balcovali-kadinin-hakli-gururu

Balçovalı Kadının Haklı Gururu

Balçova Semtevleri’nde kurs gören ev hanımları, yılbaşından önce açılan Hediyelik Eşya Fuarı’nda satılan ürünlerin paralarını aldı. Balçovalı kadınları tek tek kutlayan Başkan Çalkaya “Önemli olan kazanılan meblağın büyüklüğü değil yaptığınız işin gururudur” dedi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Karabağlar’da temizlik seferberliği

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocoğlu’nun ilçe belediye başkanları ile aldığı karar doğrultusunda, kent genelindeki temizlik çalışmalarının ikinci durağı Karabağlar oldu. Ekiplerin, Karabağlar’da 3 gün sürecek temizlik çalışmaları, Karabağlar Belediyesi’nin Uzundere’de bulunan Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesi’nde start aldı.

 • İZMİR'DE ÜNİVERSİTE İHRAÇLARINA TEPKİ

  İzmir'de biraraya gelen bazı siyasi parti, sendika ve odaların üyeleri, kanun hükmünde kararnameler ile keyfi olarak görevlerinden ihraç edilenlerin olduğunu öne sürerek, tepki gösterdi. Grup demokrasi için mücadele çağrısı yaptı.

 • MODERN PAZARYERİ UFUK MAHALLESİ’NE ÇOK YAKIŞTI

  2018’in ikinci yarısında hemen hemen her hafta bir açılış töreni yapmaya hazırlanan Buca Belediyesi, kurdele kesme furyasını Ufuk Mahallesi Kapalı Pazaryeri ile başlattı. 'Bir Gün Değil Her Gün Yaşayan Pazaryeri' düşüncesiyle inşa edilen, bünyesinde büfeden ibadethaneye, bebek bakım odasından spor ünitelerine birçok üniteyi barındıran Ufuk Çok Amaçlı Kapalı Pazaryeri coşkulu törenle açıldı. “ Size ve bize yakışan bir pazaryeri kazandırdık” diyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 1 Aralık’a kadar bütün kapalı pazaryeri projelerinin tamamlanacağını müjdeledi. Piriştina, İşçi Evleri spor sahası inşasına da 15 gün içinde başlanacağını açıkladı.

 • BAŞKAN İŞLER, GAYRİMENKUL İSRAFINI DEĞERLENDİRDİ

  “ATILAN TAŞ İLE ÜRKÜTÜLEN KUŞA DEĞMEYEN UYGULAMALARDAN VAZGEÇİLMELİ”

 • Kocaoğlu Bucalı'larla Birlikteydi

  Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı ile birlikte Bucalı muhtarları dinleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tek tek not aldığı sorunları hızla çözmeye çalışacaklarını söyledi.

Son Güncelleme: 08 Ocak 2013, Salı
Haber 99 kez görüntülendi.

Balçova Belediyesi’nin ev hanımlarına meslek edindirmek ve sosyal dayanışmayı güçlendirmek amacıyla açtığı Semtevleri, ev hanımlarının ürettikleri ürünleri profesyonel anlamda satmalarına destek oluyor. Altı yıldır ürettikleri ürünleri belediyenin katkılarıyla ülkemizin çeşitli fuarlarında hatta bazı yurtdışı fuarlarda görücüye çıkararak satış yapan Balçovalı Hanımlar, bu sayede evlerinin geçimine katkıda bulunuyor. Son olarak İzmir Fuarı’nda düzenlenen Hediyelik Eşya Fuarı’nda ürettikleri süs eşyası ve ev eşyası olarak kullanılabilecek takı, kilim, ahşap boyama gibi binlerce ürünü İzmirlilerin beğenisine sunan Balçovalı Hanımlar, fuarda önemli bir satış geliri elde etti.

  Belediye meclis salonunda Balçovalı Kadınlar ile bir araya gelen Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, ürünü satılan ev hanımlarını tek tek tebrik etti. Semtevi Projesi’nin ev hanımlarına meslek edindirmek ve sosyal hayatla buluşmalarını sağlamak amacıyla üzere hayata geçirildiğini ifade eden Başkan Çalkaya “Sizler kadının isteyince her zorluğu aşacağını herkese gösteriyorsunuz. Biz kadının erkeğe bağımlı olarak yaşamasına karşıyız. Burada herkes farklı miktarlarda para kazandı. Ancak önemli olan kazandığımız paranın tutarı değil, kendi ayaklarımız üzerinde durma gururudur” diye konuştu. Başkan Çalkaya, Semtevleri çatısı altında Türkiye’nin en büyük kadın kooperatifini kurduklarını ifade ederek bundan sonra kazancın daha çok olacağını da belirtti.  

 

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri