gultekin-yazgana-saygilarla

Gültekin Yazgan’a saygılarla…

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı (TÜRGÖK)’ün kurucusu Gültekin Yazgan, ölümünün birinci yılında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen konserle anıldı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Okul korkusu için ele ele

  Konak Belediyesi ‘okul korkusu’ yaşayan çocuklar için velilere ve öğretmenlere rehber niteliğinde broşür hazırladı.

 • Bayraklı’nın temizliğine 31 araçlık takviye

  İzmir’in temizlikte en iddialı ve temiz ilçesi Bayraklı Belediyesi 31 yeni temizlik aracını daha bünyesine katarak temizlikteki iddiasını bir kez daha ortaya koydu.

 • İzmir Körfezi'nde mayın harbi tatbikatı

  6 ülkeden deniz gücünün katılımıyla İzmir Körfezi'nde yapılan Nusret 2014 Mayın Harp Tatbikatı devam ediyor.

 • Tarihe Saygı’da “10 numara” kutlama

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentteki tarihi yapıların korunmasını teşvik amacıyla bu yıl 10. kez düzenlediği “Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri” 14 Aralık Cuma günü sahiplerini bulacak. Adnan Saygun’daki tören öncesinde konser, sonrasında ise sergi olacak.

 • Balçovalı Annelerin yeni yıl umudu

  Balçova Semtevleri Üretici Kadın Kooperatifi üyesi kadınlar, hediyelik eşya fuarında el emeklerini satışa sundu. Yeni gelen yıldan umutlu olan Balçovalı Anneler, kendi ayakları üzerinde durmanın gururunu yaşıyor.

Son Güncelleme: 12 Şubat 2013, Salı
Haber 101 kez görüntülendi.

Gecede şef Ender Sakpınar yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası.sahne aldı. Orkestraya flüt’de Şefika Kutluer, gitar’da M. Sinan Kurşun eşlik etti. 30 Ocak 2012 günü hayata veda eden Yazgan’ın anıldığı geceye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu da katıldı. Konser öncesi salonu dolduran katılımcılarla duygularını paylaşan TÜRGÖK Yönetim Kurulu Başkanı Tülay Yazgan, eşinden devraldığı bayrağı sonuna kadar taşımaya kararlı olduğunu ve onun tüm hedeflerini hayata geçirmek için çalışacağını söyledi.  Tülay Yazgan, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ve Türkegül Kocaoğlu’nun Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’na önemli desteklerde bulunduğunu belirterek, tüm görme özürlüler adına kendilerine teşekkür borçlu olduklarını kaydetti. Yazgan, Dr. Türkegül Kocaoğlu’na, TÜRGÖK’ün “Ödünç Kabartma Kitap Projesi” kapsamında bastırılan “Duygular Nedir?” adlı kitapla birlikte bir teşekkür belgesi de verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu adına verilen “Bilgi Nedir?” isimli kitap ve teşekkür belgesini ise Başkan Danışmanı Muzaffer Tunçağ aldı. Hayatının en önemli armağanlarından birini aldığını dile getiren Dr. Türkegül Kocaoğlu, “Görme engellilere aydınlık ufuklar açan Gültekin Yazgan’ı saygıyla anıyoruz” diye konuştu. 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri