sampiyon-beyza-icin-bir-fidan-da-tati8217dan

Şampiyon Beyza için bir fidan da Tatı’dan

Buz sporları alanında çeşitli madalyalara sahip olan ve 15 Ağustos 2011 yılında vahim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Beyza Şenonay’ın adını yaşatmak için Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı 250 fidan aldı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • BORNOVA’DA MUTLULUK ATÖLYESİ

  Bornova Belediyesi Çocuk Kulübü tarafından 4-14 yaş arasındaki çocuklar için ’Oynarken İngilizce Öğreniyorum’ konsepti ile hazırladığı “Mutluluk Atölyesi” projesi 10 Temmuz’da başlıyor. Aıesec programı ile İzmir’e gelen 63 öğrencinin tiyatro, müzik, resim, el becerileri alanlarında gerçekleştirecekleri drama atölyelerine katılacak olan çocukların eğitimi 4 hafta sürecek.

 • İtfaiyeci dayanışması

  Ege Belediyeler Birliği ile protokol imzalayan İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Ege Bölgesi’ndeki 7 vilayetin 350 itfaiyecisine eğitim vermeye başladı.

 • Kocaoğlundan anlamlı çıkış..

  1995 yılında yaşanan sel felaketinin bir daha tekrarlanmaması için kent tarihinin en büyük yatırımlarını yaptıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’deki son yağışlardan siyasi rant elde etme çabalarına tepki gösterdi: “Geçmiş yıllarda bazı büyük kentlerimizde yaşanan sel faciaları sonrasında ‘Afetin siyaseti olmaz’ diyerek bu konuda en küçük bir imada dahi bulunmayan bir belediye başkanı olarak, İzmir’deki son yağışlardan siyasi rant elde etmeye çalışan bir ‘meslektaş’ımın ve bazı siyasetçilerin neredeyse ‘zil takar’ halini anlamakta gerçekten zorlanıyorum.”

 • İZENERJİ işçilerinden davullu zurnalı kutlama

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait farklı birimlerde çalışan 5 bine yakın personelin merakla beklediği hizmet alım ihalesinde en düşük teklifi İZENERJİ verdi. Açık ihale sistemiyle yapılan ihalede belediye şirketi İZENERJİ’nin sunduğu teklif dosyası mevzuata uygun bulanarak değerlendirmeye alındı.

 • Yazarlık Okulu başladı

  Edebiyatımızın usta yazarları ve genç kalemler, ‘Yazarlık Okulu’ için İzmir’e geliyor

Son Güncelleme: 05 Ocak 2013, Cumartesi
Haber 68 kez görüntülendi.

İzmir'de ikamet eden on dokuz yaşındaki Beyza Şenonay okul kaydını yaptırmak için gittiği Avusturya'da trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Annesi Nurcan Şenonay ise kızının adını Ege Orman Vakfı’nın tahsis edeceği alanda yaşatmak için 10 bin fidan diktirecek. Bugüne kadar sekiz bin fidana ulaşan anne Şenonay, kızı için geri kalan fidanlara ulaşmak adına Buca Belediyesi’ne stant kurdu. Belediyenin giriş katında bulunan alanda on dokuz yaşındaki kızı Beyza Şenonay’ın fotoğrafı ile ziyaretçilerden fidan alması için bekleyen anne Şenonay’a Başkan Ercan Tatı el uzattı. Acılı annenin derdine ortak olan Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı eşi Oya Tatı ile birlikte 250 fidan alarak Beyza’nın adının yaşamasına yardımcı oldular.

Anne Nurcan Şenonay’ın yanında oturan Başkan Ercan Tatı, çok genç yaşta güçlü başarılara sahip ve geleceğe umut bağlayan Beyza’nın erken ebediyete ayrılmasının üzüntüsünü yaşadığını dile getirdi. Tatı, “Annemiz kızının adını yaşatmak için bir kampanya başlatmış. Bu kampanya da her topraktan çıkacak olan bir fidan Beyza olacaktır. On bin Beyza bir orman olarak bizlere ve yarınlarımıza nefes olacaktır. Hem kendi adını yaşattığı orman ile var olacak hem de dünyaya kaybettiği oksijeni biz insanlara armağan edecektir. Beyzamız için 10 bin hedefine ulaşıncaya kadar annemize belediyemizin kapıları her zaman açıktır” dedi.  

 

On bin fidan ile meydana gelerek ormanda Buz sporları alanında çeşitli madalyalara sahip Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi olan 19 yaşındaki Beyza Şenonay’ın adı verilecek.

     

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri