bucada-haldun-dormen-izdihami

Buca'da Haldun Dormen izdihamı

Buca Belediyesinin misafiri olarak Buca’da sahne alan usta tiyatrocu Haldun Dormen’in oyununa Bucalı vatandaşlar yoğun katılım göstererek adeta izdiham yaşandı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Yüksel ÇAKMUR Açıklamasında Şöyle Söyledi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 10 bin işçi, belediye şirketi İZELMAN'da çalışan çoğu belediye otobüs şoförü 3 bin 317 işçinin işlerini taşeron firmaya kaptırmamaları için yürüdü.

 • BORNOVA’DA SPOR KURSLARINA YOĞUN İLGİ

  Bornova Belediyesi’nin sekiz branşta verdiği spor kurslarından yılın ilk altı ayında 8.965 kişi yararlandı. Bu kursların yanısıra Bornova Belediyesi Dağcılık Kulübü de faaliyetlerini yüzlerce üyesinin katılımı ile sürdürdü. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Her yaştan Bornovalının spor yapması için kurslar açıyoruz. Onlar da bu kurslara yoğun ilgi gösteriyor. Talep gelirse farklı branşlarda ve yerlerde de kurslar açarız. Yeter ki; vatandaşlaramız istesin” diye konuştu.

 • Karabağ: “Herkese eşit mesafedeyiz”

  Muharrem ayı dolayısıyla Bayraklı’daki derneklerin hafta sonu düzenledikleri aşure etkinliklerine katılan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşmasında, “ Türkiye’nin her noktasından gelen derneklerin hepsine kucak açıyoruz. Hatalarımız da olabilir ancak ayrımsız belediyecilik yapmaya çalışıyoruz” dedi.

 • Yaşlı Kadını Ezdi Rahatını Bozmadı

  İzmir'de yolun karşısına geçmek isteyen 79 yaşındaki kadına traktörle çarpan adam kılını bile kıpırdatmadı.

 • Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı

  Kemalpaşa Belediyesi ile KOSGEB işbirliğinde düzenlenecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin 4.sü için Kemalpaşa Belediye meclis salonunda protokol imzalandı.

Son Güncelleme: 31 Ocak 2013, Perşembe
Haber 146 kez görüntülendi.

 

Ünlü Fransız oyun yazarı Moliere’in kaleme aldığı “Kibarlık budalası” adlı oyun geçtiğimiz akşam Dokuz Eylül Üniversitesi konferans salonunda ücretsiz olarak Bucalı yurttaşlara buluştu. Usta tiyatro oyuncusu Haldun Dormen’in başrolde yer alarak hayat verdiği oyun konferans salonu tıklım tıklım doldururken çok sayıda vatandaşta konferans salonuna sığmayarak salon dışında uzun kuyruklar oluşturdular.

17. yüzyıl Fransa’sında asilzade olabilmek için anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her şeyi göze alan cahil, saf ama çok zengin bir adamın komik hikayesinin anlatıldığı tiyatro gösterisinde başrol olan Mösyö Jourdain'i Haldun Dormen canlandırırken eşi rolünde ise diğer bir usta tiyatro oyuncusu Göksal Kortay yer alıyor.  

D.E.Ü konferans salonunda düzenlenen tiyatro gösterisine Buca Kültür Müdürü Sakine Akyüz, Buca Engelliler Derneği Başkanı Kamuran Parıltı ve çok sayıda gencin akın ettiği oyunda 17. yüzyıl Fransa'sında, cahil, saf ama çok zengin bir adamın asil zade olma çabası anlatılıyor. 

İzleyicilerden tam not olan oyunun konusu sahnede şöyle yer alıyor;

“17. yüzyıl Fransa'sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain'in bir tek amacı vardır. Asilzade olmak. Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir. Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz. Hedefi bellidir: Soylu sınıfa girebilmek, soylu bir Markiz'i baştan çıkarabilmek her şeyi yapmak ve biricik kızını da mutlaka bir "soylu” ile evlendirmek. Oysa kızı bir başka gence aşıktır. Moilere, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını, onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi örer. Neredeyse her sözcük komik ve her durum gülünçtür” 

Etiketler : haldun dormen  buca  moliere 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri