bie-once-harmonidedi

BIE “önce harmoni”dedi

Başkan Aziz Kocaoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen gecede konuşan BIE heyeti Başkanı Christensen, EXPO’da başarı formülünü söyledi: “ Bir orkestra gibi çalışılması lazım”.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • İzmirgaz’dan Kan Bağışına Destek

  İzmirgaz geçtiğimiz sene “Kanınla Hayat Kurtar” sloganı ile başlattığı kan bağışı kampanyasını çalışanları, yetkili iç tesisat firmaları ve abonelerinin katılımıyla bu yıl da tekrarladı. Türkiye Kızılay Derneği İzmir Kan Bağışı Merkeziyle birlikte gerçekleştirilen kampanyada, yaşanan kan sıkıntısının giderilmesine katkı sağlanmaya çalışıldı.

 • Onlar da çok beğendi

  Nesli tehlike altında bulunan bir çok yaban hayvanın barındığı İzmir Doğal Yaşam Parkı, yasadışı hayvan ticaretini önlemek amacıyla imzalanan uluslararası CITES Sözleşmesi heyetini ağırladı. CITES uzmanları, İzmir’deki parkın Avrupa’daki sayılı hayvanat bahçelerinden biri olduğunu söyledi.

 • ‘ÖNCE EĞİTİM’ DİYOR

  Buca’nın 5 yıldızlı Gençlik Merkezi’ne 14.000 üye. Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi, genç ve üniversiteli nüfusu ile dikkat çeken Buca’da işlevsellik ve teknik donanımıyla üniversiteli gençlerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Üye sayısı 14.000’e ulaşan, gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebileceği çamaşırhaneden, fitness salonuna, kütüphaneden sinema salonlarına kadar kompleks bir tesis olarak düzenlenen merkezin en yoğun talep gören bölümü ise kütüphane oluyor. ‘Önce eğitim’ diyen gençler 38 bin 921 kez kütüphaneyi kullanarak gurur veren bir tablo ortaya koydu.

 • İzmir'li Başkanın odasında 'böcek' bulundu

  Bayındır Belediye Başkanı, AK Partili Mehmet Kertiş'in makam odasında dinleme cihazı bulundu.

 • Başkan Metin Solak örgüte hizmetleri anlattı

  Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’nın öncülüğünde yürütülen örgüt – belediye buluşmasının ikincisi Çiğli’de gerçekleşti. CHP Çiğli İlçe Başkanı Nihat Gültekin’in ev sahipliğinde düzenlenen bilgilendirme toplantısına yoğun katılım yaşanırken, Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, yatırım, hizmet ve projelerini detaylı biçimde anlattı.

Son Güncelleme: 13 Şubat 2013, Çarşamba
Haber 87 kez görüntülendi.

 

EXPO 2020’ye aday olan İzmir’de inceleme yapmak üzere gelen 9 kişilik Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) heyeti, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ev sahipliğinde, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM)’de düzenlenen konser ve kokteyle katıldı. Geceye İzmir Valisi M. Cahit Kıraç ile BIE heyetinin yanı sıra sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.
Konuklarını (AASSM) girişinde  karşılayan Başkan Aziz Kocaoğlu, önce teknik altyapısı ile üstün özelliklere sahip olan sanat merkezi hakkında  kısa bir bilgilendirme yaptı. İzmir Devlet Opera ve Balesi Oda Orkestrası ile Yaşar Üniversitesi sanatçılarının verdiği konserde,  opera sanatçısı ve İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürü Aytül Büyüksaraç ile sanatçılar Anna Chubuchenko, Levent Gündüz ve Gökhan Koç sahne alarak konuklara müzik ve sanat dolu bir gece yaşattı.
Program öncesi bir konuşma yaparak konuk heyete seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kendilerini İzmir’de ağırlamaktan dolayı büyük onur duyduklarını söyledi. Başkan Aziz Kocaoğlu, EXPO 2020 için taleplerinin, sadece İzmir ve Türkiye için  olmadığını vurgulayarak  “Biz EXPO’yu daha yaşanabilir bir dünya, daha sağlıklı nesiller, insanlığın mutluluğu, barış ve gelecek için istiyoruz.”dedi.

İzmir istekli ve kararlı
İzmir’in sahip olduğu evrensel kültür mirası, geleceğe güvenle bakan anlayışı, istek ve kararlılığı ile EXPO 2020’ye çok yakışacağını dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu, “İzmir’deki enerji, heyecan ve motivasyon, EXPO’ların geleceğine çok şeyler katacak. Ve sizler kentimizden ayrılırken, eminim ki, EXPO 2020 İzmir’e ilişkin, kafanızda ‘tek bir soru işareti bile’ kalmayacak. EXPO 2020 İzmir, sadece kentimiz ve yakın coğrafya için değil, ‘Daha iyi bir dünya için yeni yollar ve herkes için sağlık’ temasıyla, insanlık adına da bir dönüm noktası olacak. EXPO 2020 İzmir’in yakacağı ışık, tarih boyunca yolumuzu aydınlatacak” şeklinde konuştu.

BIE’nin inceleme heyeti başkanı Steen Christensen ise yaptığı konuşmasına sıcak karşılama için teşekkür ederek başladı. Bu etkinlik ile kültürel dünyanın temsilcilerinin bir araya geldiklerini söyleyen Christensen, “Çünkü bütün konularda sizlerle bir fikir alışverişi içinde olacağız”dedi. Gecenin düzenlendiği AASSM’nin mimari bir proje yarışması sonucu İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılmış olduğunu öğrendiğini de belirten Christensen, “Burası çok büyük bir öneme sahip. Çünkü burada yaşayan vatandaşları sanata ve kültürel dünyaya bağlayan bir yapı oluşturmuş durumda. Bu olay zaten üzerinde çalıştığımız konu ile doğrudan ilgili oluyor. Delegasyon olarak biz bunları incelemeye gelmiştik. EXPO öylesine bir faaliyet ki, yalnızca katılanı değil aynı zamanda bütün katılımcıların ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile ortaya konan bir şey. EXPO zaten kültürler ve milletler arasındaki işbirliğinden oluşur” şeklinde konuştu. EXPO yolculuğunda işbirliğinin ve birlikte çalışmanın önemine de değinen Christensen, “Sizden gelecek sesi duymadan önce özellikle şunu söylemek istedim. Böyle bir işbirliğinin araç olarak kullanılması için aynı şekilde bir orkestra gibi çalışılması lazım. Yani burada bu diyalogda bir harmoni gerekmektedir. Beraber çalışma ve işbirliği ancak böyle bir harmoni durumu ile gerçekleşebilir”dedi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri