sanatcilara-vefa

Sanatçılara vefa

Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde seramik kursiyerleri sanat dünyamızdan önemli isimleri simgeleyen dev pano için kolları sıvadı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • İzmir Sanat’ta “Fellini rüzgarı” esecek

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Sinematek gösterimleri, “İtalyan Sineması” kuşağı ile devam ediyor. Ücretsiz gösterimler, Cuma akşamı usta yönetmen Federico Fellini’nin “Aylaklar” filmi ile başlıyor.

 • “En aydınlık” kampanya

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Kütüphanesi, kısa süre önce başlattığı ‘Okunmuş Kitap Kampanyası’ ile Türkiye’nin dört bir yanındaki kitapseverlere yaklaşık 2 bin adet ‘okunmuş kitap’ ulaştırdı.

 • Minikler yarıyıl tatilinde çok şey öğrendiler

  Ara tatil boş geçmedi...

 • ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN HELVACI’DA EĞİTİM ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SBS KURSU

  5. SINIFTAN 12. SINIFA KADAR EĞİTİM ÖĞRETİM GÖREN ÖĞRENCİLERE ALBEM İLE ÜCRETSİZ EĞİTİM VEREN ALİAĞA BELEDİYESİ HELVACI’DAKİ ÖĞRENCİLERİ DE UNUTMADI.
  ALİAĞA BELEDİYESİ KENTİN EN UZAK MAHALLESİ HELVACI’DA UYGULAMAYA KOYDUĞU SOSYAL PROJELERLE DİKKAT ÇEKİYOR.

 • Bayraklı’da girişimciler sertifikalarını aldı

  Bayraklı Belediyesi ile KOSGEB İzmir Güney Hizmet Merkezi işbirliğinde uygulamalı girişimcilik eğitim programını başarıyla tamamlayan 28 girişimci adayı düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Etkinlikte konuşan KOSGEB Güney Bölge Müdürü Mustafa Çanakçı, devam edilmesi düşünülen program ile ilgili istihdam ve ekonomiye önemli katkı sağlanacağını belirtti.

Son Güncelleme: 29 Ocak 2013, Salı
Haber 67 kez görüntülendi.

 

Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde seramik atölyesinde çalışmalarına devam eden sanatçı Pervin Özdemir, öğrencileriyle birlikte, İzmir’e gülümseyen ‘Sanat Dünyamızdan İzdüşümler’ adlı seramik pano çalışmasına başladı. İki yıllık proje aşamasından sonra hayata geçen rölyef, 12 sanatçının yüzünü İzmir’de yaşatacak. Konak Belediyesi Kültür Merkezi bundan sonra, Türk sanatına imza atmış isimlerle anılacak.

Seramik panoyu Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi kursiyerlerinin heyecanla hazırladığı söyleyen Pervin Özdemir, “Hakan Tartan’ın desteğiyle projemize başladık. Türk sanat dünyasında iz bırakmış isimleri geleceğe taşıyoruz” dedi. Sanatçı Özdemir, dönem bitiminde geleneksel hale gelen seramik yarışmasının da panodaki portreler arasında yapılacağını da müjdeledi.

Seramik kursunun bir yaratıcılık atölyesi gibi çalıştığını söyleyen Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Pervin Özdemir ve öğrencilerini kutlayarak, “Seramik sadece güzel bir sanat dalı değil, aynı zamanda müthiş üretimlerin ortaya çıktığı bir alan. Bugüne dek seramik kursumuzda birbirinden güzel eserler ortaya çıktı. Ama bu pano gerçekten çok anlamlı bir çalışma. Sanat geçmişimize bir yolculuk ve sanatçılarımıza bir vefa” şeklinde konuştu.

Tamamlandığında iki buçuk metreye bir buçuk metre ölçülerinde olacak eser, kursiyerlerin ellerinde şekilleniyor. Dev panoda yer alacak isimler ise; Osman Hamdi Bey, Halide Edip Adıvar, Halikarnas Balıkçısı, Nazım Hikmet Ran, Abidin Dino, Füreya Koral, Afife Jale, Cahide Sonku, Ahmet Adnan Saygun, Turgut Pura, Attila İlhan, Avni Anıl. 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri