girisimcilik-egitimi-basvurulari-basladi

Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı

Kemalpaşa Belediyesi ile KOSGEB işbirliğinde düzenlenecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin 4.sü için Kemalpaşa Belediye meclis salonunda protokol imzalandı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Sanatta kadın emeği

  Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi bundan sonra, Türk sanatına imza atmış isimlerle anılacak

 • Yeşil seferberlik

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin en önemli su kaynağı olan Tahtalı Barajı ve Havzası’nı korumak ve kentin akciğerlerini büyütmek için başlattığı yeşil seferberliğinde 650 bin fidana ulaştı. Ağaçlandırma çalışmaları için bugüne kadar 2.5 milyon lira harcandı.

 • İzmirgaz’dan Kan Bağışına Destek

  İzmirgaz geçtiğimiz sene “Kanınla Hayat Kurtar” sloganı ile başlattığı kan bağışı kampanyasını çalışanları, yetkili iç tesisat firmaları ve abonelerinin katılımıyla bu yıl da tekrarladı. Türkiye Kızılay Derneği İzmir Kan Bağışı Merkeziyle birlikte gerçekleştirilen kampanyada, yaşanan kan sıkıntısının giderilmesine katkı sağlanmaya çalışıldı.

 • AK Gençler çalıştayda buluştu

  AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı tarafından İzmir’de düzenlenen çalıştay ses getirdi.

 • Çiğli Belediyesi özel sektörde iş buluyor

  Çiğli Belediyesi, üç yıldır faaliyet gösteren İŞKUR birimi sayesinde iş arayanlara özel sektörde istihdam imkanı sağlıyor. Çiğli Belediyesi, başta teknik elamanlar olmak üzere 550 kişiyi özel sektörde işe yerleştirdi. Başkan Metin Solak, işsizlik sorununun çözümüne katkı koymaya çalıştıklarını söyledi.

Son Güncelleme: 28 Ocak 2013, Pazartesi
Haber 107 kez görüntülendi.

 

Protokol imza törenine Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, KOSGEB İzmir Güney Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Çanakçı ve girişimci adayları katıldı.

Kendi işini kurmak isteyen girişimci adayları 28 Ocak-5 Şubat 2013 tarihleri arasında Kemalpaşa Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’ne başvurabilecekler. Eğitimler ise 12-22 Şubat Tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin 4.sünü düzenleyeceklerini belirten Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ”daha önceki eğitimlerimize katılan birçok vatandaşımız kendiişlerini kurma imkânına kavuştular. Belediye olarak vatandaşlarımızın iş sahibi olması için çalışmalarımız devam edecek. Yeni girişimci adaylarımıza şimdiden başarılar diyorum” dedi.

100 Bin TL. Kredi İmkânı

KOSGEB İzmir Güney Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Çanakçı imza töreni sonrası katılımcılara Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri hakkında bilgi verdi. Yeni girişimci adayları için düzenledikleri eğitimler sonucu projeleri kabul gören adayların kendi işyerlerini kurabileceğini belirten Çanakçı “ eğitimlere katılmaya hak kazanan adaylarımız toplam 70 saatlik bir eğitim alacak. Bu eğitim sonunda projelerini KOSGEB’e sunacaklar ve onaylanması durumunda 30 TL’si hibe, 70 Bin TL’si 2 yıl geri ödemesiz “0” faizli kredi almaya hak kazanabilecekler” dedi.

Etiketler : kosgeb  kemalpaşa belediyesi 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri