izmir-sgk-mali-musavirler-buca--sirinyer-temsilciligi

İZMİR SGK MALİ MÜŞAVİRLER BUCA- ŞİRİNYER TEMSİLCİLİĞİ

Yeni çıkan SGK kanunları ile ilgili sosyal güvenlik kurulunun bilgilendirme toplantısı;

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • İzmir'de Taşeron'a Geçit Yok

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde geride kalan kritik ihale virajında yeni bir sürpriz yaşanmayınca önümüzdeki üç yıl için rahat nefes alan binlerce çalışan, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün üç aylık hizmet alım ihalesini kazanan taşeron firmanın da çekilmesiyle bayram etti. Belediye önünde toplanarak davul zurna eşliğinde halaylar çeken personel, iş güvenceleri ve mevcut haklarını 1 Aralık’tan itibaren koruyarak belediye şirketi İZENERJİ A.Ş.’de çalışmaya devam edeceklerini açıklarken, “Taşerona geçit vermeyeceğiz” sloganları ve pankartlar ile son bir eylem daha yaptı.

 • Derneklerle bir arada olmaya devam

  Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ haftasonu mesaisini Bayraklı’nın yöre derneklerine ayırdı.

 • İzmir’in arıtma çamuruna 4 talip çıktı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Çiğli’de inşaatını sürdürdüğü dev tesiste kurutacağı arıtma çamurlarına şimdiden büyük ilgi oluştu. İzmir ve Marmara bölgesinde faaliyetlerini sürdüren 4 çimento fabrikası, kurutulmuş arıtma çamurlarını ısı üretiminde ek yakıt olarak kullanabilmek için İZSU ile temasa geçti.

 • İZMİR’E ULUSLARARASI ONUR

  Bu yıl ilk kez İstanbul’da yapılan Avrupa Oyuncak ve Çocuk Müzeleri Birliği (TOYCO) Uluslararası buluşması 2013 yılında da İzmir’de gerçekleştirilecek. Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’ın girişimleriyle İzmir’e kazandırılan etkinlik kente uluslararası bir onur yaşatacak.

 • Ev kadınlarından profesyonel başarı

  Eşrefpaşa Semt Merkezi adeta el sanatları üzerine üretim üssü gibi çalışıyor. Ahşap boyama ve su kabağı boyama bunlardan sadece biri. Kursiyerlerin hepsi birbirinden yetenekli ve ortaya muhteşem ürünler çıkartıyorlar.

Son Güncelleme: 17 Aralık 2012, Pazartesi
Haber 264 kez görüntülendi.

  Sosyal Güvenlik Kurulu, Muhasebeci ve mali müşavirleri yeni sosyal güvenlik yasasının e- uygulamaları hakkında bilgilendirildi. Buca belediyesi şirinyer düğün salonunda birçok  muhasebeci ve mali müşavir katıldı.

 Bilgilendirme toplantısına, İzmir Sosyal Güvenlik Kurulu Buca Şube Müdürü Halil DERİN, İzmir Mali Müşavirler Odası Başkan yardımcısı İlham BORA, TESMER Yönetim Kurulu üyesi-sekreteri Mustafa YILMAZ, ÇAĞDAŞ GRUP Yürütme Kurulu Yönetim Kurulu üyesi –sayman Hüseyin ÇİMENLİ, Şirinyer–Buca semt temsilcisi Özgür ÖNER’in katılımlarıyla gerçekleşti.Yapılan sunumlarda öncelikle işverenlere yönelik yeni kurum uygulamaları olan;

 • İlişiksizlik belgesine ilişkin başvuruların e-sigorta kanalıyla yapılmasına imkân sağlayan düzenlemeler,
 • E-bildirge sistemi üzerinden altılı NACE kodu güncelleme işlemlerinin yapılabilmesi,
 • E-ödenek sistemi ve işverenlerimizin yapması gereken işlemler hakkında bilgiler verildi.

 

Bundan sonraki değişiklikler ve oda temsilcilerinin karşılaştıkları sorunlar ile ilgili olarak her zaman bilgilendirme toplantıları talep etmeleri halinde buca Sosyal Güvenlik merkezi olarak destek verileceği belirtildi. Oda temsilcilerinin SGK ile yürütmüş oldukları iş ve işlemlerde yaşadıkları sorunlar tespit edildi. Çözüm önerileri alındı.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri