aliaga8217da-e-belediye-uygulamasi-yayginlasiyor

ALİAĞA’DA E-BELEDİYE UYGULAMASI YAYGINLAŞIYOR

ALİAĞA BELEDİYESİ’NİN 3 YIL ÖNCE BAŞLATTIĞI E-BELEDİYE UYGULAMASINI HER GEÇEN GÜN DAHA ÇOK KİŞİ KULLANIYOR.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Buca'ya metro müjdesi: Kocaoğlu tarih verdi!

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karabağlar'da başlattığı "Muhtarlar Bulaşması" etkinliğinin ikincisinde Buca'daki 47 muhtarla bir araya geldi. Muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen Başkan Kocaoğlu, Buca Metrosu'nun projesinin tamamlandığını ve temelinin 2018 yılında atılacağını açıkladı

 • CAN DOSTLARA PARK MÜJDESİ

  İlçeye yeni bir köpek parkı yapacağının müjdesini veren Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, parkın yapılacağı yeri ve ihtiyaç duyulan özellikleri konuşmak için hayvanseverlerle buluştu

 • Çevre için dev bir adım daha

  İzmir Büyükşehir Belediyesi 1 milyon kişinin su ihtiyacını karşılayacak "Kavaklıdere İçme Suyu Arıtma Tesisi"nin temelini törenle attı. Gördes Baraj suyunu en kısa sürede kente verebilmek için 2.5 yıl önce Manisa'daki Sarıkız İçme Suyu Arıtma Tesisi'ni hizmete alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de aynı proje kapsamında Kavaklıdere İçme Suyu Arıtma Tesisi’ni kuruyor.

 • Işın Karaca Karabağlarlı kadınlar için söyledi

  Karabağlar’da 8 Mart renkli geçti

 • “Bir fikrim var” diyenler Akademiye

  Konak Belediyesi Genç Girişimcilik ve Yaratıcılık Akademisi, açtıkları stantta geleceğin mimarı gençlere cesaret verdi

Son Güncelleme: 13 Aralık 2012, Perşembe
Haber 109 kez görüntülendi.

3 yıl önce İzmir’de e-belediyeciliği ilk başlatan belediyelerden biri olan Aliağa Belediyesi’nin e-belediye uygulaması yaygınlaşıyor. Her geçen gün daha çok kişinin yararlandığı e-belediye uygulaması ile özellikle vergi dönemlerinin son günlerinde vezne önünde oluşan yoğunluk artık yaşanmıyor.      

 

BORÇLARI İNTERNET ÜZERİNDEN SORGULAYIP ÖDEYEBİLME İMKÂNI

Aliağa Belediyesi 3 yıl önce başlattığı e-belediyecilik uygulaması ile mükellefler internet üzerinden emlak, çevre temizlik, ilan reklam, kira, harç,  beyan bilgilerini kontrol etme, sorgulama ve ödeme yapabilme imkânına kavuştu. Günün 24 saati internet erişimi olan her noktadan mükellefler Aliağa Belediyesi’nin resmi internet adresi www.aliaga.bel.tr üzerinden borçlarını sorgulayıp ödeme yapabiliyor.  

 

HIZLI, KOLAY VE GÜVENLİ

Teknolojinin imkânlarından faydalanarak belediye hizmetlerinden yurttaşların daha hızlı ve çağdaş bir şekilde yararlanabilmesi için başlattıkları uygulama ile internet erişimi olan her noktadan dileyen herkesin 7/24 hizmet alabileceğini vurgulayan Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz; ”3 yıl önce başlattığımız uygulama ile yurttaşlarımız hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde günün 24 saati internet üzerinden borçlarına ilişkin sorgulama ve ödeme yapabiliyor. Günlük hayatımızda önemli bir yer tutan internet üzerinden yapılan işlemlerin hemşehrilerimiz tarafından her geçen gün daha çok tercih edildiğini görüyoruz. Bu şekilde yurttaşlarımıza hızlı, kolay ve güvenli bir hizmet sunarak hem teknolojinden faydalanmalarına olanak sağlıyor,  hem de zamandan kazanmalarını sağlıyoruz.” dedi.

 

SİSTEMİN ÇALIŞMASI

Emlak, çevre temizlik, ilan reklam, kira,  harç gibi her türlü geçmiş ve mevcut borçların öğrenilebildiği ve ödeme yapılabildiği yanı sıra bina maliyeti, arazi türü bedelleri, arsa rayiç, inşaat maliyet bedellerinin sorgulanabildiği e-belediye uygulamasını kullanmak için  www.aliaga.bel.tr internet adresi üzeriden e-belediye seçeneğini kullanarak gerçek kişiler TC kimlik numarası, kurumlar ise vergi numarası ile kayıtlarını yaptırıp çok kısa sürede ilgili sorgulamayı yapıp gerekli ödemeleri gerçekleştirebiliyor. E-belediye üzerinden yapılabilen sorgulama işlemleri; Borç sorgulama, vergi affı bilgileri, arsa rayiç değerleri, inşaat maliyet bedelleri, bina aşınma oranları ve çevre temizlik tarifeleri.  

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri