girisimcilik-egitimi-basvurulari-basladi

Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı

Kemalpaşa Belediyesi ile KOSGEB işbirliğinde düzenlenecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin 4.sü için Kemalpaşa Belediye meclis salonunda protokol imzalandı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • KONAK’TA EN ‘TATLI’ BULUŞMA

  Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, belediyenin Aziziye Semt Merkezi’nde pastacılık kursu gören kadınlarla bir araya geldi. Kursiyerler ve onlara eğitim veren uzman şefle birlikte pasta süsü yapan Başkan Pekdaş, keyifli olduğu kadar tatlı bir ziyarete de imza atmış oldu.

 • İzmir Bunu Konuşuyor

  ESHOT Genel Müdürlüğü’nün yaptığı 3 binin üzerinde şoförü doğrudan etkileyen ihaleye giren şirketin Deniz Feneri Derneği ile bağlantısının olmasına ilk tepki geldi. CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, “Büyük bir çalışma içindeler. Ortada organize bir çete var” dedi. İhalede en düşük teklifi veren şirket yöneticileri de yaptığı açıklamada şoförlerin işten çıkartılmayacağını söyledi.

 • BBŞT ''Kuşlar'' adlı oyunla Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde çocuklarla buluştu

  Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu(BBŞT), yarıyıl tatilindeki minik öğrencilere karne hediyesi verdi. ''Kuşlar'' adlı oyun, Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde çocuklarla buluştu. Çok önemli bir işlevi yerine getirdiklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, ''Açtığımız kurslar ile her yıl yüzlerce çocuk ve gence tiyatro eğitimi veriyoruz'' diye konuştu.

 • Arabalı vapurda indirim oldu, taşınan araç sayısı yüzde 23 arttı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ A.Ş.’nin arabalı vapurlarla taşıdığı araç sayısı, 6 ayda yüzde 23 arttı.

 • Yürekler engel tanımaz

  Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan, Ahmet Şefika Kilimci Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ni ziyaret ederek, öğrencilerin gösterilerini izledi.

Son Güncelleme: 28 Ocak 2013, Pazartesi
Haber 81 kez görüntülendi.

 

Protokol imza törenine Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, KOSGEB İzmir Güney Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Çanakçı ve girişimci adayları katıldı.

Kendi işini kurmak isteyen girişimci adayları 28 Ocak-5 Şubat 2013 tarihleri arasında Kemalpaşa Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’ne başvurabilecekler. Eğitimler ise 12-22 Şubat Tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin 4.sünü düzenleyeceklerini belirten Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ”daha önceki eğitimlerimize katılan birçok vatandaşımız kendiişlerini kurma imkânına kavuştular. Belediye olarak vatandaşlarımızın iş sahibi olması için çalışmalarımız devam edecek. Yeni girişimci adaylarımıza şimdiden başarılar diyorum” dedi.

100 Bin TL. Kredi İmkânı

KOSGEB İzmir Güney Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Çanakçı imza töreni sonrası katılımcılara Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri hakkında bilgi verdi. Yeni girişimci adayları için düzenledikleri eğitimler sonucu projeleri kabul gören adayların kendi işyerlerini kurabileceğini belirten Çanakçı “ eğitimlere katılmaya hak kazanan adaylarımız toplam 70 saatlik bir eğitim alacak. Bu eğitim sonunda projelerini KOSGEB’e sunacaklar ve onaylanması durumunda 30 TL’si hibe, 70 Bin TL’si 2 yıl geri ödemesiz “0” faizli kredi almaya hak kazanabilecekler” dedi.

Etiketler : kosgeb  kemalpaşa belediyesi 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri