dogu-akdenizde-bornova-ruzgari

Doğu Akdeniz’de Bornova rüzgarı

Eğitim, sanayi, kültür ve sanatta olduğu kadar, son yıllarda yapılan çalışmalarla turizmde de yükselen bir değer olan Bornova Belediyesi, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) büyük ilgi gördü. 42 ülkenin katıldığı, 4 bin 500 yerli standın yeraldığı Fuar’da Bornova’nın turizm potansiyeli anlatıldı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Birlik beraberlik ruhu Buca’dan Türkiye’ye yayılsın

  Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, CHP İl Başkanı Deniz Yücel ve CHP 1. Bölge Milletvekili Adayı Kazım Umdular’la birlikte Buca Avcılık ve Dağcılık Spor Kulübü’nün Üçkuyular Meydanı’nda düzenlediği sahur sofrasına katıldı. Dostluk, kardeşlik ve paylaşım ruhuyla kurulan ortak sofrada Bucalılara seslenen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, görüş ve düşüncesi ne olursa olsun tüm vatandaşları oy kullanmaya davet ederken, CHP İl Başkanı Deniz Yücel, Buca’da gördüğü birlik, beraberlik ve hoşgörü ortamının tüm Türkiye’ye yayılmasını diledi. Yücel, “Dilerim tüm Türkiye İzmir gibi olur” dedi.

 • EKOLOJİ 2013 FUARI’NIN HAZIRLIKLARINA HIZ VERİLDİ

  İzmir Organik Ürünler Fuarı, 16 – 19 Mayıs 2013 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenecek.

 • KADINLAR MECLİS’TE DAHA ÇOK YER ALMALI

  Çiğli Evka Kadın Kültür Evi’nin (ÇEKEV)düzenlediği 8 Mart Kadın Dayanışma etkinliğine katılan Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, kadınların belediye meclisleri ve iş yaşamında daha çok yer alması gerektiğini söyledi.

 • 2 BİN ÇOCUĞUN ‘YÜZME’ SEVİNCİ

  Karşıyaka Belediyesi tarafından kente kazandırılan yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, bu yaz çocuklarla dolup taştı. Yaz Okulları kapsamında tesiste düzenlenen yüzme kurslarına 2 ayda 2 bin çocuk katıldı.

 • Kordon trafiğe açılıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1. Kordon’un (Atatürk Caddesi) araç trafiğine kapatılmasıyla ilgili uygulamanın sürdürülüp sürdürülmemesi kararını Kordon’da yaşayan İzmirlilerle birlikte vermek için düzenlediği anketi sonuçlandırdı. Anket sonucuna göre mevcut durumdan memnun olanların sayısı 456, memnun olmayanların sayısı ise 497 olarak çıktı. Bu sonuç üzerine Büyükşehir Belediyesi 1 Kasım 2012 (yarın) tarihinden itibaren Kordon’u araç trafiğine yeniden açıyor.

Son Güncelleme: 05 Şubat 2013, Salı
Haber 93 kez görüntülendi.

 

Uluslararası turizm projelerini başarıyla yürüten Bornova Belediyesi, başta Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi olmak üzere Dramalılar Köşkü’nde kurulan Bornova Kent Arşivi ve Müzesi, Atatürk Kitaplığı ve pek çok alanda verdiği kültürel hizmetlerle ilçedeki turizm potansiyelini yükseltiyor. Bornova Belediyesi mevcut turizm hizmetlerini ve potansiyelini anlatmak için İstanbul’da 17’incisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldı. Burada kurulan stantta Bornova Belediyesi’nin hizmetleri hizmet broşürleri, kitapçık, dergi ve gazeteler dağıtılarak tanıtıldı. Arjantin’in konuk ülke olduğu Fuar’da 42 ülke yeraldı, 10 ülkenin turizm bakanlığı stant kurdu. Datça, Karaburun, Bergama, Konya Büyükşehir, Urfa, Van Belediyesi başta olmak üzere pek çok belediye Bornova Belediyesi ve yaptığı hizmetlerle yakından ilgilenerek bilgiler aldılar.

Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır da EMİTT’e katılarak ziyaretçilere Bornova’yı ve belediye hizmetlerini anlattı. Bornova’nın turizm potansiyelini ortaya çıkarmak için göreve geldiği günden bu yana çalıştıklarını söyleyen Başkan Sındır, “Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi ile tarih turizmi alanında önemli bir adım attık. Kazılara verdiğimiz desteği, Ziyaretçi Merkezi’ni kurarak tanıtım anlamında da sürdürüyoruz. Bornova Kent Arşivi ve Müzesi daha ilk üç ayda binlerce ziyaretçi sayısına ulaştı. Bornova’da turizm potansiyelini yükseltiyoruz” dedi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri