seferihisarda-tarim-iyi-tarim

SEFERİHİSAR’DA TARIM, İYİ TARIM

Seferihisar Belediyesi desteğiyle başlatılan İyi Tarım Uygulamalarında 39 üreticiye sertifika verildi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Şiirde 20 yıl

  Edebiyatın taçlandığı kent Konak, şubat ayına damga vuracak bir şiir etkinliğine hazırlanıyor

 • Bucalı kadınlardan tekerlikli sandalye

  Buca Türk Kadınları Birliği Derneği 17 adet manuel tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi engellilere Buca Belediyesi aracılığıyla ulaştırdı.

 • Kaygan zeminde, sağlam imzalar

  Evlenmek için yüzyılın son özel ve uğurlu günü kabul edilen 12.12.2012 tarihini tercih eden Gaziemirli 9 çiftin hayatlarını, Optimum AVM’deki buz pistinde birleştirdi. Nikahları kıyan Başkan Şenol, ‘Böyle unutulmayacak bir günde nikahınızı kıydığım için çok mutluyum’ dedi

 • Kordon trafiğe açılıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1. Kordon’un (Atatürk Caddesi) araç trafiğine kapatılmasıyla ilgili uygulamanın sürdürülüp sürdürülmemesi kararını Kordon’da yaşayan İzmirlilerle birlikte vermek için düzenlediği anketi sonuçlandırdı. Anket sonucuna göre mevcut durumdan memnun olanların sayısı 456, memnun olmayanların sayısı ise 497 olarak çıktı. Bu sonuç üzerine Büyükşehir Belediyesi 1 Kasım 2012 (yarın) tarihinden itibaren Kordon’u araç trafiğine yeniden açıyor.

 • KURBANINI SEÇ AŞEVİMİZE BAĞIŞLA

  Yılın 365 günü 500 aileye ulaşan Bergama Belediyesi “BAYRAM PAYLAŞMAKTIR” sloganıyla “Kurbanını Seç Aşevimize Bağışla” kampanyası başlattı.

Son Güncelleme: 06 Şubat 2013, Çarşamba
Haber 114 kez görüntülendi.

 

Uygun üretim tekniklerinin uygulanması, insan sağlığı ve ekolojik yapının korunması amacıyla Seferihisar Belediyesi’nin desteği ve teşvikiyle, Seferihisar Kalkınma Kooperatifi’nin  (SEFEKO) çatısı altında başlatılan İyi Tarım Uygulamalarında, yapılan denetlemeleri geçen 39 üretici İyi Tarım Uygulamaları Sertifikasını almaya hak kazandı. Seferihisar ve köylerinde yaşayan çiftçilere sertifikaları Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından verildi.

Törende konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Bugün dünyada ürün kalitesini arttıramıyorsanız, tarımda yok oluyorsunuz. Var olmak için de kaliteyi arttıracak çareler bulmak zorundasınız. Bunlar da iyi tarım uygulamaları, organik tarım başlıkları altın da toplanıyor. Bugün bizim bu yolculuğumuz 39 üreticiyle devam ediyor ama kaçınılmaz olarak büyüyeceğiz, çoğalacağız. Aksi takdirde ne yurt içinde ne yurt dışında rekabet gücümüz olmayacak ve ne yetiştirirsek yetiştirelim emeğimizin karşılığını alamayacağız. Sizler bu işin öncülerisiniz, işin bilincine daha önce vardınız. Hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Bu yolculukta size öncülük eden SEFEKO’ya ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Soyer tarafından  39 üreticiye teker teker sertifikaları dağıtıldı   

Etiketler : seferihisar belediyesi  tarım 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri