baskan-tati8217ya-uluslararasi-organik-fuar8217dan-davet

Başkan Tatı’ya Uluslararası Organik Fuar’dan davet

Sırbistan’ın Novi Pazar Şehri Belediye Başkanı Meho Mahmutoviç, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’yı ziyaret etti ve bu yıl ikincisini düzenleyecekleri uluslararası organik fuara davet etti.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bayraklı Belediyesi Şampiyonlar Yetiştiriyor

  Antalya’nın Alanya ilçesinde yapılan Taekwondo Türkiye Şampiyonası’nda birincilik elde eden Bayraklı Belediyesi Gençlik ve spor Kulübü Taekwondo sporcusu Serkan Tok, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ı makamında ziyaret etti. Desteklerinden dolayı Başkan Karabağ’a teşekkür eden başarılı sporcu hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi. Karabağ ise, Tok’un ödüllendirileceğini belirterek, desteklerin süreceğini kaydetti.

 • Tatı 2013’ü çalışanları ile karşıladı

  Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, 2013 yılını çalışanları için düzenlediği etkinlikle karşıladı.

 • Mavi destek büyüyor

  Sınav Dershanesi Bornova Şubesi öğrenci ve öğretmenleri Konak Belediyesi’nin yürüttüğü Mavi Kapak kampanyasına destek verdi.

 • Allah Buca Tapu Müdürlüğüne düşürmesin!

  Başlıktan da anlaşılacağı üzere, Buca Tapu Müdürlüğü derdi ve sıkıntısı hiç eksik olmayan bir devlet dairesi. Anlatılanlara bakılırsa 1990 yılında ki devlet dairelerinden hiçbir farkı yok. O zamanlarda ki klasik laf olan “bugün git, yarın gel” lafı Türkiye’nin en büyük üç ilinden biri olan İzmir ve İzmir’in de en büyük ilçelerinden olan Buca’da ki, Buca Tapu Müdürlüğünde en çok kullanılan laflardan bir tanesi. İnsanların işlerini en erken 3–4 gün içinde hallettikleri ve çıkarken sırada bekleyenlere “Allah kurtarsın” dediği bir resmi kurumdan bahsediyoruz. Buca’da inşaat ve gayrimenkul alım satım işleri yapan insanlar; İzmir Emlak Komisyoncuları Oda Başkanı Mesut Güleroğlu’nun bile desteğini esirgediği bu sıkıntılı zamanlarda kimsenin desteğini almadan tek başına bu sıkıntılarla mücadele etmeye çalışıyorlar. Bizde, Buca da kanayan bir yara olarak tabir edilen “Buca Tapu Müdürlüğü”nü Gazete Denge olarak mercek altına aldık. Buca’da bu işi yapıp da bu sıkıntıları aylardan beri yaşayan müteahhit ve gayrimenkul danışmanları ile konuştuk. Söyledikleri her şeyi noktasına karışmadan harfi harfine yayınlıyoruz. Bunları onlardan dinlediğiniz zaman ya komik bulup güleceksiniz ya da Buca da yaşamıyorsanız, sizin yaşadığınız yerlerde böyle şeyler olmadığı için şükredeceksiniz.

 • İzmir Körfezi’ni bekleyen büyük tehlike

  İZSU bütçesinin görüşüldüğü Meclis toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bir kez daha dikkatleri İzmir Körfezi’ne çekti. ÇED onayı bekleyen tarama projesini “İzmir’in kurtuluş projesi” olarak tanımlayan Başkan Kocaoğlu, “Körfez alüvyonlarla doluyor. Degaj Burnu ile Yeni Kale Burnu birleşiyor. Böyle giderse Efes gibi olacak. Bir değerlendirmeye göre, 100 sene sonra körfez yok! Eğer bu projeyi tamamlayamazsak, körfeze büyük yük gemileri, 6 bin kişilik kruvaziyer gemileri de giremeyecek. Biz bu körfezi koruyacaksak, körfezi yaşatacaksak, bunu yapmak zorundayız” dedi.

Son Güncelleme: 12 Aralık 2012, Çarşamba
Haber 56 kez görüntülendi.

 

Novi Pazar Belediye Başkanı Meho Mahmutoviç, Meclis Başkanı Fuat Baçiçanin, Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Sulyeviç, Turizm Müdürü Haris Gegiç, Sancak Dostları Platformu Başkanı Salih Akgül, Adana Bosna Hersek Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Kasım Gül ve İzmir Bosna Hersek Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Ömer Oruç ile birlikte Başkan Ercan Tatı’yı makamında ziyaret etti.

Buca Belediye Başkan Yardımcısı Suat Nezir’inde katıldığı ziyarette Novi Pazar Belediye Başkanı Meho Mahmutoviç, Novi Pazar’ın organik tarıma çok uygun bir şehir olduğunu ve ürünlerini tüm Avrupa’ya duyurabilmek için geçen yıl ilkini gerçekleştirdikleri ‘Uluslararası Organik Fuar’na Başkan Ercan Tatı’yı davet etti. Mahmutoviç, “Kosova-Karadağ-Sırbistan’ın kesiştiği bölgede bulunan şehrimiz coğrafi konumu gereği ile organik tarımda öncü şehirlerdendir. Bizde şehrimizin bu özelliğini tüm Avrupa’ya duyurabilmek için geçen yıl ilkini düzenlediğimiz uluslararası organik fuarımızın 20 Nisan’da ikincisini gerçekleştireceğiz. Sizi de aramızda görmek bizi onurlandıracaktır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organik tarıma verdiği değeri gerçekleştirdiği festivaller ve kurduğu organik pazarlarla her fırsatta gösteren Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı,  20 Nisan’da Novi Pazar Uluslararası Organik Fuar’ında yer alacaklarını söyledi. Başkan Tatı, “Tarımın geleceği ancak organik tarım ile mümkündür. Biz belediye olarak çiftçi ve köylümüzün her zaman yanındayız. Onların sıkıntılarını biliyoruz ve bu sıkıntıları düzenlediğimiz organik ürünler festivalleri ve kurduğumuz organik pazarlarımız ile bir nebze olsun azaltmak için çalışıyoruz.Uluslararası Organik Fuarı’nıza katılmak bizim içinde mutluluk verici olacaktır. 20 Nisan’da Novi Pazar’da yerimiz alacağız dedi.

Başkan Ercan Tatı bu nazik ziyaretlerinden dolayı Boşnak misafirlerine Bucaspor forması ve Buca’nın tanıtımı ile ilgili kitaplar hediye etti. 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri