halkapinar8217da-kopruler-genisliyor

Halkapınar’da köprüler genişliyor

Metro ile İZBAN aktarmasının yapıldığı Halkapınar İstasyonu’nda sıkışıklığı gidermek için harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2.3 milyon liralık yatırımla bir yandan köprüleri genişletirken bir yandan da yürüyen merdiven montajı gerçekleştiriyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • KÖRFEZ’E YİNE LAĞIM AKTI

  İzmir’de herkesin malumu olan kokuyu inkar eden Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu’nun son yaptığı ‘İzmir kokmuyor’ açıklamasından bir gün sonra Güzelyalı’dan Körfez’e yine lağım suları aktı. Etrafı saran pis kokuya isyan eden vatandaşlar, Başkan Kocaoğlu’na tepki gösterdi

 • İzmir'de Alışverişte son nokta..

  İzmirliler yüzde 70’e varan indirimlerle kaliteli ve ucuz alışveriş keyfini yaşadı

 • “Gönlümüzde 1 numarasınız”

  Başkan Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret eden Somali Sağlık, Milli Eğitim ve Sosyal Politikalar Bakanı, “İzmir çok güzel, İzmirliler daha da güzel. Zaten Somaliler için Türkiye her zaman birinci sırada” diye konuştu.

 • Buca’da “Kadının İnsan Hakları” tartışıldı

  Eşitlik kağıt üzerinde

 • Bu güzellik koruma altında

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, deniz ve rüzgarın etkisiyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Homa Dalyanı’nın çevresini setlerle güçlendirerek Kuş Cenneti’nin korunması adına çok önemli bir adım attı. Çalışmaların sonunda ortaya çıkan fotoğraflar, Dalyan’ın görkemini ve yapılan işin önemini net biçimde gözler önüne serdi.

Son Güncelleme: 17 Ocak 2013, Perşembe
Haber 128 kez görüntülendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa-Menderes Banliyö Sistemi/İZBAN ile İzmir Metrosu arasındaki entegrasyonu sağlayan Halkpınar İstasyonu’nda aktarma işlemlerinin daha hızlı yapılması ve yolcu yoğunluğu nedeniyle oluşan sıkışıklığın giderilmesi için yaptığı çalışmaları sürdürüyor. Bu kapsamda  metro ve banliyö arasında aktarma işlevi gören  iki  yaya köprüsünde  genişletme ve sabit merdivenlerin yürüyen merdivenlere dönüştürülmesi için çalışma gerçekleştiriliyor.

Halkapınar  İstasyonu’nda  bilet holünden  Çınarlı yönüne  yaya geçişlerini sağlayan  mevcut  çelik yaya köprüsü sökülerek genişliği 1.85’den 7 metreye çıkarılıyor. Çalışmalar kapsamında ayrıca,  köprü ucundaki sabit merdivenler de çift yönlü yürüyen  merdivene  dönüştürülerek özellikle engelli vatandaşların kullanımı için asansör de monte edildi.  Buradaki imalatın Ocak ayı sonuna kadar tamamlanarak  vatandaşların kullanımına hazır hale  getirilmesi planlanıyor. 

Yolcuların mağdur olmaması için ilk köprüdeki çalışmaların tamamlanmasının hemen ardından, İZBAN ile Metro arasındaki  aktarmayı sağlayan ikinci mevcut çelik köprüde de  genişletme çalışmalarına başlanacak. Burada mevcut 2,60 olan genişlik 4 metreye çıkarılırken, sabit olan 3 adet merdivenin sayısı 6’ya  da çıkarılarak yürüyen merdivene dönüştürülecek ve üst kısmı kapatılacak.  Proje 2 milyon 270 bin TL’ye mal olacak.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri