dogu-akdenizde-bornova-ruzgari

Doğu Akdeniz’de Bornova rüzgarı

Eğitim, sanayi, kültür ve sanatta olduğu kadar, son yıllarda yapılan çalışmalarla turizmde de yükselen bir değer olan Bornova Belediyesi, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) büyük ilgi gördü. 42 ülkenin katıldığı, 4 bin 500 yerli standın yeraldığı Fuar’da Bornova’nın turizm potansiyeli anlatıldı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • İEKKK’da yeni dönem başkanlığına İdil Yiğitbaşı seçildi

  İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu, 2012 yılının son toplantısını gerçekleştirdi. 37. Kurul toplantısında 2012 yılının Dönem Başkanı Şerife İnci Eren, yerini Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı’na bıraktı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Şerife İnci Eren’e katkıları nedeniyle Kurul üyeleri adına bir plaket sunarak teşekkür etti.

 • Aliağa Çatlıdere Köyü için Bakan Yıldırım devrede

  Yat ve Tekne Endüstrisi Federasyonu 2. Başkanı Aslan Bilgi, Aliağa'nın Çatlıdere Köyünde kamuya ait olan 200 dönüm arazi üzerinde yat imal ve bakım merkezi kurma projesi çalışmalarının 2006 yılında tamamlandığını ancak Maliye Bakanlığı'nca öngörülen ecri misil bedeli nedeniyle bugüne kadar hayata geçirilmediğini ifade etti.

 • Geleceğin bilim insanları Bornova'da yetişiyor

  İlk kez düzenlenen Şubat Bilim Kampı'nda kampında öğrencilerin ilgi alanları belirlendi

 • BUCA BELEDİYESİ’NDEN ÇALIŞANLARINA KREŞ HİZMETİ

  Buca Belediyesi, aydınlık ve özgür yarınlar yaratacak kadınların dört duvar arasından çıkıp siyasete, ticarete ve sosyal hayata katılabilmesi için önündeki maddiyat ve zaman engellerini kaldıran projesi Pırlanta Merkezleri’ni Belediye personelinin çocuklarına açtı. Belediye personelinin 3-6 yaş grubu çocuklarına kent genelindeki 9 Pırlanta Merkezi’nde tam gün ücretsiz kreş hizmeti verilecek proje ile çalışanların büyük bir sorunu çözülmüş olacak.

 • “Yüzülebilir Körfez” artık hayal değil!

  Körfez dip çamuru işte böyle temizlenecek

Son Güncelleme: 05 Şubat 2013, Salı
Haber 70 kez görüntülendi.

 

Uluslararası turizm projelerini başarıyla yürüten Bornova Belediyesi, başta Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi olmak üzere Dramalılar Köşkü’nde kurulan Bornova Kent Arşivi ve Müzesi, Atatürk Kitaplığı ve pek çok alanda verdiği kültürel hizmetlerle ilçedeki turizm potansiyelini yükseltiyor. Bornova Belediyesi mevcut turizm hizmetlerini ve potansiyelini anlatmak için İstanbul’da 17’incisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldı. Burada kurulan stantta Bornova Belediyesi’nin hizmetleri hizmet broşürleri, kitapçık, dergi ve gazeteler dağıtılarak tanıtıldı. Arjantin’in konuk ülke olduğu Fuar’da 42 ülke yeraldı, 10 ülkenin turizm bakanlığı stant kurdu. Datça, Karaburun, Bergama, Konya Büyükşehir, Urfa, Van Belediyesi başta olmak üzere pek çok belediye Bornova Belediyesi ve yaptığı hizmetlerle yakından ilgilenerek bilgiler aldılar.

Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır da EMİTT’e katılarak ziyaretçilere Bornova’yı ve belediye hizmetlerini anlattı. Bornova’nın turizm potansiyelini ortaya çıkarmak için göreve geldiği günden bu yana çalıştıklarını söyleyen Başkan Sındır, “Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi ile tarih turizmi alanında önemli bir adım attık. Kazılara verdiğimiz desteği, Ziyaretçi Merkezi’ni kurarak tanıtım anlamında da sürdürüyoruz. Bornova Kent Arşivi ve Müzesi daha ilk üç ayda binlerce ziyaretçi sayısına ulaştı. Bornova’da turizm potansiyelini yükseltiyoruz” dedi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri