkezi içinde ise, engelli vatandaşlarımız için bakım imkanı da sunacağız. Özellikle engelli çocukları olan aileler günlük işleri sırasında çocuklarını bırakacak yer bulmakta sıkıntı çekiyor. Bu tesisimizle, ailelere günlük işleri sırasında engelli çocuklarını, yakınlarını bırakacakları bir yer imkanını sağlayacağız” diye konuştu.

 

Engelliler kendileri için sahneye çıktı

 

Öte yandan, Karşıyaka Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü de, “Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir etkinlik düzenledi. Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde sahneye çıkan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Empati Tiyatro Atölyesi oyuncuları engellilerin günlük yaşamda başlarına gelen olayları konu alan “Yoksa Engel Siz Misiniz?” adlı oyunu sergiledi. İçinde engellilerin de yer aldığı Ramazan Baş’ın yazıp Özkan Güngör’ün sahnelediği oyunu engelliler izledi. Engellilerin günlük hayatta yaşadığı sıkıntıları kara mizah olarak anlatan oyun büyük beğeni topladı.  “Hayaller engel taşımaz ve engelliyiz ama özrümüz yok“ sloganlarıyla yola çıkan tiyatro oyununda engellilerin beklentileri, hayalleri ve yaşamda verdikleri mücadeleler de anlatılıyor.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri