baskan-tati8217ya-uluslararasi-organik-fuar8217dan-davet

Başkan Tatı’ya Uluslararası Organik Fuar’dan davet

Sırbistan’ın Novi Pazar Şehri Belediye Başkanı Meho Mahmutoviç, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’yı ziyaret etti ve bu yıl ikincisini düzenleyecekleri uluslararası organik fuara davet etti.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • TED'DEN 'TAM EĞİTİM BURSU’ SINAVI

  Türk Eğitim Derneği'nin (TED) başarılı ama maddi olanakları yetersiz çocuklara verdiği burs için başvurular devam ediyor. 7 Ocak'ta başlayan başvuru süresi 03 Mart 2013 Pazar günü sona eriyor.

 • “3-4-5 Erken Eğitimi Seç” Kampanyası İzmir Eylem Planı Çalıştayı Gerçekleştirildi

  T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Avrupa Birliği’nin mali, UNICEF’in teknik desteği ile 2010 yılından bu yana “Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi” Projesi yürütülüyor. Proje ile kurum ve toplum temelli erken çocukluk hizmetlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Projenin pilot illerinden biri olan İzmir, erken çocukluk hizmetlerinin yaygınlaştırılması için gerçekleştirilen Toplumsal Seferberlik etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.

 • CUMHURİYET HALK PARTİSİ ALİAĞA İLÇE ÖRGÜTܒNDEN 8 MART EMEKÇİ KADINLAR GÜNܒNE ÖZEL ŞİİR DİNLETİSİ

  Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Örgütü’nden 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nünde sıra dışı etkinlik

 • Buca’da büyük Ramazan coşkusu

  AK Parti Buca İlçe Başkanlığı mübarek Ramazan ayında tüm hemşerileriyle kucaklaşmaya hazırlanıyor. Her akşam Buca’nın çeşitli mahallelerinde düzenlenecek iftar ve sahur programlarında eski ramazanların coşkusu yaşatılacak. İftar ve sahur Programlarında özellikle çocuk oyun alanları kuracaklarını belirten İlçe Başkanı Mustafa Arslan, hacivat karagöz oyunlarından sihirbazlara, ateşbazlardan meddahlara,şerbetçilerden macunculara kadar her şeyi organize ettiklerini belirterek tüm Bucalıları aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğuna davet ettiklerini söyledi.

 • Karşıyaka Kadınlarından Örnek Davranış

  Karşıyaka Belediyesi Kadın Danışma Merkezi gönüllüleri hemşerilerini kötü günlerinde de yalnız bırakmıyor.

Son Güncelleme: 12 Aralık 2012, Çarşamba
Haber 81 kez görüntülendi.

 

Novi Pazar Belediye Başkanı Meho Mahmutoviç, Meclis Başkanı Fuat Baçiçanin, Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Sulyeviç, Turizm Müdürü Haris Gegiç, Sancak Dostları Platformu Başkanı Salih Akgül, Adana Bosna Hersek Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Kasım Gül ve İzmir Bosna Hersek Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Ömer Oruç ile birlikte Başkan Ercan Tatı’yı makamında ziyaret etti.

Buca Belediye Başkan Yardımcısı Suat Nezir’inde katıldığı ziyarette Novi Pazar Belediye Başkanı Meho Mahmutoviç, Novi Pazar’ın organik tarıma çok uygun bir şehir olduğunu ve ürünlerini tüm Avrupa’ya duyurabilmek için geçen yıl ilkini gerçekleştirdikleri ‘Uluslararası Organik Fuar’na Başkan Ercan Tatı’yı davet etti. Mahmutoviç, “Kosova-Karadağ-Sırbistan’ın kesiştiği bölgede bulunan şehrimiz coğrafi konumu gereği ile organik tarımda öncü şehirlerdendir. Bizde şehrimizin bu özelliğini tüm Avrupa’ya duyurabilmek için geçen yıl ilkini düzenlediğimiz uluslararası organik fuarımızın 20 Nisan’da ikincisini gerçekleştireceğiz. Sizi de aramızda görmek bizi onurlandıracaktır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organik tarıma verdiği değeri gerçekleştirdiği festivaller ve kurduğu organik pazarlarla her fırsatta gösteren Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı,  20 Nisan’da Novi Pazar Uluslararası Organik Fuar’ında yer alacaklarını söyledi. Başkan Tatı, “Tarımın geleceği ancak organik tarım ile mümkündür. Biz belediye olarak çiftçi ve köylümüzün her zaman yanındayız. Onların sıkıntılarını biliyoruz ve bu sıkıntıları düzenlediğimiz organik ürünler festivalleri ve kurduğumuz organik pazarlarımız ile bir nebze olsun azaltmak için çalışıyoruz.Uluslararası Organik Fuarı’nıza katılmak bizim içinde mutluluk verici olacaktır. 20 Nisan’da Novi Pazar’da yerimiz alacağız dedi.

Başkan Ercan Tatı bu nazik ziyaretlerinden dolayı Boşnak misafirlerine Bucaspor forması ve Buca’nın tanıtımı ile ilgili kitaplar hediye etti. 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri