tartan8217dan-528-bin-sevgi-tabagi

Tartan’dan 528 bin sevgi tabağı

Konak Belediyesi Türkiye’de ilk kez üç yıl önce gezici ikram araçlarını hizmete açtı. Yaz, kış, gece, gündüz demeyen ikram ekipleri ulaştıkları her noktaya sevgi taşıdı. 3 yıldır vatandaşların acı, tatlı günlerinde yanlarında olan ikram araçlarıyla bugüne kadar tam 528 bin kişiye sevgi tabağı ikram edildi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 12 Ocak 2013, Cumartesi
Haber 149 kez görüntülendi.

Türkiye’de ilk defa Konak Belediyesi’nde hizmete başlayan, kötü gün dostu İkram Ekibi, son üç yıldır iyi günde de kötü günde de İzmirlilerin yanında oldu. Okullarda, spor müsabakalarında, Ramazan ayında, Kurban satış yerlerinde, açılışlarda, yılbaşında, konserlerde, düğünlerde, cenazelerde ve ihtiyaç duyulan her anda İzmirlilerin yanına koşan ekipler, üç yılda 528 bin kişiyle kucaklaştı.

İhtiyaç olduğunda yanında

Ramazan ayı boyunca her gün iftar sofrası kuran ikram ekipleri, geçtiğimiz yıl sahurda da hizmet verdi. Kurban zamanında ise satış ve kesim yerlerinde çay, kahve ve meyve suyu ikramını eksik etmedi. Yılbaşı gecelerinde çalışan taksi şoförleri de tüm dünya için özel olan bugünü ikram ekipleriyle geçirdi. Geleceğini yapılandırmak için Açıköğretim Üniversitesi fakültelerinde okuyan gençler de sınav giriş belgeleri için uzun kuyruklar oluşturduğunda yanlarında yine Konak Belediyesi İkram Ekiplerini buldu. Vatanlarından kilometrelerce ötede ve zor şartlarda yaşamlarını sürdüren mülteciler de ikram araçlarının getirdiği yiyeceklerle karnını doyurdu. Konak Belediyesi İkram Ekibi, yakınları vefat eden acılı aileleri yalnız bırakmayarak üzüntüsünü paylaştı. Cenazenin kaldırıldığı camilerde çay ikramı yapan ekipler, cenaze evinde de pilav ve ayran ikramıyla aileden birini kaybetmenin acısına ortak oldu.

İkramlar Konak’tan

Konak Belediyesi İkram Ekipleri hizmete başladıkları günden bu yana, İzmir’de 528 bin tabak pilav yendi, yüz binlerce bardak çay içildi. Her yudumda, her kaşıkta paylaşım arttı; İzmirliler bir arada olmanın gücüyle daha çok kenetlendi. Toplumun içindeki farklı renklere rağmen aynı sofrada oturabildiğini İzmir’de İkram Ekibi’nin gösterdiğine dikkat çeken Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan şunları söyledi:  “Toplumun ihtiyacı olan birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşım, ortak acılarda ve mutluluklarda daha çok öne çıkıyor. İzmir’in de, Türkiye’nin de ihtiyacı olan şey bir arada olmanın güzelliğini kavramak ve daha çok kenetlenmek. Biz üç yıldır İkram Ekiplerimizle bir yandan İzmirlilerin iyi gününde de kötü gününde de onlarla olduk, bir yandan da kentin nabzını tuttuk. Farklı dinlerden insanları; farklı gelir dağılımından kesimleri; dedelerle torunları aynı sofrada buluşturduk. Biz ‘önce insan’ dedik. İnsan değeri için çalıştık. İkram Ekiplerimiz de sadece ikramları değil, insan sevgisini İzmir’in her yerine taşıdı.”

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri