sanatcilara-vefa

Sanatçılara vefa

Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde seramik kursiyerleri sanat dünyamızdan önemli isimleri simgeleyen dev pano için kolları sıvadı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • “YENİ DÖNEMDE MAHALLELİYE TEKRAR HİZMET ETMEYE HAZIRIM”

  Gazetedenge olarak Buca Yeşilbağlar muhtarını İlhami Çetin'i ziyaret ettik. Yeşilbağlar muhtarlığını 2 dönemdir yürüten İlhamı Çetin ile mahallenin sorunlarını ve geleceğe dair hizmet planlarını konuştuk. Çetin yeni dönemde aday olduğunu ve mahalleliye tekrar hizmet etmeye hazır olduğunu belirtti. Buca muhtarlık seçiminde en yüksek oy oranı ile muhtar seçilen İlhamı Çetin, 2 dönem boyunca Yeşilbağlara yapılan çalışmaları ve yeniliklerini anlatırken, ihtiyaç ve sorunlarından da bahsetti.

 • İZBAN teşekkürü

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Torbalı’da sanayicilerle bir araya geldi. İZBAN hattının Torbalı’ya uzanmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirten sanayiciler, Pancar Organize Sanayi Bölgesi’nde kuracakları itfaiye merkezi için Başkan’dan destek istedi.

 • SİVAS KATLİAMINDA YAŞAMINI YİTİRENLER BUCA'DA ANILDI

  Bucalılar 33 aydın ve 2 otel görevlisinin Madımak Oteli'nin ateşe verilmesi sonucu hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan ve tarihe 'Sivas Katliamı' olarak geçen acı olayları 25. yılında düzenlenen etkinlikle andı. Buca Belediyesi tarafından Çevik Bir Meydanı'nda düzenlenen anma etkinliğine katılanlar 25 yıldır sönmeyen ateşi şiirlerle türkülerle bir kez daha yaşadı.

 • “Vatandaşı mağdur edecek işlere girmeyiz”

  Kent merkezindeki mahallelerde seri toplantılarına devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu kez Gaziemir’deki 16 mahallenin muhtarı ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

 • CHP İL BAŞKANI ALİ ENGİNDEN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

  CHP İl Başkanı Ali Engin, geçtiğimiz hafta rahatsızlığı nedeniyle operasyon geçiren Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak’ı evinde ziyaret etti.

Son Güncelleme: 29 Ocak 2013, Salı
Haber 87 kez görüntülendi.

 

Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde seramik atölyesinde çalışmalarına devam eden sanatçı Pervin Özdemir, öğrencileriyle birlikte, İzmir’e gülümseyen ‘Sanat Dünyamızdan İzdüşümler’ adlı seramik pano çalışmasına başladı. İki yıllık proje aşamasından sonra hayata geçen rölyef, 12 sanatçının yüzünü İzmir’de yaşatacak. Konak Belediyesi Kültür Merkezi bundan sonra, Türk sanatına imza atmış isimlerle anılacak.

Seramik panoyu Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi kursiyerlerinin heyecanla hazırladığı söyleyen Pervin Özdemir, “Hakan Tartan’ın desteğiyle projemize başladık. Türk sanat dünyasında iz bırakmış isimleri geleceğe taşıyoruz” dedi. Sanatçı Özdemir, dönem bitiminde geleneksel hale gelen seramik yarışmasının da panodaki portreler arasında yapılacağını da müjdeledi.

Seramik kursunun bir yaratıcılık atölyesi gibi çalıştığını söyleyen Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Pervin Özdemir ve öğrencilerini kutlayarak, “Seramik sadece güzel bir sanat dalı değil, aynı zamanda müthiş üretimlerin ortaya çıktığı bir alan. Bugüne dek seramik kursumuzda birbirinden güzel eserler ortaya çıktı. Ama bu pano gerçekten çok anlamlı bir çalışma. Sanat geçmişimize bir yolculuk ve sanatçılarımıza bir vefa” şeklinde konuştu.

Tamamlandığında iki buçuk metreye bir buçuk metre ölçülerinde olacak eser, kursiyerlerin ellerinde şekilleniyor. Dev panoda yer alacak isimler ise; Osman Hamdi Bey, Halide Edip Adıvar, Halikarnas Balıkçısı, Nazım Hikmet Ran, Abidin Dino, Füreya Koral, Afife Jale, Cahide Sonku, Ahmet Adnan Saygun, Turgut Pura, Attila İlhan, Avni Anıl. 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri