aliaga8217da-e-belediye-uygulamasi-yayginlasiyor

ALİAĞA’DA E-BELEDİYE UYGULAMASI YAYGINLAŞIYOR

ALİAĞA BELEDİYESİ’NİN 3 YIL ÖNCE BAŞLATTIĞI E-BELEDİYE UYGULAMASINI HER GEÇEN GÜN DAHA ÇOK KİŞİ KULLANIYOR.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • İzmir’de süt devrimi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘Süt Kuzusu Projesi’nde hedef büyüttü. Geçtiğimiz yıl 0-5 yaş grubunda çocuğu olan 46 bin aileye süt desteği veren Belediye, bu yıl 350 mahallede tam 80 bin aileye ulaşacak. 21 Ocak’ta başlayacak yeni dönemde, evlerin kapısına kadar götürülen sütlerin dağıtımı için 51 ekip görev yapacak.

 • Bornova’da açılış şov: 12 kurdele kesilecek 7 temel atılacak

  Son 3.5 yılda yaptığı yaklaşık 200 milyon liralık yatırımla rekor kıran Bornova Belediyesi görkemli bir açılış şova hazırlanıyor. Toplam değeri 50 milyon lirayı bulan tam 12 değişik tesisin açılışının yanı sıra 7 yeni projenin de temeli atılacak. Açılış ve temel atmalar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı törenle 3 Kasım 2012 saat 14.30’da yapılacak. Kılıçdaroğlu’nun Bornova Cumhuriyet Meydanı’ndan butona basmasıyla 19 projenin açılışı ve temel atma işlemi gerçekleştirilecek.

 • 'Türkiye'de 181 bin çocuk gelin var'

  İzmir Üniversitesi’ne konuk olan Avukat Ayla Eğit çarpıcı açıklamalar yaptı, 2002 yılında yeniden düzenlenen Medeni Kanun’un en iyi koşullarda uygulanması için gerekli zihniyet değişiminin hala gerçekleşmediğine dikkat çekti.

 • İzmir'de tarihi gün

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı iki dev tesis CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törenle hizmete açıldı.

 • Bornova- Pülümür kardeşliği

  Bornova Belediyesi ile Tunceli'nin Pülümür Belediyesi arasında bir yıl önce kurulan samimi diyalog artık resmiyete kavuştu. Dost iki ilçe arasında Kardeş belediye ilişkileri başlatılması talebi Bornova ve Pülümür Belediye Meclislerinde kabul edildi. Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, 'Vatanımızın her köşesiyle kucaklaşıyoruz, kucaklaşmaya devam edeceğiz” dedi

Son Güncelleme: 13 Aralık 2012, Perşembe
Haber 133 kez görüntülendi.

3 yıl önce İzmir’de e-belediyeciliği ilk başlatan belediyelerden biri olan Aliağa Belediyesi’nin e-belediye uygulaması yaygınlaşıyor. Her geçen gün daha çok kişinin yararlandığı e-belediye uygulaması ile özellikle vergi dönemlerinin son günlerinde vezne önünde oluşan yoğunluk artık yaşanmıyor.      

 

BORÇLARI İNTERNET ÜZERİNDEN SORGULAYIP ÖDEYEBİLME İMKÂNI

Aliağa Belediyesi 3 yıl önce başlattığı e-belediyecilik uygulaması ile mükellefler internet üzerinden emlak, çevre temizlik, ilan reklam, kira, harç,  beyan bilgilerini kontrol etme, sorgulama ve ödeme yapabilme imkânına kavuştu. Günün 24 saati internet erişimi olan her noktadan mükellefler Aliağa Belediyesi’nin resmi internet adresi www.aliaga.bel.tr üzerinden borçlarını sorgulayıp ödeme yapabiliyor.  

 

HIZLI, KOLAY VE GÜVENLİ

Teknolojinin imkânlarından faydalanarak belediye hizmetlerinden yurttaşların daha hızlı ve çağdaş bir şekilde yararlanabilmesi için başlattıkları uygulama ile internet erişimi olan her noktadan dileyen herkesin 7/24 hizmet alabileceğini vurgulayan Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz; ”3 yıl önce başlattığımız uygulama ile yurttaşlarımız hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde günün 24 saati internet üzerinden borçlarına ilişkin sorgulama ve ödeme yapabiliyor. Günlük hayatımızda önemli bir yer tutan internet üzerinden yapılan işlemlerin hemşehrilerimiz tarafından her geçen gün daha çok tercih edildiğini görüyoruz. Bu şekilde yurttaşlarımıza hızlı, kolay ve güvenli bir hizmet sunarak hem teknolojinden faydalanmalarına olanak sağlıyor,  hem de zamandan kazanmalarını sağlıyoruz.” dedi.

 

SİSTEMİN ÇALIŞMASI

Emlak, çevre temizlik, ilan reklam, kira,  harç gibi her türlü geçmiş ve mevcut borçların öğrenilebildiği ve ödeme yapılabildiği yanı sıra bina maliyeti, arazi türü bedelleri, arsa rayiç, inşaat maliyet bedellerinin sorgulanabildiği e-belediye uygulamasını kullanmak için  www.aliaga.bel.tr internet adresi üzeriden e-belediye seçeneğini kullanarak gerçek kişiler TC kimlik numarası, kurumlar ise vergi numarası ile kayıtlarını yaptırıp çok kısa sürede ilgili sorgulamayı yapıp gerekli ödemeleri gerçekleştirebiliyor. E-belediye üzerinden yapılabilen sorgulama işlemleri; Borç sorgulama, vergi affı bilgileri, arsa rayiç değerleri, inşaat maliyet bedelleri, bina aşınma oranları ve çevre temizlik tarifeleri.  

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri