yeni-ev-yeni-hayat

Yeni ev, Yeni hayat

Coşkun Kaygusuz’un eşi Yelda Hanım’ın, durumlarını anlatan mektubu Başkan Tartan’a göndermesiyle başlayan umut yolculuğu, yeni bir evin ve yeni bir hayatın kapılarını açtı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • BAŞKAN SELVİTOPU’NDAN KIZILAY’IN KAMPANYASI’NA DESTEK

  Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Kızılay’ın Kurban Bağışı kampanyasına katılarak destek oldu. Selvitopu Kızılay’ın hedefinin hayırsever vatandaşlarla kısa sürede yakalayacağına inandığını belirtti.

 • "MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ"

  Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen Fener Alayı'nda binlerce kişi buluştu. Cumhuriyet'in 89. Yılı kutlamalarında gerçekleşen yürüyüşte 7'den 70'e yaklaşık 3 Bin kişi bando eşliğinde yürüdü ve Cumhuriyetin'in sonsuza dek yaşayacağının mesajını verdi.

 • Türeli: Demokrasinin omurgası özgür basındır

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Rahmi Aşkın Türeli, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, Başkan Atilla Sertel ile görüştü. Tutuklu gazetecilerin durumu ve Türkiye'deki basın özgürlüğü konusunda yaşanan sıkıntılara ilişkin görüşlerini aktaran Türeli, “Demokraside önemli olan öz ve içeriktir. Demokrasinin omurgası da hukuk devletidir, özgür ve düşündüğünü yazabilen basındır” dedi.

 • Doğal malzeme, Temiz çevre

  Çevre dostu çalışmaları ve çevre bilincini arttıran etkinliklerle Konak’ın adını “Çevre dostu kent” kimliğiyle duyuran Başkan Tartan, Hatay Pazarı’nda kese kağıdı ve alışveriş filesi dağıttı.

 • Bucalı kadınlar tasarruf yapmayı öğrendi

  Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) İzmir İş Kadınları Derneği (İzikad) ile birlikte hayata geçirdiği ‘TEB Aile Akademisi Kadınca Birikimler Projesi’ kapsamında Bucalı kadınlara tasarruf eğitimi verildi. Buca Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen, toplumun finansal okuryazarlık seviyesini yükseltip, bireylerin tasarruf ve birikim bilincini geliştirmeye katkı sağlamayı hedefleyen eğitimde Bucalı kadınlar, aile bütçesi oluşturma, borç yönetimi, bankacılık ürünlerinin doğru kullanımı, tasarruf ve birikim konularında bilinçlendirildi.

Son Güncelleme: 06 Aralık 2012, Perşembe
Haber 105 kez görüntülendi.

Her gün İzmirlilerin yazdığı yüzlerce mektubun ulaştığı Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, bedensel engelli Coşkun Kaygusuz’un ailesinden gelen mektubu da yanıtsız bırakmadı. Coşkun Kaygusuz’un eşi Yelda Hanım’ın, durumlarını anlatan mektubu Başkan Tartan’a göndermesiyle başlayan umut yolculuğu, yeni bir evin ve yeni bir hayatın kapılarını açtı. Geçirdiği felç sonucu bedeninin büyük bölümü sakat kalan Coşkun Kaygusuz’un yüzü, dokuz yıl sonra ilk defa güldü.
İki kızı ve eşiyle birlikte mutlu bir yaşam süren Coşkun Kaygusuz’un hayatı dokuz yıl önce geçirdiği felç sonucu tamamen değişti. O günden bu yana tek çivi çakılmayan evleri ise bakımsızlıktan harabeye döndü. Mektubuyla Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’a ulaşan aileye sevgi elinin uzanması gecikmedi. Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kaygusuz ailesinin evini baştan yarattı. Yıkılmaya yüz tutan evin yerine prefabrik yapı oturtuldu, balkon yeniden yapıldı, engelli rampası eklendi, tüm tesisat değişti, ön ve arka bahçe düzenlendi, kömür deposu oluşturuldu, bahçe duvarı ve demir parmaklık örüldü, eşyaları yenilendi ve ev yeniden döşendi.
Mutluluğun resmi
Kaygusuz ailesini ziyaret eden Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan, mutluluğun resmiyle karşılaştı. Başkan Tartan’a teşekkürlerini, yüzlerindeki gülümsemeyle anlatan Kaygusuz ailesi adına konuşan anne Yelda Coşkun mutluluğunu şu sözlerle ifade etti:
“Evimizde çok zor şartlarda yaşıyorduk. Başkanımıza mektup yazmaya karar verdik. Muhtarımızla birlikte evin fotoğraflarını çektik ve durumu anlattık. Sağ olsun Başkanımız bizi yalnız bırakmadı. Biz bu kadarını hayal etmemiştik. Harabe evimiz gitti yerine bir saray geldi. Coşkun Bey’in artık ortopedik bir yatağı da var. Çok mutluyuz. Allah Hakan Tartan’ı başımızdan eksik etmesin.”
Sihirli dokunuşların yaşamı anlamlı kıldığına değinen Başkan Tartan, Konak Belediyesi olarak İzmir’de sihirli dokunuşlar yarattıkları ifade etti ve şöyle konuştu:
“Her zaman ‘önce insan’ diyerek, her işte insan değerini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bazı şeylere ‘yaparız, ederiz’ diyerek sonra unutan yöneticilerden olmadım. Ben insan olmanın verdiği sorumluluğu, duyguyu arka plana itmiyorum. İnsan için yaptığımız her işte heyecan duyuyorum ve benim çalışma arkadaşlarım da aynı heyecanı taşıyor. Bazı şeylere duyarsız kalamazsınız. Özellikle engelli yurttaşlarımız söz konusu olunca, elinizden geleni ardınıza koyamazsınız. Bir gülümseme, bir hayır dua, bazen her şeye bedel.”

Etiketler : Tartan  konak 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri