uluslararasi-konferansa-buca-belediye-baskani-tati8217dan-destek

Uluslararası Konferansa Buca Belediye Başkanı Tatı’dan destek

Balkanlar’da kalıcı barış istiyoruz Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesi Merkez Kütüphanesi’nde düzenlenen “Batı Balkanlar’da Birlikte Yaşamak ve Kalıcı Barış” adlı konferansın açılışını yapan Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Buca’da yaşayan Balkan kökenli vatandaşlar için yapılan ilklerini paylaştı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • BUCA’DA TATİL BİR BAŞKA GÜZEL

  Buca Belediyesi’nin öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli geçirip, bilgi ve becerilerini arttırabilmeleri amacıyla açtığı yaz kursları öğrenci akınına uğruyor. Spordan hobi sanata uzanan toplam 14 ayrı branşta açılan kurslara 20 günde 2550 minik Bucalı başvurarak ücretsiz eğitim görmeye başladı.

 • KILIÇDAROĞLU TEMEL ATTI!

  Aliağa Belediyesi çok amaçlı sosyal kompleksinin temeli Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı törenle atıldı. Geçtiğimiz günlerde Bahriye Üçok Rekreasyon bölgesinde inşaatına başlanan Aliağa Belediyesi Çok Amaçlı Sosyal Kompleksin temel atma törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, çevre ilçelerin belediye başkanları, Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, belediye ve il genel meclis üyeleri, sanatçı Onur Akın ve vatandaşlar katıldı. Çok amaçlı sosyal kompleksin temelini atmaktan çok mutlu olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz’a tesis için teşekkür ederken; “Açılışını da inşallah hep birlikte yaparız.” dedi.

 • OBEZ KEDİ TACİ ZAYIFLIYOR

  Karşıyaka’da, 19 kiloyu aşan 7 yaşındaki Taci isimli obez kedi, Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde tedavi altına alındı. Normal bir kedinin 5 katı ağırlığında olan Taci, sağlığına kavuşabilmesi için diyete başlatıldı.

 • FLAS... FLAS... FLAS....!

  CHP BUCA' DA İSTİFA DEPREMİ

 • Başkan Kocaoğlu otomotivcilerle buluştu

  Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Başkanı Mehmet Tiryaki’nin hazırladığı “Ege’de Otomotiv Tarihi” isimli kitap, EBSO’da düzenlenen kokteyle tanıtıldı.

Son Güncelleme: 14 Aralık 2012, Cuma
Haber 128 kez görüntülendi.

Konferans Yürütme Kurulu Üyesi DEÜ Kamu Yönetimi Bölümü Yrd. Doç. Dr Nazmi Üste, Buca Belediye Başkan Ercan Tatı’nın kendilerine ve akademik çalışmalara katkılardan dolayı teşekkür etti. Üste’nin ardından söz alan Başkan Ercan Tatı, Balkanlardan göç etmiş bir ailenin çocuğu olduğunun altını çizerek, bölgede yaşayan Balkan kökenli yurttaşların bir arada olması, kültürlerini sergilemesi ve bu kültürlerin turizme dönüştürülmesi konularında da çalışmalar yaptığı söyledi.

Tatı kendi dönemi yılları içersinde ilklere imza attığını vurgulayarak, Buca’da hayata geçirdiklerini konferansa katılan yerli ve yabancı konuklara aktardı. Tatı, “ İlk benim dönemim de Balkan Festivali düzenleyerek uluslararası bir platformu Buca’da başlattık ve devamı kalıcı olarak sürdürüyoruz. Balkan müziklerinin önemli temsilcilerini Buca’da ağırladık. Hanka Paldum,

 

 

 

 

 

İvo Papazov, Cenk Bosnalı gibi sanatçıların yanı sıra Balkan lezzetlerinin de yarışmalarını düzenledik. Buca Belediye Başkanı olarak Makendonya, Kosova, Bosna Hersek gibi ülkelere ziyarette bulunarak Buca ile aralarında dostluk köprüleri kurduk. Son olarak Kosova Türk kardeşlerimizle Ramazan ayında bir araya geldik. Buluşmamızda Balkanlarda geçmişte kardeşlik ortamına büyük zarar veren olayları gündeme getirdik” dedi.

 

Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’nın konuşmacı olarak katıldığı Batı Balkanlar’da Birlikte Yaşmak ve Kalıcı Barış” konferansına Arnavutluk İstanbul Konsolosu Sajide Ceko, DEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü AB Anabilim Dalı Başkanı ve Avrupa Ekonomik Entegrasyonu Jean Monnet Kürsüsü Sahibi  Prof. Dr. Canan Balkır,  İzmir Balkan Federasyonu Başkanı Vahap Savaşan, Piriştine Üniversitesi, Oryantalizm Bölümü’nden Feti Mehdiu, Yaşar Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Nazif Mandacı, Kosova Koruma Gücü, NATO ile İlişkiler Müdürü İbrahim Shala, Buca Kent Konseyi Başkanı Rezzan Gedik, CHP Buca Meclis Üyesi Zekiye Seda Sönmez ve çok sayıda öğrenci konferansta yer aldı.

Konferansta Başkan Tatı’nın ardından söz alan Arnavutluk İstanbul Konsolosu Sajide Ceko, tarihlerinde zor ve sıkıntılı dönemler yaşadıklarını söyleyerek

 

 

 

 

 

 katılımcılara barışı anlattı. Arnavutların ve Türklerin her zaman ilişkilerinin gerçek bir kardeşlik örneği olduğunu da dile getiren Ceko, “ Biz Türklerle yüzyıllardır kardeşçe yaşadık. Bu durum günümüzde de farklı değildir. Kültür kardeşliğimiz de devam etmektedir. Türkiye’de okuyan öğrencilerimiz de bizim memleketimize döndüklerinde de buradan aldıkları değerlerle bizlere önemli adımlar atıyorlar. Dünya çapında da başarılar sağlıyorlar” diye konuştu.  

Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’ya konferansa destek ve katılımı nedeniyle Prof. Balkır tarafından plaket ve belge verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri