dogu-akdenizde-bornova-ruzgari

Doğu Akdeniz’de Bornova rüzgarı

Eğitim, sanayi, kültür ve sanatta olduğu kadar, son yıllarda yapılan çalışmalarla turizmde de yükselen bir değer olan Bornova Belediyesi, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) büyük ilgi gördü. 42 ülkenin katıldığı, 4 bin 500 yerli standın yeraldığı Fuar’da Bornova’nın turizm potansiyeli anlatıldı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Kılıçdaroğlu iş dünyasıyla buluştu örgüte seçim mesajı verdi

  İzmir’de iş dünyası ile bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önümüzdeki yerel seçimlerde milletvekillerinin ilçe belediye başkanlığına aday olamayacağını söyledi. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ile İzmir Ticaret Borsası(İTO)’da iş dünyası ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, terör sorunu konusunda çözüm üretilmediğini, ekonomi de ise Türkiye’nin samana muhtaç hale geldiğini savundu.

 • AKPINAR, DÜNYA GENÇLERİYLE BULUŞTU

  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, 22 farklı ülkeden kente gelerek Karşıyakalı çocuklara dil eğitimi veren yabancı öğrencileri ziyaret etti. KARGEM’de gerçekleşen buluşmada barış ve dostluk mesajları verilirken, Akpınar ile konuk gençlerin yöresel dansları da renkli görüntülere sahne oldu

 • “DAHA TEMİZ BİR İZMİR İÇİN EL ELE” SLOGANIYLA YÜRÜTÜLEN TEMİZLİK KAMPANYASI BU KEZ ALİAĞA’DA YAPILDI.

  DAHA TEMİZ BİR İZMİR İÇİN BELEDİYELER EL ELE ÇALIŞIYOR

 • CHP’li Susam’dan İmralı çıkışı, “Böyle süreçten sonuç değil sorun çıkar”

  CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, DİSK’e bağlı Emekli-Sen Konak Şubesi’nin Genel Kurulu’nda önceki gün gerçekleşen genel kurulunda İmralı’yla yürütülen süreci değerlendirdi, “Bu süreçten sonuç değil sorun çıkar” dedi. Sürecin toplum önünde açıkça tartışılması gerektiğini söyleyen Susam, “Toplumun tüm kesimleri ikna edilmezse, ameliyatta hastanın içinde alet unutulmuş gibi yara yapar” diye konuştu.

 • Kocaoğlu: CHP İzmir'de Başarılıdır

  Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün Parti Meclisi (PM) toplantısında söylediği ileri sürülen, "İzmir sonuçları başarısız" sözlerinin ardından, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bana böyle bir bilgi gelmedi.

Son Güncelleme: 05 Şubat 2013, Salı
Haber 123 kez görüntülendi.

 

Uluslararası turizm projelerini başarıyla yürüten Bornova Belediyesi, başta Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi olmak üzere Dramalılar Köşkü’nde kurulan Bornova Kent Arşivi ve Müzesi, Atatürk Kitaplığı ve pek çok alanda verdiği kültürel hizmetlerle ilçedeki turizm potansiyelini yükseltiyor. Bornova Belediyesi mevcut turizm hizmetlerini ve potansiyelini anlatmak için İstanbul’da 17’incisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldı. Burada kurulan stantta Bornova Belediyesi’nin hizmetleri hizmet broşürleri, kitapçık, dergi ve gazeteler dağıtılarak tanıtıldı. Arjantin’in konuk ülke olduğu Fuar’da 42 ülke yeraldı, 10 ülkenin turizm bakanlığı stant kurdu. Datça, Karaburun, Bergama, Konya Büyükşehir, Urfa, Van Belediyesi başta olmak üzere pek çok belediye Bornova Belediyesi ve yaptığı hizmetlerle yakından ilgilenerek bilgiler aldılar.

Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır da EMİTT’e katılarak ziyaretçilere Bornova’yı ve belediye hizmetlerini anlattı. Bornova’nın turizm potansiyelini ortaya çıkarmak için göreve geldiği günden bu yana çalıştıklarını söyleyen Başkan Sındır, “Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi ile tarih turizmi alanında önemli bir adım attık. Kazılara verdiğimiz desteği, Ziyaretçi Merkezi’ni kurarak tanıtım anlamında da sürdürüyoruz. Bornova Kent Arşivi ve Müzesi daha ilk üç ayda binlerce ziyaretçi sayısına ulaştı. Bornova’da turizm potansiyelini yükseltiyoruz” dedi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri