yeni-ev-yeni-hayat

Yeni ev, Yeni hayat

Coşkun Kaygusuz’un eşi Yelda Hanım’ın, durumlarını anlatan mektubu Başkan Tartan’a göndermesiyle başlayan umut yolculuğu, yeni bir evin ve yeni bir hayatın kapılarını açtı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Kocaoğlu'na "Spor Şeref Ödülü"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na Basketbol Adamları Derneği tarafından “Spor Şeref Ödülü” verildi. Başkan Kocaoğlu bu ödüle, kentte sporun gelişimine yaptığı katkılar ve kazandırdığı spor tesisleri nedeniyle layık görüldü.

 • Başkan Kocaoğlu karşı ve kararlı: Yanlışa ‘dur’ diyeceğiz

  Başkan Kocaoğlu, Özelleştirme İdaresi tarafından yap-işlet-devret modeli ile ihaleye çıkan Alsancak Kurvaziyer Limanı ve Otel-AVM Projesi’nde çekincelerinin dikkate alınmadığını söyledi. İhaleye sadece bir firmanın katıldığı proje ile ilgili konuşan Başkan Kocaoğlu, “Yanlışa ‘dur diyeceğiz. Kentin kalkınmasından yanayız. Bu kentte ‘kalkınıyoruz’ diyerek yarın başımıza dert olacak işe bugünden izin veremeyiz” dedi.

 • Bornova Belediyesi ile amatör kulüpler dayanışması

  Önceki yıllarda da amatör spor kulüplerine hem nakdi hem de malzeme ve altyapı anlamında ciddi yardımlarda bulunan Bornova Belediyesi bu desteğini sürdürüyor. İlçedeki amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile biraraya gelen Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, onların görüş, öneri ve sıkıntılarını dinledi. Ocak ayından itibaren amatör spor kulüplerine İller Bankası’ndan gelen belediye payının binde 7’sini aktaracaklarını ifade eden Sındır, “Biz daha fazla nakdi yardım yapmak istiyoruz ama yeni çıkan Büyükşehir Belediye Yasası bu konuda belediyelere binde 7 gibi bir sınırlama getirdi” dedi

 • DÜĞÜNDE MÜZİK KAVGASI: 16 YARALI

  Bayındır ilçesinde, bir düğünde kız ve erkek tarafı arasında, çalınan müzik konusunda çıkan anlaşmazlık nedeniyle çıkan, bıçak, sopa ve taşların kullanıldığı kavgada, 2'si ağır, 16 kişi yaralandı.

 • Kadro Bilmecesine

  Yerel seçimler arifesinde Ankara’dan gelen karar doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde personel artışına imkan veren değişiklikle birlikte başlayan kadro bilmecesine Başkan Aziz Kocaoğlu açıklık getirdi. Resmi gazetede yayınlanan ve Büyükşehir Belediyesi’nde 3294 sözleşmeli memur, yaklaşık da 6 bine yakın kadrolu personel alımına olanak veren değişiklikle ilgili konuşan Kocaoğlu, boş kadroları doldurmayacaklarını ve seçimler öncesinde işçi alımı yapmayacaklarını söyledi.

Son Güncelleme: 06 Aralık 2012, Perşembe
Haber 127 kez görüntülendi.

Her gün İzmirlilerin yazdığı yüzlerce mektubun ulaştığı Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, bedensel engelli Coşkun Kaygusuz’un ailesinden gelen mektubu da yanıtsız bırakmadı. Coşkun Kaygusuz’un eşi Yelda Hanım’ın, durumlarını anlatan mektubu Başkan Tartan’a göndermesiyle başlayan umut yolculuğu, yeni bir evin ve yeni bir hayatın kapılarını açtı. Geçirdiği felç sonucu bedeninin büyük bölümü sakat kalan Coşkun Kaygusuz’un yüzü, dokuz yıl sonra ilk defa güldü.
İki kızı ve eşiyle birlikte mutlu bir yaşam süren Coşkun Kaygusuz’un hayatı dokuz yıl önce geçirdiği felç sonucu tamamen değişti. O günden bu yana tek çivi çakılmayan evleri ise bakımsızlıktan harabeye döndü. Mektubuyla Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’a ulaşan aileye sevgi elinin uzanması gecikmedi. Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kaygusuz ailesinin evini baştan yarattı. Yıkılmaya yüz tutan evin yerine prefabrik yapı oturtuldu, balkon yeniden yapıldı, engelli rampası eklendi, tüm tesisat değişti, ön ve arka bahçe düzenlendi, kömür deposu oluşturuldu, bahçe duvarı ve demir parmaklık örüldü, eşyaları yenilendi ve ev yeniden döşendi.
Mutluluğun resmi
Kaygusuz ailesini ziyaret eden Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan, mutluluğun resmiyle karşılaştı. Başkan Tartan’a teşekkürlerini, yüzlerindeki gülümsemeyle anlatan Kaygusuz ailesi adına konuşan anne Yelda Coşkun mutluluğunu şu sözlerle ifade etti:
“Evimizde çok zor şartlarda yaşıyorduk. Başkanımıza mektup yazmaya karar verdik. Muhtarımızla birlikte evin fotoğraflarını çektik ve durumu anlattık. Sağ olsun Başkanımız bizi yalnız bırakmadı. Biz bu kadarını hayal etmemiştik. Harabe evimiz gitti yerine bir saray geldi. Coşkun Bey’in artık ortopedik bir yatağı da var. Çok mutluyuz. Allah Hakan Tartan’ı başımızdan eksik etmesin.”
Sihirli dokunuşların yaşamı anlamlı kıldığına değinen Başkan Tartan, Konak Belediyesi olarak İzmir’de sihirli dokunuşlar yarattıkları ifade etti ve şöyle konuştu:
“Her zaman ‘önce insan’ diyerek, her işte insan değerini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bazı şeylere ‘yaparız, ederiz’ diyerek sonra unutan yöneticilerden olmadım. Ben insan olmanın verdiği sorumluluğu, duyguyu arka plana itmiyorum. İnsan için yaptığımız her işte heyecan duyuyorum ve benim çalışma arkadaşlarım da aynı heyecanı taşıyor. Bazı şeylere duyarsız kalamazsınız. Özellikle engelli yurttaşlarımız söz konusu olunca, elinizden geleni ardınıza koyamazsınız. Bir gülümseme, bir hayır dua, bazen her şeye bedel.”

Etiketler : Tartan  konak 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri