gultekin-yazgana-saygilarla

Gültekin Yazgan’a saygılarla…

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı (TÜRGÖK)’ün kurucusu Gültekin Yazgan, ölümünün birinci yılında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen konserle anıldı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • KILIÇDAROĞLU TEMEL ATTI!

  Aliağa Belediyesi çok amaçlı sosyal kompleksinin temeli Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı törenle atıldı. Geçtiğimiz günlerde Bahriye Üçok Rekreasyon bölgesinde inşaatına başlanan Aliağa Belediyesi Çok Amaçlı Sosyal Kompleksin temel atma törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, çevre ilçelerin belediye başkanları, Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, belediye ve il genel meclis üyeleri, sanatçı Onur Akın ve vatandaşlar katıldı. Çok amaçlı sosyal kompleksin temelini atmaktan çok mutlu olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz’a tesis için teşekkür ederken; “Açılışını da inşallah hep birlikte yaparız.” dedi.

 • İzmir'li Başkanın odasında 'böcek' bulundu

  Bayındır Belediye Başkanı, AK Partili Mehmet Kertiş'in makam odasında dinleme cihazı bulundu.

 • Büyükşehir, Kale’ye “zeytin ormanı” kuruyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, heyelan tehdidi nedeniyle boşalttığı Kadifekale’nin Yeşildere’ye bakan yüzünü bir zeytin ormanına dönüştürüyor.

 • Patron yaratan belediye

  Gaziemir Belediyesi ile KOSGEB işbirliğiyle yürütülen girişimcilik eğitimlerine katılan Sabri Korkmaz adlı Sarnıçlı genç hayallerinde işyerini kurup, kendi işinin patronu olmayı başardı

 • Büyükşehir’e şok vergi talebi!

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenli olarak topladığı tıbbi atıklardan vergi isteyen Maliye Bakanlığı gözünü bu kez Sasalı Doğal Yaşam Parkı ve Eşrefpaşa Belediye Hastanesi’ne dikti. Bakanlık, “Denetim yaptık. Gelir elde ediyorsunuz. Vergi vereceksiniz” dedi. Kararın ardından belediye ise soluğu mahkemede aldı.

Son Güncelleme: 12 Şubat 2013, Salı
Haber 55 kez görüntülendi.

Gecede şef Ender Sakpınar yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası.sahne aldı. Orkestraya flüt’de Şefika Kutluer, gitar’da M. Sinan Kurşun eşlik etti. 30 Ocak 2012 günü hayata veda eden Yazgan’ın anıldığı geceye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu da katıldı. Konser öncesi salonu dolduran katılımcılarla duygularını paylaşan TÜRGÖK Yönetim Kurulu Başkanı Tülay Yazgan, eşinden devraldığı bayrağı sonuna kadar taşımaya kararlı olduğunu ve onun tüm hedeflerini hayata geçirmek için çalışacağını söyledi.  Tülay Yazgan, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ve Türkegül Kocaoğlu’nun Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’na önemli desteklerde bulunduğunu belirterek, tüm görme özürlüler adına kendilerine teşekkür borçlu olduklarını kaydetti. Yazgan, Dr. Türkegül Kocaoğlu’na, TÜRGÖK’ün “Ödünç Kabartma Kitap Projesi” kapsamında bastırılan “Duygular Nedir?” adlı kitapla birlikte bir teşekkür belgesi de verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu adına verilen “Bilgi Nedir?” isimli kitap ve teşekkür belgesini ise Başkan Danışmanı Muzaffer Tunçağ aldı. Hayatının en önemli armağanlarından birini aldığını dile getiren Dr. Türkegül Kocaoğlu, “Görme engellilere aydınlık ufuklar açan Gültekin Yazgan’ı saygıyla anıyoruz” diye konuştu. 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri