bucada-haldun-dormen-izdihami

Buca'da Haldun Dormen izdihamı

Buca Belediyesinin misafiri olarak Buca’da sahne alan usta tiyatrocu Haldun Dormen’in oyununa Bucalı vatandaşlar yoğun katılım göstererek adeta izdiham yaşandı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Cinayeti, 30 Yıl Önceki Şüphe İçin İşlemiş

  İzmir'in Konak ilçesinde, sabah saatlerinde Hacı Eyüp Deniz'i evinin önünde, önce ateş ederek sonra da boğazını keserek öldüren zanlı Sadullah A.'nın (56), cinayeti, 30 yıl öncesinden duyduğu bir şüphe üzerine işlediği iddia edildi.

 • Başkan Durak:Beni bitirmeye çalıştılar!!

  Yamanlar Köyü etrafındaki alanın çöpe yeni adres olarak belirlenmesinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu ile ters düşen Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Durak, örgütün bir bölümü ve ‘kendisini rakipler görenler’ hakkında “Beni bitirmeye çalıştılar” dedi.

 • Sekiz ayda 4 ton atık yağ toplandı

  Güzelbahçe Belediyesi, bitkisel atık yağların ekonomiye geri kazandırılması ve çevre kirliliğini önlemek için başlattığı çalışma kapsamında sekiz ayda 3 bin 600 kilogram atık yağ toplandı.

 • Hem eğleniyorlar hem öğreniyorlar

  Konaklı çocuklar kentin mimari özelliğini, yapılarını eğlenerek öğreniyor. Konak Belediyesi ile İzmir Mimarlar Odası Çocuk Mimarlık Komisyonu işbirliğinde ilkokul çocukları kentlerin kültürel mimarisi hakkında bilgilendiriliyorlar.

 • LÖSEMİYİ YENİP PASTAYLA KUTLADILAR

  Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Lösemili Çocuklar Haftası'nda zorlu hastalığı yenen çocuklar ve fedakar aileleriyle bir araya geldi. Küçük bedenleriyle büyük savaşı kazanıp, yeniden hayata tutunan çocuklara sürpriz yapıp, yeni hayatlarını simgeleyen doğum günü pastası kesen Başkan Piriştina, tüm vatandaşları Belediye hizmet binalarına yerleştirdikleri LÖSEV Bağış Kutularına bağış yapmaya çağırdı.

Son Güncelleme: 31 Ocak 2013, Perşembe
Haber 109 kez görüntülendi.

 

Ünlü Fransız oyun yazarı Moliere’in kaleme aldığı “Kibarlık budalası” adlı oyun geçtiğimiz akşam Dokuz Eylül Üniversitesi konferans salonunda ücretsiz olarak Bucalı yurttaşlara buluştu. Usta tiyatro oyuncusu Haldun Dormen’in başrolde yer alarak hayat verdiği oyun konferans salonu tıklım tıklım doldururken çok sayıda vatandaşta konferans salonuna sığmayarak salon dışında uzun kuyruklar oluşturdular.

17. yüzyıl Fransa’sında asilzade olabilmek için anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her şeyi göze alan cahil, saf ama çok zengin bir adamın komik hikayesinin anlatıldığı tiyatro gösterisinde başrol olan Mösyö Jourdain'i Haldun Dormen canlandırırken eşi rolünde ise diğer bir usta tiyatro oyuncusu Göksal Kortay yer alıyor.  

D.E.Ü konferans salonunda düzenlenen tiyatro gösterisine Buca Kültür Müdürü Sakine Akyüz, Buca Engelliler Derneği Başkanı Kamuran Parıltı ve çok sayıda gencin akın ettiği oyunda 17. yüzyıl Fransa'sında, cahil, saf ama çok zengin bir adamın asil zade olma çabası anlatılıyor. 

İzleyicilerden tam not olan oyunun konusu sahnede şöyle yer alıyor;

“17. yüzyıl Fransa'sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain'in bir tek amacı vardır. Asilzade olmak. Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir. Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz. Hedefi bellidir: Soylu sınıfa girebilmek, soylu bir Markiz'i baştan çıkarabilmek her şeyi yapmak ve biricik kızını da mutlaka bir "soylu” ile evlendirmek. Oysa kızı bir başka gence aşıktır. Moilere, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını, onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi örer. Neredeyse her sözcük komik ve her durum gülünçtür” 

Etiketler : haldun dormen  buca  moliere 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri