ezzib-yonetim-kurulu-baskan-yardimcisi-hakan-ozdolgun-turkiye-abd-is-konseyi-uyeligine-atandi

EZZİB YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI HAKAN ÖZDOLGUN TÜRKİYE – ABD İŞ KONSEYİ ÜYELİĞİNE ATANDI

TÜRKİYE – ABD İŞ KONSEYİ’NİN TEK İZMİRLİ ÜYESİ HAKAN ÖZDOLGUN OLDU

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • “DAHA GÜZEL BİR GÖKSU İÇİN EL ELE”

  Gazete Denge olarak Bucalı mahalle muhtar ve muhtar adaylarını tanıtmaya ve araştırmaya devam ediyoruz. Göksu mahalle muhtarı Ramazan Ateş ile görüştük. Kırk sene önce Muş’tan İzmir Buca’ya göç eden Ateş, 2014 yılında Göksu mahalle muhtarı seçildi. Görevinin dördüncü yılını tamamlayan muhtar Ramazan Ateş 2014 yılından bu yana Göksu mahallesine sunduğu hizmetleri anlatırken, mahallenin sıkıntılarından ve ihtiyaçlarından da bahsetti. Yeni dönemde tekrar muhtar adayı olacağını açıklayan Ramazan Ateş, halkına daha güzel bir Göksu mahallesi adına daha büyük projeler vadetti.

 • ‘BAYRAKLI’ PARKLARIYLA DAHA GÜZEL

  Bayraklı Belediyesi, ilçeye modern parklar kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Emek ve Yamanlar Mahallesi’nde iki yeni park projesine daha başladı. İçinde oyun grupları, spor aletleri ve basketbol sahasının bulunacağı parklar vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

 • Hüseyin Arslan’dan CHP Karabağlar ziyareti,

  Arslan’dan Manduz’a ziyaret, Ege-Koop Başkanı Hüseyin Arslan, CHP Parti Meclis Üyesi Faruk Demir ile sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Polat Manduz’u makamında ziyaret etti.

 • Erişilebilir olmayan araca ruhsat yok

  Engellilerin erişimine uygun olmayan şehir içi toplu taşıma araçlarına artık yetki belgesi ve ruhsat verilmemesini öngören kanun düzenlemesi, Cumhurbaşkanı'nın onayından geçti.

 • Bornova’da 60 yıllık dostluk

  Bornova’nın köklü okullarından Suphi Koyuncuoğlu’nun 1950 yılı mezunları 63 yıldır kurdukları dostluk bağını hiç koparmadı. Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’ın annesi Mücella Sındır’ın da yeraldığı grup her 15 günde bir toplanıp eski günleri anıyor

Son Güncelleme: 06 Şubat 2013, Çarşamba
Haber 77 kez görüntülendi.

 

Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Özdolgun, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan tarafından, ABD-Türkiye ikili ticari ve ekonomik ilişkilerini “model ortaklık” seviyesine yükseltmek amacıyla faaliyet gösteren Türkiye-ABD İş Konseyi Üyeliği’ne atandı. Özdolgun’u bu göreve Türkiye İhracatçılar Meclisi aday göstermişti. Özdolgun, Türkiye-ABD İş Konseyi Üyeliği’ne İzmir’den atanan tek isim oldu.

ABD Başkanı Barack Obama’nın 2009 yılı Nisan ayında Türkiye’yi ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile gerçekleştirdiği ikili görüşmelerde, ABD-Türkiye ikili ticari ve ekonomik ilişkilerini “model ortaklık” seviyesine yükseltmek hususunda mutabık kalınmış, bu çerçevede, “Türkiye-ABD Ekonomik ve Ticari Stratejik İşbirliği Çerçevesi” (ETSİÇ) mekanizması kurulması kararlaştırılmıştı.

“Türkiye-ABD Ekonomik ve Ticari İşbirliği Stratejik Çerçevesi” kapsamında, ikili bazda ve üçüncü ülkelere yönelik işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik proje önerileri üretmek, ticaret ve yatırımların önündeki engellerin kaldırılabilmesine yönelik stratejilere dair Türk ve ABD Hükümetlerine ortak politika önerileri geliştirmek üzere, ABD-Türkiye İş Konseyi’nin kurulması kararlaştırıldı., Türkiye-ABD İş Konseyinin amaçları ve yapısını ortaya koyan Görev Tanım Belgesi ise, 25 Mayıs 2010 tarihinde hayata geçti.

İş Konseyinin Türk tarafı, TİM, TOBB, TÜSİAD, MÜSİAD, TUSKON ve İNTES tarafından aday gösterilenler arasında Ekonomi Bakanlığı’nca yapılan değerlendirme sonucunda, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan tarafından belirlendi. Türkiye ABD İş Konseyi 2. Dönem Türk Kanadı’nda; Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Özdolgun dışında; Sarsılmaz Silah Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş, Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, Çolakoğlu Metalurji Üst Düzey Yöneticisi Uğur Dağbeler, Tusaş Havacılık Ve Uzay Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, İntel Türkiye, Ortadoğu Ve Afrika Başkanı Ayşegül İldeniz, Koçoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nusret Uğur Koçoğlu, Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Nas, Kale Grubu Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay, Kipaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Öksüz, Nobel İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Uğur Ulusoy, Çukurova Isıtma Genel Müdürü Ve Ortağı Ömer Cihat Vardan, Ford Otomotiv Genel Müdürü Haydar Yenigün yer aldı.

ÖZDOLGUN: “GURUR VERİCİ BİR GÖREV”

ABD-Türkiye İş Konseyi Üyeliği’ne atanan EZZİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Özdolgun, Türkiye ile ABD arasında ticari ve ekonomik işbirliğini arttıracak, üçüncü ülkelerde ortak çalışmalar yürütmeye zemin hazırlayacak ABD-Türkiye İş Konseyi Üyeliği’ne atanmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu, gurur verici bu görevi layıkıyla yerine getirmek için çaba göstereceğini ifade etti

Ortağı olduğu Kozmopolitan Gıda A.Ş.’nin ABD’de kurduğu dağıtım ağıyla KOSGEB tarafından 2012 yılında Türkiye’de 680 bin şirket arasında “Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülü”nü kazandığını hatırlatan Özdolgun; “ABD ile verimli bir işbirliğimiz var. Bu tecrübelerimizi Türkiye-ABD ticari ilişkilerinin geliştirilmesi için kullanma fırsatı buldum. Türkiye son 10 yılda ekonomik açıdan ciddi bir atılım gösterdi. Son 10 yılda ortalama yüzde 5.6’lık büyüme oranını tutturdu, kişibaşı milli gelir 3 bin dolardan 11 bin dolara çıktı. 75 milyonluk büyük bir Pazar konumuna yükseldi. Bu özellikleriyle yabancı sermayenin yatırım portföyüne rahatlıkla girebilecek konuma geldi. Görev süremde Amerikalı yatırımcıların Türkiye’de yatırım yapmaları için çaba göstereceğim” şeklinde konuştu. 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri