hem-alisveris-hem-toplumsal-dayanisma

Hem alışveriş hem toplumsal dayanışma

Tartan:Büyük AVM’lere inat sokakta dahi olsa pazardan yanayım

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • EGELİ YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATÇILARINDAN ALMANYA ÇIKARTMASI

  Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, Egeli yaş meyve sebze ihracatçılarının, en büyük ihracat pazarı konumundaki Almanya’da 6-8 Şubat 2013 tarihler arasında Berlin şehrinde bu yıl 21. kez düzenlenen Fruit Logistica Fuarı’na 12 metrekarelik info stand ile katılım sağlayarak hem bölgemizin ihracatta öne çıkan ürünlerinin tanıtımını yaptı hem de üyelerine stand alanında ikili iş görüşmeleri yapma imkânı tanıdı.

 • Dramalılar’a ziyaretçi akını

  Bornova Belediyesi’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıya yapılan törenle hizmete açtığı Dramalılar Köşkü Bornova Kent Müzesi, ziyaretçi akınına uğradı. Dramalılar Köşkü’nü 3 Kasım 2012’den bu yana 1600 kişi ziyaret etti. Bornovalılar kentin tarihini, tarihi bir köşkte öğrenmenin keyfini çıkardı

 • TARİHİ KÖŞK GENÇLİK MERKEZİ OLUYOR

  Konak Belediyesi’nin Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden kiraladığı Halil Rıfat Paşa Köşkü’nün onarım ve yeniden düzenleme çalışmaları tamamlandı. Kısa adı TÜLOV olan Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı tarafından 2000’li yılların başında restore edilerek, bir dönem Halil Rıfat Paşa Kültür ve Sanat Merkezi olarak da kullanılan tarihi yapı kısa süre sonra Konak Belediyesi tarafından Karantina Gençlik Merkezi olarak hizmete açılacak.

 • Cumhuriyet’in 89. Yaşına En Anlamlı Armağan

  Karşıyaka anlamlı dev bir anıta daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 • Yüksel ÇAKMUR Açıklamasında Şöyle Söyledi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 10 bin işçi, belediye şirketi İZELMAN'da çalışan çoğu belediye otobüs şoförü 3 bin 317 işçinin işlerini taşeron firmaya kaptırmamaları için yürüdü.

Son Güncelleme: 07 Aralık 2012, Cuma
Haber 177 kez görüntülendi.

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Hatay Semt Pazarında esnaf ve vatandaşla bir araya geldi. Ev alışverişini de pazardan ve Kemeraltı’ndan yapmayı tercih ettiğini söyleyen Başkan Tartan, bir yandan alışveriş yaparken bir yandan da esnafın sorunlarını dinledi. Başkan Tartan, renkli görüntülerin sergilendiği pazaryerinde hemen her tezgah başında  esnafla sohbet etti.

Semt pazarlarının alışverişin yanında sosyal yaşam için taşıdığı öneme vurgu yapan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, “Semt pazarları kültürümüzde önemli bir yer kaplıyor. Yüz yıllardır süren bu gelenekte alışverişin çok ötesinde bir sosyal paylaşım var. Ekonominin nabzı pazarlarımızda tutuluyor. Alışverişte karşılaşılan eski dostlarla sohbet, esnafın bir arada olması, insanların yan yana yürümesi; bunlar toplumsal dayanışmayı güçlendiren şeyler. Taze ve ucuz ürünlerin her keseye her zevke hitap etmesi de pazar kültürünün avantajlı yanı. Büyük AVM’lere inat sokakta dahi olsa pazardan yanayım” diye konuştu.

Etiketler : hakan tartan  avm 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri