sanatcilara-vefa

Sanatçılara vefa

Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde seramik kursiyerleri sanat dünyamızdan önemli isimleri simgeleyen dev pano için kolları sıvadı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bu güzellik koruma altında

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, deniz ve rüzgarın etkisiyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Homa Dalyanı’nın çevresini setlerle güçlendirerek Kuş Cenneti’nin korunması adına çok önemli bir adım attı. Çalışmaların sonunda ortaya çıkan fotoğraflar, Dalyan’ın görkemini ve yapılan işin önemini net biçimde gözler önüne serdi.

 • İZMİR'DE KARDEŞ KAVGASI: 8 EL ATEŞ ETTİ!

  İzmir'in Beydağ ilçesinde babalarından kalma arazinden yol geçirip-geçirmeme konusunda birbirleriyle tartışan iki kardeşin kavgasında kan aktı. Ağabeyi kardeşini 8 el ateş ederek öldürdü.

 • İşte İzmir bu!

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Selçuk ziyaretinde İzmir’in demokrasi kültürüne ilişkin en güzel örneklerden biri sergilendi. Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, “AK Partili bir belediye başkanı olarak”, kendisiyle CHP’li başkanlardan çok daha güçlü bir bağ ile çalışacağını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu ise “Belediye Başkanı sadece bir partinin değil, herkesin belediye başkanıdır” diye konuştu

 • Kocaoğlu’ndan metro hakkında her şey!

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başta metro olmak üzere tramvay ve otobüs gibi kentin ulaşımını sağlayan konulardaki son durumu ve gelişmeleri anlattı. Kocaoğlu, metro için “Bitene bakacaksın. Diğer bitecek olan da 5,5 kilometre. Zaten işin yüzde 95’i bitmiş durumda” dedi.

 • BUCA'DA YANAN 60 HEKTAR ALANI AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

  İZMİR Orman Bölge Müdürlüğü'nce Buca ilçesinde yanan 60 hektarlık ormanlığın yeniden ağaçlandırılması için harekete geçilerek, enkaz temizlik çalışmalarına başlandı.

Son Güncelleme: 29 Ocak 2013, Salı
Haber 111 kez görüntülendi.

 

Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde seramik atölyesinde çalışmalarına devam eden sanatçı Pervin Özdemir, öğrencileriyle birlikte, İzmir’e gülümseyen ‘Sanat Dünyamızdan İzdüşümler’ adlı seramik pano çalışmasına başladı. İki yıllık proje aşamasından sonra hayata geçen rölyef, 12 sanatçının yüzünü İzmir’de yaşatacak. Konak Belediyesi Kültür Merkezi bundan sonra, Türk sanatına imza atmış isimlerle anılacak.

Seramik panoyu Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi kursiyerlerinin heyecanla hazırladığı söyleyen Pervin Özdemir, “Hakan Tartan’ın desteğiyle projemize başladık. Türk sanat dünyasında iz bırakmış isimleri geleceğe taşıyoruz” dedi. Sanatçı Özdemir, dönem bitiminde geleneksel hale gelen seramik yarışmasının da panodaki portreler arasında yapılacağını da müjdeledi.

Seramik kursunun bir yaratıcılık atölyesi gibi çalıştığını söyleyen Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Pervin Özdemir ve öğrencilerini kutlayarak, “Seramik sadece güzel bir sanat dalı değil, aynı zamanda müthiş üretimlerin ortaya çıktığı bir alan. Bugüne dek seramik kursumuzda birbirinden güzel eserler ortaya çıktı. Ama bu pano gerçekten çok anlamlı bir çalışma. Sanat geçmişimize bir yolculuk ve sanatçılarımıza bir vefa” şeklinde konuştu.

Tamamlandığında iki buçuk metreye bir buçuk metre ölçülerinde olacak eser, kursiyerlerin ellerinde şekilleniyor. Dev panoda yer alacak isimler ise; Osman Hamdi Bey, Halide Edip Adıvar, Halikarnas Balıkçısı, Nazım Hikmet Ran, Abidin Dino, Füreya Koral, Afife Jale, Cahide Sonku, Ahmet Adnan Saygun, Turgut Pura, Attila İlhan, Avni Anıl. 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri