sampiyon-beyza-icin-bir-fidan-da-tati8217dan

Şampiyon Beyza için bir fidan da Tatı’dan

Buz sporları alanında çeşitli madalyalara sahip olan ve 15 Ağustos 2011 yılında vahim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Beyza Şenonay’ın adını yaşatmak için Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı 250 fidan aldı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Türeli: Demokrasinin omurgası özgür basındır

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Rahmi Aşkın Türeli, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, Başkan Atilla Sertel ile görüştü. Tutuklu gazetecilerin durumu ve Türkiye'deki basın özgürlüğü konusunda yaşanan sıkıntılara ilişkin görüşlerini aktaran Türeli, “Demokraside önemli olan öz ve içeriktir. Demokrasinin omurgası da hukuk devletidir, özgür ve düşündüğünü yazabilen basındır” dedi.

 • Ulaşım şikayetlerinde “adam markajı”

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım yükünü üstlenen ESHOT ve İZULAŞ, mail ya da telefon yoluyla şikayette bulunan vatandaşları “alışılmadık bir yöntemle” cevapladı.

 • Şehitin adı parkta yaşayacak

  Cengiz Topel Mahallesi’nde açılışı gerçekleştirilen parka Şehit P. ASB. ÇVŞ Salih Sel adı verildi.

 • CHP'den Kubilay törenine üst düzey katılım

  Menemen ilçesinde 82 yıl önce şehit edilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay, düzenlenen törenle anıldı. Yürüyüşe CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin, Gökhan Günaydın, CHP İzmir milletvekilleri katıldı.

 • Tatı’dan Cemevi’ne anlamlı ziyaret

  Muharrem ayı münasebetiyle Buca Cem Evi’ni ziyaret eden Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, alevi yurttaşlarla buluştu.

Son Güncelleme: 05 Ocak 2013, Cumartesi
Haber 122 kez görüntülendi.

İzmir'de ikamet eden on dokuz yaşındaki Beyza Şenonay okul kaydını yaptırmak için gittiği Avusturya'da trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Annesi Nurcan Şenonay ise kızının adını Ege Orman Vakfı’nın tahsis edeceği alanda yaşatmak için 10 bin fidan diktirecek. Bugüne kadar sekiz bin fidana ulaşan anne Şenonay, kızı için geri kalan fidanlara ulaşmak adına Buca Belediyesi’ne stant kurdu. Belediyenin giriş katında bulunan alanda on dokuz yaşındaki kızı Beyza Şenonay’ın fotoğrafı ile ziyaretçilerden fidan alması için bekleyen anne Şenonay’a Başkan Ercan Tatı el uzattı. Acılı annenin derdine ortak olan Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı eşi Oya Tatı ile birlikte 250 fidan alarak Beyza’nın adının yaşamasına yardımcı oldular.

Anne Nurcan Şenonay’ın yanında oturan Başkan Ercan Tatı, çok genç yaşta güçlü başarılara sahip ve geleceğe umut bağlayan Beyza’nın erken ebediyete ayrılmasının üzüntüsünü yaşadığını dile getirdi. Tatı, “Annemiz kızının adını yaşatmak için bir kampanya başlatmış. Bu kampanya da her topraktan çıkacak olan bir fidan Beyza olacaktır. On bin Beyza bir orman olarak bizlere ve yarınlarımıza nefes olacaktır. Hem kendi adını yaşattığı orman ile var olacak hem de dünyaya kaybettiği oksijeni biz insanlara armağan edecektir. Beyzamız için 10 bin hedefine ulaşıncaya kadar annemize belediyemizin kapıları her zaman açıktır” dedi.  

 

On bin fidan ile meydana gelerek ormanda Buz sporları alanında çeşitli madalyalara sahip Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi olan 19 yaşındaki Beyza Şenonay’ın adı verilecek.

     

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri