halkapinar8217da-kopruler-genisliyor

Halkapınar’da köprüler genişliyor

Metro ile İZBAN aktarmasının yapıldığı Halkapınar İstasyonu’nda sıkışıklığı gidermek için harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2.3 milyon liralık yatırımla bir yandan köprüleri genişletirken bir yandan da yürüyen merdiven montajı gerçekleştiriyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • "Gittiğin kadar öde" sistemine çabuk alıştık

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, “Gittiğin kadar öde” uygulamasını 2 Nisan'dan itibaren pilot bölge seçilen Seferihisar'da başlattı. Yeni uygulama sayesinde kısa mesafe yolculuk yapanlar, gitmedikleri mesafenin ücretini geri alarak "daha ucuza" seyahat ediyor. Uygulamanın başladığı Seferihisar-Üçkuyular İskele hattını kullanan İzmirliler yeni sisteme çabuk alıştı.

 • İZMİR'DE ÇİFTÇİLERE BÜYÜK MÜJDE!

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Menderes’te bulunan Tahtalı Baraj Havzası’ndaki çiftçiler için geliştirdiği damlama sulama projesi hayata geçiyor. DSİ’nin onayının ardından Büyükşehir, İZSU vasıtasıyla hem su temin edecek hem de elektrik masraflarını azaltacak.

 • Mevlana ‘Vuslat’ın 739. yılında anıldı

  Konak Belediyesi’nin Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde düzenlediği Mevlana’yı anma etkinliği her yıl olduğu gibi yine büyük ilgi gördü.

 • İZSU’dan Buca’ya modern hizmet binası

  Şirinyer Parkı’nın içinde prefabrik yapıda hizmet veren Buca Şube Müdürlüğü’nün yeni binasına taşınması ile birlikte Bucalılar, İZSU ile ilgili resmi işlemlerini daha geniş ve modern ortamda gerçekleştirecek. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacak bina imalatı bir yılda tamamlanacak.

 • KARŞIYAKA SOKAKLARINA MODERN DOKUNUŞ

  Kültürel ve sosyal projelerin yanı sıra altyapı yatırımlarına da ağırlık veren Karşıyaka Belediyesi, 6 ayda 18 mahallede yol yenileme çalışması yaptı. Muhtarlıklar ile işbirliğinde gerçekleştirilen hizmetler, vatandaşları da memnun etti.

Son Güncelleme: 17 Ocak 2013, Perşembe
Haber 75 kez görüntülendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa-Menderes Banliyö Sistemi/İZBAN ile İzmir Metrosu arasındaki entegrasyonu sağlayan Halkpınar İstasyonu’nda aktarma işlemlerinin daha hızlı yapılması ve yolcu yoğunluğu nedeniyle oluşan sıkışıklığın giderilmesi için yaptığı çalışmaları sürdürüyor. Bu kapsamda  metro ve banliyö arasında aktarma işlevi gören  iki  yaya köprüsünde  genişletme ve sabit merdivenlerin yürüyen merdivenlere dönüştürülmesi için çalışma gerçekleştiriliyor.

Halkapınar  İstasyonu’nda  bilet holünden  Çınarlı yönüne  yaya geçişlerini sağlayan  mevcut  çelik yaya köprüsü sökülerek genişliği 1.85’den 7 metreye çıkarılıyor. Çalışmalar kapsamında ayrıca,  köprü ucundaki sabit merdivenler de çift yönlü yürüyen  merdivene  dönüştürülerek özellikle engelli vatandaşların kullanımı için asansör de monte edildi.  Buradaki imalatın Ocak ayı sonuna kadar tamamlanarak  vatandaşların kullanımına hazır hale  getirilmesi planlanıyor. 

Yolcuların mağdur olmaması için ilk köprüdeki çalışmaların tamamlanmasının hemen ardından, İZBAN ile Metro arasındaki  aktarmayı sağlayan ikinci mevcut çelik köprüde de  genişletme çalışmalarına başlanacak. Burada mevcut 2,60 olan genişlik 4 metreye çıkarılırken, sabit olan 3 adet merdivenin sayısı 6’ya  da çıkarılarak yürüyen merdivene dönüştürülecek ve üst kısmı kapatılacak.  Proje 2 milyon 270 bin TL’ye mal olacak.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri