iste-boyle-olacak

İşte böyle olacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alsancak Hocazade Camii karşısına yapacağı 11 katlı “Tam otomatik otopark”ın yapım çalışmalarına başladı. 20 milyon liraya mal olacak modern otopark, Şubat ayında tamamlanacak.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Ata’ya İzmir’den sevgi seli

  Konak Belediyesi’nin düzenlediği kültür gezilerinin son durağı Ankara oldu. Konaklı kadınlar iki günlük gezi kapsamında Anıtkabir’in yanı sıra Atatürk Evi ile 1. ve 2. Meclis binalarını da gezme fırsatı yakaladılar.

 • Önce dostluk

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret eden Kosova ve Azerbaycan heyetleri, “Türkiye’nin sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir” mesajı verdi.

 • Hatay Metrosu açıldı...

  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu sürpriz bir basın toplantısı yaparak Üçyol-Üçkuyular metro hattının iki istasyonunun açıldığını, önişletme sürecinde vatandaştan ücret alınmayacağını duyurdu.

 • Nazım Hikmet 111. yaşında Buca’da anıldı

  Buca Belediyesi, Türk edebiyatının şairi ve yazarı Nazım Hikmet'i, doğumunun 111.yılında özel bir etkinlik gerçekleştirerek andı.

 • Şemikler sözü tamam

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun talimatı ile Şemikler’de proje çalışmalarına başlanan “yaya alt geçidi”nin yapım ihalesi de sonuçlandı. Geçit 1.7 milyon liraya mal olacak.

Son Güncelleme: 16 Ocak 2013, Çarşamba
Haber 113 kez görüntülendi.

Uyguladığı pek çok proje ile Türkiye’ye örnek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, yine örnek bir projeyi kente kazandırıyor. Şair Eşref Bulvarı Alsancak Hocazade Camii karşısında bulunan 939 metrekarelik arsada 4 milyon 750 bin TL ödeyerek kamulaştırma yapan Büyükşehir Belediyesi, bu arazi üzerine “tam otomatik katlı otopark” inşa etmek için  projeyi tamamladı ve yapım çalışmalarına başladı.  13 milyon 250 bin TL bedel ile inşa edilecek tam otomatik otopark için şu anda zemin etüdü çalışmaları gerçekleştiriliyor, önümüzdeki günlerde temel atılacak.  270 araç kapasiteli ve 11 katlı olarak inşa edilecek tam otomatik otopark, 2014 Şubat ayında tamamlanacak. 

 Her şey tam otomatik

616 metrekarelik alan üzerine çelik konstrüksiyon ve giydirme cephe olarak yapılacak tam otomatik otopark sistemi; düşeyde hareket eden 4 adet taşıyıcı asansör, asansör üzerine döner platformlar, hareket eden yatay taşıyıcılar, otomatik açılır-kapanır kapılar ve bunlara bağlı elektronik ekipmanların çalışmasını kumanda eden entegre yönetim sisteminden oluşacak. Ünitelerin kendi içersinde ve birbirleriyle iletişimi gelişmiş endüstriyel donanım ve yazılımlar ile sağlanacak.

Otoparka gelen sürücü, aracını asansörlerden birine park edecek ve park işlemini teyit ettikten sonra araç otomatik taşıyıcılar tarafından alınarak en uygun park yerine yerleştirilecek. Sürücü dilediğinde aracı geri verme işlemi otomatik olarak gerçekleştirilecek ve aracını teslim alacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alsancak ve civarının otopark ihtiyacının karşılanması için daha önce de Alsancak Atatürk Spor Salonu önü yer altı otoparkı ile Kültürpark Yeraltı Otoparkı’nı hizmete almıştı.

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri