uluslararasi-konferansa-buca-belediye-baskani-tati8217dan-destek

Uluslararası Konferansa Buca Belediye Başkanı Tatı’dan destek

Balkanlar’da kalıcı barış istiyoruz Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesi Merkez Kütüphanesi’nde düzenlenen “Batı Balkanlar’da Birlikte Yaşamak ve Kalıcı Barış” adlı konferansın açılışını yapan Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Buca’da yaşayan Balkan kökenli vatandaşlar için yapılan ilklerini paylaştı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • “İzmir trenini kaçırıp dizinizi dövmeyin!”

  Gelişen Kentler Zirvesi’nde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentte yakın bir gelecekte bugünkü fiyatlarla gayrimenkul almanın mümkün olmayacağını belirterek yatırımcılara “treni kaçırmayın” diye seslendi. Başkan Kocaoğlu, “Ne bizim ne de ilçe belediyelerinin, yatırımcıların işini kolaylaştırmaktan başka en ufak bir talebi olmamıştır, olmayacaktır” şeklinde konuştu.

 • HUZUREVİNDE BAYRAM SEVİNCİ

  Bayram sevincini İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte kutlayan Huzurevi sakinleri, Sosyal Yaşam Kampüsü'nde "her geçen gün gençleştiklerini" söyledi. Büyükşehir Genel Sekreteri Gökçe, "Bizim en büyük mutluluğumuz, sizin bu kampüste huzurlu ve neşeli yaşadığınızı görmek" diye konuştu.

 • BUCA, 2. BAĞ BOZUMU ŞENLİĞİ’YLE RENKLENDİ

  Buca’nın sembolü olan üzümü topraklarına yeniden döndüren Buca Belediyesi, ikinci hasat coşkusunu 2. Bağ Bozumu Şenliği’yle yaşadı. Bir zamanlar sokaklarını saran üzüm kokusuyla yeniden buluşmanın heyecanını yaşayan Bucalılar, şenlikte bağ üzümlerinden yapılan şıra, pekmez gibi organik tatlarla buluştu, yöresel ürün stantlarının renklenen üzüm bağında bayram tadında keyifli bir hafta sonu geçirdi.

 • TEK PROJEYLE 1 MİLYON TL TASARRUF ETTİLER

  İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde geliştirilen "Bakım Onarım Süreçlerinin İyileştirilmesi" başlıklı proje, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın düzenlediği 2018 Verimlilik Proje Ödülleri Yarışması'nda finale kaldı. Makine İkmal, Bakım ve Onarım Dairesi'nin dışarıdan hizmet almak yerine, kendi personeli ve araçlarıyla uzmanlaşmaya gitmesi sonucu 1 milyon TL'nin üzerinde tasarruf etmesini sağlayan uygulama, bu alandaki en başarılı projeler arasına girdi.

 • Büyükşehir'den camilere "Toptan Çözüm"

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki ihtiyaçlı bölgelerin fiziki düzenleme, alt yapı gibi birçok konudaki ihtiyaçlarının geniş bir yelpazede karşılandığı “Toptan Çözüm” çalışmaları kapsamında camilerin de önemli eksiklerini gideriyor.

Son Güncelleme: 14 Aralık 2012, Cuma
Haber 163 kez görüntülendi.

Konferans Yürütme Kurulu Üyesi DEÜ Kamu Yönetimi Bölümü Yrd. Doç. Dr Nazmi Üste, Buca Belediye Başkan Ercan Tatı’nın kendilerine ve akademik çalışmalara katkılardan dolayı teşekkür etti. Üste’nin ardından söz alan Başkan Ercan Tatı, Balkanlardan göç etmiş bir ailenin çocuğu olduğunun altını çizerek, bölgede yaşayan Balkan kökenli yurttaşların bir arada olması, kültürlerini sergilemesi ve bu kültürlerin turizme dönüştürülmesi konularında da çalışmalar yaptığı söyledi.

Tatı kendi dönemi yılları içersinde ilklere imza attığını vurgulayarak, Buca’da hayata geçirdiklerini konferansa katılan yerli ve yabancı konuklara aktardı. Tatı, “ İlk benim dönemim de Balkan Festivali düzenleyerek uluslararası bir platformu Buca’da başlattık ve devamı kalıcı olarak sürdürüyoruz. Balkan müziklerinin önemli temsilcilerini Buca’da ağırladık. Hanka Paldum,

 

 

 

 

 

İvo Papazov, Cenk Bosnalı gibi sanatçıların yanı sıra Balkan lezzetlerinin de yarışmalarını düzenledik. Buca Belediye Başkanı olarak Makendonya, Kosova, Bosna Hersek gibi ülkelere ziyarette bulunarak Buca ile aralarında dostluk köprüleri kurduk. Son olarak Kosova Türk kardeşlerimizle Ramazan ayında bir araya geldik. Buluşmamızda Balkanlarda geçmişte kardeşlik ortamına büyük zarar veren olayları gündeme getirdik” dedi.

 

Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’nın konuşmacı olarak katıldığı Batı Balkanlar’da Birlikte Yaşmak ve Kalıcı Barış” konferansına Arnavutluk İstanbul Konsolosu Sajide Ceko, DEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü AB Anabilim Dalı Başkanı ve Avrupa Ekonomik Entegrasyonu Jean Monnet Kürsüsü Sahibi  Prof. Dr. Canan Balkır,  İzmir Balkan Federasyonu Başkanı Vahap Savaşan, Piriştine Üniversitesi, Oryantalizm Bölümü’nden Feti Mehdiu, Yaşar Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Nazif Mandacı, Kosova Koruma Gücü, NATO ile İlişkiler Müdürü İbrahim Shala, Buca Kent Konseyi Başkanı Rezzan Gedik, CHP Buca Meclis Üyesi Zekiye Seda Sönmez ve çok sayıda öğrenci konferansta yer aldı.

Konferansta Başkan Tatı’nın ardından söz alan Arnavutluk İstanbul Konsolosu Sajide Ceko, tarihlerinde zor ve sıkıntılı dönemler yaşadıklarını söyleyerek

 

 

 

 

 

 katılımcılara barışı anlattı. Arnavutların ve Türklerin her zaman ilişkilerinin gerçek bir kardeşlik örneği olduğunu da dile getiren Ceko, “ Biz Türklerle yüzyıllardır kardeşçe yaşadık. Bu durum günümüzde de farklı değildir. Kültür kardeşliğimiz de devam etmektedir. Türkiye’de okuyan öğrencilerimiz de bizim memleketimize döndüklerinde de buradan aldıkları değerlerle bizlere önemli adımlar atıyorlar. Dünya çapında da başarılar sağlıyorlar” diye konuştu.  

Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’ya konferansa destek ve katılımı nedeniyle Prof. Balkır tarafından plaket ve belge verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri