turkiye-zeka-oyunlarinda-sampiyon-yamanlar

TÜRKİYE ZEKA OYUNLARINDA ŞAMPİYON YAMANLAR

3 Kategorinin 2’sinde Yamanlar Koleji Öğrencileri Birinci Oldu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bornova Belediyesi’nden esnafa büyük kolaylık

  Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır MTK Sitesi’ni ziyaret etti. Sındır, daha önce 5. Sanayi Sitesi’nde uygulanan yerinde ruhsat verme sisteminin MTK’da da uygulanacağını, bu iş için geçici bir büro kurulacağını söyledi

 • İzmir'de Kürtçe Hamlet, İlgi Gördü

  ULUSLARARASI İzmir Tiyatro Festivali kapsamında gerçekleşen Kürtçe Hamlet oyunu İzmir'de ilgi gördü.

 • Karşıyaka Belediyesi Filarmoni Orkestrası Konseri

  Karşıyaka’da sanat dolu günler filarmoni orkestrası ile sürüyor. Dünyaca ünlü orkestra şefimiz, Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Gürer Aykal’ın önderliğinde geçtiğimiz yıl kurulan Karşıyaka Belediyesi Filarmoni Orkestrası sezonun ilk konserine çıkıyor.

 • Çakabey yarın yola çıkıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 8 Şubat'ta tarihinde düzenlenen törenle kentte tanıttığı,ancak gerekli izinlerin gecikmesi ve teknik eksikler nedeniyle Üçkuyular iskelesinde bekleyen körfez filosundaki 15 gemiden ilki olan Çakabey, yarın ilk seferini gerçekleştirecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da katılacağı sefer saat 11.40'da Konak'tan Karşıyaka'yayapılacak.

 • ACINIZ ACIMIZDIR

  Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışarak insana dokunan projeler hayata geçiren Buca Belediyesi, ilçedeki vatandaşların acı günlerinde de yanında oluyor. “Acınız acımızdır” diyerek vatandaşların mutlu günlerinde olduğu gibi acılı günlerinde de destek veren Buca Belediyesi, taziye evlerine ulaşım desteğinin yanı sıra, ilk gün 50 kişilik pilav ve ayran, yedinci günde de 50 kişilik helva malzemesi dağıtımı yaparak acılı vatandaşlarını zor günlerinde yalnız bırakmıyor.

Son Güncelleme: 24 Aralık 2012, Pazartesi
Haber 101 kez görüntülendi.

Türkiye 17. Zeka Oyunları Yarışması 'Oyun 2012' sonuçlandı. 3 bin 500 kişiyi geride bırakan 25 kişinin katıldığı final oyunlarında Yamanlar Koleji öğrencileri üç kategorinin ikisinde Birinci oldu. Yarışmanın 14 yaş altı kategorisinde Özel Yamanlar Özyurt İlköğretim Okulu öğrencisi Uğur Kumcu, 14-21 yaş arası kategoride Yamanlar Koleji öğrencisi Fatih Atalı birinci oldu.

Türkiye 17. Zeka Oyunları Yarışması 'Oyun 2012'nin ödül töreni Türkiye Büyük Millet Meclisi Tören Salonu'nda yapıldı. Türkiye Zeka Vakfı'nın

düzenlediği Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ, TOBB ve TÜBİTAK tarafından desteklenen yarışmanın ödül törenine TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye Zeka Vakfı Başkanı ve Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, TBMM Üstün Yetenekli Çocukları Araştırma Komisyonu Başkanı Halide İncekara ve komisyon üyeleri milletvekilleri katıldı. Yarışma 14 yaş altı, 14-21 yaş arası ve 21 yaş üstü olmak üzere 3 kategoride gerçekleştirildi. Her kategorinin birincisine 3'er cumhuriyet altını ödülü verildi.

Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin Kasap “Öğrencilerimizin ulusal ve uluslar arası bilim yarışmalarda kazandıkları başarıların yanında, Türkiye Zeka Oyunları Yarışmasından da Altın madalyalar kazanarak dönmelerinden okulumuz ve İzmir adına gurur duyuyoruz.”dedi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri